VT Animal - шаблон joomla Видео

 ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА

ЧЕТВЕР 30.04.2020

 

План уроку

виробничого навчання

Модуль КНД- 3.5. Приготування тістечок і тортів масового попиту.

Тема уроку 19.4.Приготування тортів з різних видів тіста в асортименті.

Пояснення нового матеріалу

         Торти - вироби із значним вмістом цукру, жиру, яєць, привабливим зовнішнім виглядом, різноманітним смаком і ароматом, великого розміру, складного оздоблення, обмеженої стійкості у зберіганні. Вони являють собою покриті кремом, фруктовою начинкою, марципаном або іншими масами шари з випечених напівфабрикатів і оздоблених кремом, начинками, помадою, глазур'ю, фруктами, ягодами, шоколадом напівфабрикатами вироби.

           Асортимент тортів і тістечок формується залежно від виду напівфабрикату, способу оздоблення і деяких інших ознак.

Виробництво тортів і тістечок складається з таких операцій: приготування випеченого напівфабрикату, приготування оздоблюваного напівфабрикату, розрізання і склеювання шарів, оздоблення поверхні виробів.

Приготування окремих видів напівфабрикатів має свої особливості.

Бісквітний напівфабрикат - найбільш пухкий і легкий. У нього пориста, еластична структура м'якушки, тонка верхня кірочка. Бісквітний напівфабрикат може бути з додаванням маку, какао , горіхів, шоколаду.

         Пісочний напівфабрикат є розсипчастим, завдяки значному вмісту масла вершкового (258 і 311 кг/т), цукру (172 і 207 кг/т), використання борошна із слабкою клейковиною (28-34 %) і дотриманню умов приготування.

           Листовий напівфабрикат складається із зв'язаних між собою тонких листів випеченого тіста, які легко розділяються. Особливістю приготування листового тіста є розкачування його на тонкі листки, між якими знаходиться прошарок масла. Спеціалізовані маргарини також виконують роль бар'єрно розподільчу між шарами тіста, не дають їм злипатися і витікати під час розкачування, вистоювання і випікання.

           Заварний напівфабрикат виробляють у вигляді заварних трубочок кілець і круглих коржів з пустотою всередині, яка заповнюється кремом або начинкою. Для заварного напівфабрикату використовують борошно вищого сорту (490 кг/т) з сильною клейковиною (28-36 %), яке заварюють у киплячій воді з маслом (245 кг/т) і сіллю, а потім замішують з великою кількістю меланжу (734 кг/т). Випікають за температури 190-220°С. Під час випікання тісто трохи випікається, швидко утворює кірочку; значна кількість вологи у тісті випаровується, концентрується в центрі і утворює пустоту.

         Повітряний (Білково-збивний) напівфабрикат являє собою випечену з великими порами масу, яка збита із яєчних білків з цукром, без борошна. Відрізняється легкістю і хрусткістю. Для приготування 1 т напівфабрикату витрачають, кг: цукру - піску - 1032, білків - 387, ванільної пудри - 8. Білки перед збиванням охолоджують до температури 2°С.

Для окремих видів збивних напівфабрикатів пропонують використовувати рослинні вершки у поєднанні з молоком згущеним вареним молоком і конфітюрами Вишня та Полуниця. Густина напівфабрикатів їх здатність зберігати задану форму зростають пропорційно кількості внесеної добавки.     Креми - це пухка піноподібна маса, яку дістають збиванням масла, яєць та інших продуктів з цукром, внаслідок чого маса насичується пухирцями повітря і набуває пухкої консистенції. Вони мають значну пластичність, приємні на смак, завдяки своєму складу.

         Розрізняють креми вершкові, Шарлотт, Глясе, білкові, заварні. Крем вершковий готують з масла вершкового, цукрової пудри, молока незбираного згущеного з цукром, з додаванням ванільної пудри і вина десертного. Бувають такі різновидності вершкового крему: Кавовий, вершково-горіховий, "Особливий" (підвищена концентрація молока незбираного згущеного з цукром, без цукрової пудри), фруктовий (з додаванням варення, джему), шоколадний. Для виробництва вершкових кремів можна використовувати каротиновмісні екстракти.

           Питання для закріплення нового матеріалу:

 1. Як поділяються торти за видом напівфабрикату?
 2. Який інгредієнт робить пісочний напівфабрикат розсипчастим ?
 3. З яких основних операцій складається виробництва тортів?
 4. Які крема ви знаєте?

Домашнє завдання: вивчити основні питання для закріплення нового матеріалу, практично виготовити торт «Смугастий шматочок» в домашніх умовах.

Відеоролик за посиланням.

https://www.youtube.com/watch?v=QqV03YljMrc&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0MyXLpaPtQBAGpcF1R4e4IlUsaBlGYf6cQzSllRyBrqtMIz4qDjXIxpuk

Технологічна карта

« Смугастий шматочок»

н/п

Сировина Витрати Вимоги до       якості
Брутто Нетто
  Для тіста:    

СИРОВИНА

ПОВИННА

ВІДПОВІДАТИ

ВИМОГАМ

   НТД

  Горіховий корж    
1. Борошно 125 125
2. Горіхи мелені 100 100
3. Сметана 40 40
4. Цукрова пудра 90 90
5. Яйце 1шт. 40
6. Цедра лимона 3 3
7. Сода 5 5
8. Ванільний цукор 10 10
9. Сіль 1 1
  Шоколадний корж:    
9. Борошно 125 125
10 Какао порошок 45 45
11. Сметана 40 40
12. Цукрова пудра 90 90
13. Яйце 1шт. 40
14. Сода 5 5
15. Сіль 1 1
  Маковий корж    
16. Борошно 125 125
17. Мак 120 120
18. Цукрова пудра 90 90
19. Сметана 40 40
20. Цедра лимона 3 3
21. Яйце 1шт. 40
22. Сода 5 5
23. Сіль 1 1
24. Крем:    
25. Молоко 1 л. 1000
26. Манна крупа 145 145
27. Вершкове масло 200 200
28. Цукрова пудра 180 180
29. Ванільний цукор 10 10
30. сіль 1 1
  Глазур    
31. Шоколад 150 150
32. Рослинна олія 25 25
           Вихід:                                                               2000

                                          

Технологія приготування

         Приготування горіхового коржа. В окремий посуд просіюємо борошно, соду, щіпку солі додаємо цукрову пудру, цедру лимона , мелені горіхи і перемішуємо вінчиком ,після чого додаємо яйце і сметану і замішуємо тісто, після чого завертаємо в харчову плівку і кладемо в холодильник.

       Приготування макового коржа. В окремий посуд просіюємо борошно, соду, щіпку солі додаємо цукрову пудру, цедру лимона , мелений мак і перемішуємо вінчиком ,після чого додаємо яйце і сметану і замішуємо тісто, після чого завертаємо в харчову плівку і кладемо в холодильник.

       Приготування шоколадного коржа. В окремий посуд просіюємо борошно, какао порошок , соду, щіпку солі додаємо цукрову пудру, цедру лимона і перемішуємо вінчиком ,після чого додаємо яйце і сметану і замішуємо тісто, після чого завертаємо в харчову плівку і кладемо в холодильник.

           Кожен корж по черзі розкатуємо , викладаємо на лист застелений пергаментом і випікаємо по 10-15 хв. при температурі 180 ◦.

         Приготування крему. Молоко нагріваємо додаємо сіль, ванільний цукор перемішуємо вінчиком, коли молоко майже буде кипіти додаємо манну крупу і постійно мішаємо вінчиком , варимо до повної готовності 5-7 хв. Даємо охолонути. В окремому посуді збиваємо вершкове масло з цукровою пудрою і поступово по ложці додаємо крем і збиваємо міксером. Після чого ставимо в холодильник .

         Приготування глазурі. Розтоплюємо на водяній бані шоколад і додаємо до нього ложку рослинної олії.

         Збирання торту. Заздалегідь ділимо крем умовно на три частини. На дно форми кладемо маковий корж і змащуємо кремом, після чого кладемо шоколадний корж і змащуємо кремом, і кладемо самий верхній корж це горіховий ,який зверху покриваємо шоколадною глазурю. Торт кладемо в холодильник на декілька годин.

    

         Вимоги до якості: чітко тримає форму, консистенція ніжна , дрібнопориста, смак приємний , солодкий, ванільний, лимонний.

СЕРЕДА 29.04.2020

 

План уроку

Виробничого навчання

Модуль КНД-3.5. Приготування тістечок і тортів масового попиту.

Тема уроку 19.3 Приготування бісквітно – кремових тортів

Пояснення нового матеріалу

         Торт - це борошняний кондитерський виріб, який характеризується
художньою декоративністю оформлення, високою калорійністю і
величезним розмаїттям смаків і ароматів, це святковий десерт, що складається з бісквітних коржів, просочених сиропом або варенням, прикрашений візерунками з крему і фруктів. Бісквітно – кремові торти відрізняються від інших кондитерських виробів тим, що є продуктами з нетривалим терміном зберігання. Готуються вони з великим вмістом жиру, цукру, яєць і мають різноманітні оздоблення ,
для покращення смакових властивостей тортів сироп додатково ароматизують коньяком чи міцним десертним вином. Бісквітно - кремові торти можуть бути : круглої форми, квадранної форми , фігурні і т.д., оздоблені масляним кремом різних відтінків, фруктами, цукатами, на розрізі два бісквітних пласти склеєні кремом, бісквіт добре пропечений, пружний , пористий; смак солодкий.

Посипки широко використовують для оздоблення поверхні й бокової сторони тортів. При використанні посипок необхідно, щоб вони мали приблизно однакові за розміром крупинки, що досягається просіюванням посипки через сито з отворами відповідного діаметра, роблять однотонною чи кольоровою. Залежно від консистенції, посипку наносять на поверхню виробів різними способами: просівають через сито, висипають зі жмені, з картонного жолобка, корнетика. Посипки можна готувати з випечених напівфабрикатів (бісквітні смажені крихти, бісквітні фісташкові крихти, пісочні крихти, крихти повітряного напівфабрикату, крихти з шарового напівфабрикату), цукристі( нонпарель, цукор-пісок, цукрова пудра), шоколадні ( шоколадна посипка, трюфельна крупка, порошок какао), горіхові(грецький горіх, фісташкова крупка, арахісова посипка).

Бісквіт для тортів готують основним способом. В бачок збивальної машини закладають яйця чи меланж (після первинної обробки), цукор і збивають масу протягом 30—40 хв., поступово збільшуючи оберти робочого механізму. Маса вважається збитою, коли вона набуде світло-кремового кольору, збільшиться у об'ємі у 2,5—3 рази, стане однорідною, пишною і на її поверхні буде залишатися слід від збивача чи лопатки. В збиту масу додають просіяну суміш борошна, крохмаль. Тісто замішують обережно, але швидко (протягом 15—30 сек.).

Випікають у кондитерських листах з високими бортами і тортових формах. Дно листів чи форм змащують жиром і вистеляють папером, наливають тісто завтовшки 30 мм і випікають при 180— 190°С протягом 40—45 хв. Після випікання капсулі витримують 6—8 год. для закріплення структури, а потім оздоблюють.

Питання для закріплення нового матеріалу:

1.Якого призначення можуть бути торти?

2. Які бувають бісквітні торти?

3. Якої форми можуть бути бісквітні торти?

4. Яка температура і час випікання тортових заготовок з бісквітного н/ф?

Домашнє завдання: вивчити основні питання для закріплення нового матеріалу, практично виготовити Торт « Бісквітно – кремовий», зробити фото звіт.

Відеоролик за посиланням.

https://www.youtube.com/watch?v=IcMY2wJHySk&feature=share&fbclid=IwAR2shhu1m32pKMcNzlJQW4OUdxCEOhAHUKSAcit0MrXyw7GGHnzxbuIha84

Технологічна карта

Торт «Бісквітно-кремовий»

№ п/п Сировина Витрати Вимоги до якості
нетто брутто
  Для тіста    

СИРОВИНА ПОВИННА ВІДПОВІДАТИ ВИМОГАМ НТД

1. Борошно в/г 120 120
2. Крохмаль картопляний 30 30
3. Цукор пісок 150 150
4. Яйця 200 5 шт
5. Ванільний цукор 10 10
  Для сиропу    
1 Цукор-пісок 80 80
2 Коньяк 18 18
3 Ванільна пудра 10 10
4 Вода 100 100
  Для крему масляного    
1. Масло вершкове 260 260
2. Цукрова пудра 140 140
3. Молоко згущене 210 210
4. Коньяк 1.7 1.7
  Оздоблення    
  Бісквітні крихти 100 100
  Вихід                                                        1300 г.
           

ТЕХНОЛОГІЯ ПРИГОТУВАННЯ

Для тіста

В бачок збивальної машини закладають яйця чи меланж (після первинної обробки), цукор і збивають масу протягом 30—40 хв., поступово збільшуючи оберти робочого механізму. Маса вважається збитою, коли вона набуде світло-кремового кольору, збільшиться у об'ємі у 2,5—3 рази, стане однорідною, пишною і на її поверхні буде залишатися слід від збивача чи лопатки. В збиту масу додають просіяну суміш борошна, крохмаль. Тісто замішують обережно, але швидко (протягом 15—30 сек.).

Для сиропу

Цукор-пісок з’єднують з водою, доводять до кипіння, знімають піну і продовжують кип’ятити протягом 1 – 2хв., потім охолоджують до t 200С, додають коньяк.

Для крему

     Вершкове масло зачищають, розрізають на шматки, кладуть у збивальну машину і збивають 5-7 хв. на повільному ходу. Коли масло набуде пластичної однорідної консистенції, машину перемикають на швидкий хід. Цукрову пудру попередньо з’єднують із згущеним молоком і поступово додають у масло, що збивається. Кладуть ванільну пудру, коньяк або десертне вино і збивають 10-15 хв.

ВИМОГИ ДО ЯКОСТІ:

Форма торта має кругла, поверхня торту покрита масляним кремом і оздоблена на довільну тематику

Консистенція бісквіту пориста, пружна.

Бісквітні пласти просочені цукровим сиропом, склеєні масляним кремом. Смак приємний, солодкий, з ароматом сировини, що входить до складу торту.

Майстер виробничого навчання : Маргітич М.В.

ВІВТОРОК 28.04.2020

 

ХІМІЯ

23 Хімія https://classroom.google.com/c/NTUxODM5NzQwNTNa jk55x5i

ВИКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

ХІМІЯ

23 Хімія https://classroom.google.com/c/NTUxODM5NzQwNTNa jk55x5i

ВИКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

БІОЛОГІЯ

23 Біологія https://classroom.google.com/c/NTUzMjUxODgwNTVa j7l4rob

ВИКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

БІОЛОГІЯ

23 Біологія https://classroom.google.com/c/NTUzMjUxODgwNTVa j7l4rob

ВИКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

ПОНЕДІЛОК 27.04.2020

 

ХІМІЯ

23 Хімія https://classroom.google.com/c/NTUxODM5NzQwNTNa jk55x5i

ВИКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

ХІМІЯ

23 Хімія https://classroom.google.com/c/NTUxODM5NzQwNTNa jk55x5i

ВИКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

БІОЛОГІЯ

23 Біологія https://classroom.google.com/c/NTUzMjUxODgwNTVa j7l4rob

ВИКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

БІОЛОГІЯ

23 Біологія https://classroom.google.com/c/NTUzMjUxODgwNTVa j7l4rob

ВИКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

ГЕОГРАФІЯ

23 Географія https://classroom.google.com/h lxjvvrd

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

П’ЯТНИЦЯ 24.04.2020

 

ФІЗИКА І АСТРОНОМІЯ

23 https://classroom.google.com/h thqbnyo

ВИКЛАДАЧ КОНОПЛІН О.Є.

ГЕОГРАФІЯ

23 Географія https://classroom.google.com/h lxjvvrd

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

БІОЛОГІЯ

23 Біологія https://classroom.google.com/c/NTUzMjUxODgwNTVa j7l4rob

ВИКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

ХІМІЯ

23 Хімія https://classroom.google.com/c/NTUxODM5NzQwNTNa jk55x5i

ВИКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

23 група

https://classroom.google.com/c/NTQxMTQxOTIwMzha

nlu2c7i

ВИКЛАДАЧ ПЕРИНЕЦЬ Т.В.

УКРАЇНСЬКА МОВА

23 група

https://classroom.google.com/c/NTQxMTQxOTIwMzha

nlu2c7i

ВИКЛАДАЧ ПЕРИНЕЦЬ Т.В.

23 https://classroom.google.com/c/NTQyNjY3Nzg4NjBa 7yzg4cj

ВИКЛАДАЧ ЛІГОЦЬКА О.О.

ІНФОРМАТИКА

23 https://classroom.google.com/u/0/c/NTQxNTc0MTQwNjRa f5sbfah

ВИКЛАДАЧ ПЛЯЦКО Н.В.

ГРОМАДЯНСЬКА ОСВІТА

Практичне заняття «Європейський вибір України»                                              

План вивчення нового матеріалу

 1. Міжнародні відносини
 2. Міжнародний порядок
 3. Система міжнародної безпеки

Самостійне опрацювання:

               Учасники міжнародних відносин. Основні принципи сучасних міжнародних відносин. ООН. Міжнародні неурядові організації. Система міжнародної безпеки. Джерела міжнародного права.

Питання для самоконтролю:

 1. Що таке міжнародні відносини?
 2. Як забезпечується міжнародний порядок?
 3. Які основні принципи міжнародного права?

Домашнє завдання: параграф 47, підручник «громадянська освіта», автор І. Васильків

ВИКЛАДАЧ МОЛНАР Й.Й.

ЧЕТВЕР 23.04.2020

 

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА

Комплекс вправ для самостійного виконання

1. В. п. – лежачи на спинi iз зiгнутими й розведеними нарiзно ногами, упор ступнями в пiдлогу, руки внизу, долонi на пiдлозi. Прогнутися у грудному вiддiлi хребта, тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 4–8 разiв.
2. В. п. – те саме. Пiдняти таз iз пiдлоги. Тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. 6–10 разiв.
3. В. п. – те саме. Пiднятi таз i грудну клiтку пересувати в сторони (ноги на мiсцi). Повторити 4–10 разiв.
4. В. п. – те саме. Пiдняти таз якомога вище, впираючись у пiдлогу ступнями, потилицею i руками, тримати 5–7 сек. Повторити 4–10 разiв.
5. В. п. – лежачи на спинi, руки в сторони, долонi на пiдлозi. Упираючись у пiдлогу потилицею, п’ятками й руками, пiдняти тулуб якомога вище, тримати 3–5 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
6. В. п. – лежачи на грудях, руки за головою. Вiдвести голову i плечi назад, руки вгору, прогнутися, тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
7. В. п. – те саме, що у вправi 6. Пiдняти з пiдлоги випрямленi ноги якомога вище, тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
8. В. п. – те саме, що у вправi 6. Пiдняти плечi, випрямленi ноги, руки в сторони, прогнутись, тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
9. В. п. – те саме, що у вправi 6. Пiдняти плечi, руки вгору (у руках м’яч чи палиця), тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
10. В. п. – упор сидячи позаду. Пiдняти таз, голову закинути назад, прогнутися, ноги не згинати. Тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Виконати 6–8 разiв. Повторити те саме, впираючись у пiдлогу однiєю ногою, другу – пiднести вперед–угору, тримати 3–4 сек. 3–5 разiв – кожною ногою.
11. В. п. – лежачи на спинi або упор сидячи позаду: а) пiднявши п’ятки з пiдлоги, повiльно зiгнути i випрямити ноги; б) повiльно пiдняти випрямленi ноги i тримати 10–15 сек.; в) коловi рухи пiднятими випрямленими ногами – кожною назовнi та всередину, обома влiво й вправо; г) пiдняти ноги з пiдлоги та виконати рухи як пiд час їзди на велосипедi; д) розвести пiднятi з пiдлоги прямi ноги в сторони й звести їх схресно (“ножицi”); е) почергове пiднiмання однiєї й опускання другої ноги, не торкаючись ними пiдлоги. Дихання довiльне.
12. В. п. – лежачи на спинi, носки нiг закрiпленi, руки внизу: а) повiльно сiсти i лягти; б) пiдняти голову i тулуб на 15–20 см вiд пiдлоги, тримати 7–10 с, повернутись у в.п; в) повiльно сiсти, руки за голову чи в сторони, повернутись у вихiдне положення.
13. В. п. – лежачи на спинi, руки внизу. Зiгнувши ноги сiсти, обхопити гомiлки руками. Повернутись у вихiдне положення.

14. В. п. – лежачи на спинi, руки вгору. Пiдняти випрямленi ноги вперед – угору i торкнутися ними пiдлоги за головою. Повернутись у вихiдне положення.
15. В. п. – лежачи на спинi. Пiднявши ноги i тулуб вгору, виконати стiйку на лопатках.
16. В. п. – стоячи на колiнах, руки на поясi. Повiльнi нахили назад, не згинаючись у тазостегнових суглобах.

Комплекс загальнорозвивальних вправ в русі

1. Ходьба з різними рухами рук із різних вихідних положень (в різні сторони, вгору, вперед). Перехід із одного поло­ження в інше: — зигзагоподібно, невеликими коловими рухами, вісімками і т.д. Під час виконання вправи долоні вгору або донизу.

2. Ходьба зі зміною положення асиметрично розташованих рук. Наприклад: одна вперед, інша в сторону; одна вгору, друга в сторону;  одна вперед,  друга вниз і т.п.

3. Ходьба з розгинаннями рук із різних вихідних положень (руки до плечей, перед грудьми, за головою, за спиною і т.п.)і поверненням у вихідне положення. Те саме з асимет­ричними рухами рук.

4. Ходьба у напівнахилі, руки на плечах партнера, який попереду. Те саме на носках, на п'ятках. Те саме у шерензі.

5. Те саме, але з прогинанням тулуба назад і почергої підніманням рук і поверненням у вихідне положення.

6. Ходьба з великою амплітудою рухів руками.

7. Ходьба з оплесками у долоні під колінам зігнутої ноги за спиною.

8. Ходьба з оплесками у долоні під прямою ногою і над  головою.

9. Ходьба з махом прямої ноги вперед, торкнутися долоняминоска.  Руки в різних вихідних положеннях.

10. Ходьба широкими кроком з поворотом тулуба і великою амплітудою рухів руками.

11. Ходьба з поворотом тулуба   (кисті зчеплені у "замок").

https://www.youtube.com/watch?v=vwMXzJx-95U


https://www.youtube.com/watch?v=-wADATSol90

https://www.youtube.com/watch?v=f_1nm-Nik4w

ВИКЛАДАЧІ ПИСАРЕНКО Л.П, АНДРЕЙЧУК І.Г.

БІОЛОГІЯ

23 Біологія https://classroom.google.com/c/NTUzMjUxODgwNTVa j7l4rob

ВИКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

ГРОМАДЯНСЬКА ОСВІТА

Тема уроку: Виклики сучасного світу

План вивчення нового матеріалу

 1. Соціально-політичні проблеми
 2. Єкономічні процеси
 3. Єкологія

Самостійне опрацювання:

     Потужний розвиток глобалізаційних процесів. Негативний вплив глобалізації на економіку. Соціально –політичні проблеми. Запобігання виникненню ядерної війни. Сировинна і продовольча кризи. Індивідуальні права і свободи людства. Природний потенціал. Вплив на людину, економіку, культуру. Вплив глобалізації на довкілля.  

Питання для самоконтролю:

 1. Назвіть основні виклики сучасного світу
 2. Що таке глобалізація?
 3. Порівняйте позитивні та негативні впливи глобалізації.

Домашнє завдання:параграф 47 (підручник Громадянська освіта, 2018 р., автор І. Васильків, В. Кравчук)

ВИКЛАДАЧ МОЛНАР Й.Й

ХІМІЯ

23 Хімія https://classroom.google.com/c/NTUxODM5NzQwNTNa jk55x5i

ВИКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

ІНОЗЕМНА МОВА

23 https://classroom.google.com/h rs3br2k

ВИКЛАДАЧ БАБІТА О.Ю.

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

23 група

https://classroom.google.com/c/NTQxMTQxOTIwMzha

nlu2c7i

ВИКЛАДАЧ ПЕРИНЕЦЬ Т.В.

УКРАЇНСЬКА МОВА

23 група

https://classroom.google.com/c/NTQxMTQxOTIwMzha

nlu2c7i

ВИКЛАДАЧ ПЕРИНЕЦЬ Т.В.

23 https://classroom.google.com/c/NTQyNjY3Nzg4NjBa 7yzg4cj

ВИКЛАДАЧ ЛІГОЦЬКА О.О.

ГЕОГРАФІЯ

23 Географія https://classroom.google.com/h lxjvvrd

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

СЕРЕДА 22.04.2020

 

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА

Комплекс вправ для самостійного виконання

1. В. п. – лежачи на спинi iз зiгнутими й розведеними нарiзно ногами, упор ступнями в пiдлогу, руки внизу, долонi на пiдлозi. Прогнутися у грудному вiддiлi хребта, тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 4–8 разiв.
2. В. п. – те саме. Пiдняти таз iз пiдлоги. Тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. 6–10 разiв.
3. В. п. – те саме. Пiднятi таз i грудну клiтку пересувати в сторони (ноги на мiсцi). Повторити 4–10 разiв.
4. В. п. – те саме. Пiдняти таз якомога вище, впираючись у пiдлогу ступнями, потилицею i руками, тримати 5–7 сек. Повторити 4–10 разiв.
5. В. п. – лежачи на спинi, руки в сторони, долонi на пiдлозi. Упираючись у пiдлогу потилицею, п’ятками й руками, пiдняти тулуб якомога вище, тримати 3–5 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
6. В. п. – лежачи на грудях, руки за головою. Вiдвести голову i плечi назад, руки вгору, прогнутися, тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
7. В. п. – те саме, що у вправi 6. Пiдняти з пiдлоги випрямленi ноги якомога вище, тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
8. В. п. – те саме, що у вправi 6. Пiдняти плечi, випрямленi ноги, руки в сторони, прогнутись, тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
9. В. п. – те саме, що у вправi 6. Пiдняти плечi, руки вгору (у руках м’яч чи палиця), тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
10. В. п. – упор сидячи позаду. Пiдняти таз, голову закинути назад, прогнутися, ноги не згинати. Тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Виконати 6–8 разiв. Повторити те саме, впираючись у пiдлогу однiєю ногою, другу – пiднести вперед–угору, тримати 3–4 сек. 3–5 разiв – кожною ногою.
11. В. п. – лежачи на спинi або упор сидячи позаду: а) пiднявши п’ятки з пiдлоги, повiльно зiгнути i випрямити ноги; б) повiльно пiдняти випрямленi ноги i тримати 10–15 сек.; в) коловi рухи пiднятими випрямленими ногами – кожною назовнi та всередину, обома влiво й вправо; г) пiдняти ноги з пiдлоги та виконати рухи як пiд час їзди на велосипедi; д) розвести пiднятi з пiдлоги прямi ноги в сторони й звести їх схресно (“ножицi”); е) почергове пiднiмання однiєї й опускання другої ноги, не торкаючись ними пiдлоги. Дихання довiльне.
12. В. п. – лежачи на спинi, носки нiг закрiпленi, руки внизу: а) повiльно сiсти i лягти; б) пiдняти голову i тулуб на 15–20 см вiд пiдлоги, тримати 7–10 с, повернутись у в.п; в) повiльно сiсти, руки за голову чи в сторони, повернутись у вихiдне положення.
13. В. п. – лежачи на спинi, руки внизу. Зiгнувши ноги сiсти, обхопити гомiлки руками. Повернутись у вихiдне положення.

14. В. п. – лежачи на спинi, руки вгору. Пiдняти випрямленi ноги вперед – угору i торкнутися ними пiдлоги за головою. Повернутись у вихiдне положення.
15. В. п. – лежачи на спинi. Пiднявши ноги i тулуб вгору, виконати стiйку на лопатках.
16. В. п. – стоячи на колiнах, руки на поясi. Повiльнi нахили назад, не згинаючись у тазостегнових суглобах.

Комплекс загальнорозвивальних вправ в русі

1. Ходьба з різними рухами рук із різних вихідних положень (в різні сторони, вгору, вперед). Перехід із одного поло­ження в інше: — зигзагоподібно, невеликими коловими рухами, вісімками і т.д. Під час виконання вправи долоні вгору або донизу.

2. Ходьба зі зміною положення асиметрично розташованих рук. Наприклад: одна вперед, інша в сторону; одна вгору, друга в сторону;  одна вперед,  друга вниз і т.п.

3. Ходьба з розгинаннями рук із різних вихідних положень (руки до плечей, перед грудьми, за головою, за спиною і т.п.)і поверненням у вихідне положення. Те саме з асимет­ричними рухами рук.

4. Ходьба у напівнахилі, руки на плечах партнера, який попереду. Те саме на носках, на п'ятках. Те саме у шерензі.

5. Те саме, але з прогинанням тулуба назад і почергої підніманням рук і поверненням у вихідне положення.

6. Ходьба з великою амплітудою рухів руками.

7. Ходьба з оплесками у долоні під колінам зігнутої ноги за спиною.

8. Ходьба з оплесками у долоні під прямою ногою і над  головою.

9. Ходьба з махом прямої ноги вперед, торкнутися долоняминоска.  Руки в різних вихідних положеннях.

10. Ходьба широкими кроком з поворотом тулуба і великою амплітудою рухів руками.

11. Ходьба з поворотом тулуба   (кисті зчеплені у "замок").

https://www.youtube.com/watch?v=vwMXzJx-95U


https://www.youtube.com/watch?v=-wADATSol90

https://www.youtube.com/watch?v=f_1nm-Nik4w

ВИКЛАДАЧІ ПИСАРЕНКО Л.П, АНДРЕЙЧУК І.Г.

БІОЛОГІЯ

23 Біологія https://classroom.google.com/c/NTUzMjUxODgwNTVa j7l4rob

ВИКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

ІНОЗЕМНА МОВА

23 https://classroom.google.com/h rs3br2k

ВИКЛАДАЧ БАБІТА О.Ю.

ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ

23 захист https://classroom.google.com/h 7if7x6i

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

23 Історія https://classroom.google.com/h drbjqtg

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

23 група

https://classroom.google.com/c/NTQxMTQxOTIwMzha

nlu2c7i

ВИКЛАДАЧ ПЕРИНЕЦЬ Т.В.

ФІЗИКА І АСТРОНОМІЯ

23 https://classroom.google.com/h thqbnyo

ВИКЛАДАЧ КОНОПЛІН О.Є.

УКРАЇНСЬКА МОВА

23 група

https://classroom.google.com/c/NTQxMTQxOTIwMzha

nlu2c7i

ВИКЛАДАЧ ПЕРИНЕЦЬ Т.В.

23 https://classroom.google.com/c/NTQyNjY3Nzg4NjBa 7yzg4cj

ВИКЛАДАЧ ЛІГОЦЬКА О.О.

ВІВТОРОК 21.04.2020

 

ФІЗИКА І АСТРОНОМІЯ

23 https://classroom.google.com/h thqbnyo

ВИКЛАДАЧ КОНОПЛІН О.Є.

ІНОЗЕМНА МОВА

23 https://classroom.google.com/h rs3br2k

ВИКЛАДАЧ БАБІТА О.Ю.

БІОЛОГІЯ

23 Біологія https://classroom.google.com/c/NTUzMjUxODgwNTVa j7l4rob

ВИКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

ХІМІЯ

23 Хімія https://classroom.google.com/c/NTUxODM5NzQwNTNa jk55x5i

ВИКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

23 група

https://classroom.google.com/c/NTQxMTQxOTIwMzha

nlu2c7i

ВИКЛАДАЧ ПЕРИНЕЦЬ Т.В.

АЛГЕБРА

23

група

https://classroom.google.com/c/NjUyMDcwNzQxMTZa 5kzwl2p

ВИКЛАДАЧ МОЛНАР А.Й.

БІОЛОГІЯ

23 Біологія https://classroom.google.com/c/NTUzMjUxODgwNTVa j7l4rob

ВИКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА

Комплекс вправ для самостійного виконання

1. В. п. – лежачи на спинi iз зiгнутими й розведеними нарiзно ногами, упор ступнями в пiдлогу, руки внизу, долонi на пiдлозi. Прогнутися у грудному вiддiлi хребта, тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 4–8 разiв.
2. В. п. – те саме. Пiдняти таз iз пiдлоги. Тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. 6–10 разiв.
3. В. п. – те саме. Пiднятi таз i грудну клiтку пересувати в сторони (ноги на мiсцi). Повторити 4–10 разiв.
4. В. п. – те саме. Пiдняти таз якомога вище, впираючись у пiдлогу ступнями, потилицею i руками, тримати 5–7 сек. Повторити 4–10 разiв.
5. В. п. – лежачи на спинi, руки в сторони, долонi на пiдлозi. Упираючись у пiдлогу потилицею, п’ятками й руками, пiдняти тулуб якомога вище, тримати 3–5 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
6. В. п. – лежачи на грудях, руки за головою. Вiдвести голову i плечi назад, руки вгору, прогнутися, тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
7. В. п. – те саме, що у вправi 6. Пiдняти з пiдлоги випрямленi ноги якомога вище, тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
8. В. п. – те саме, що у вправi 6. Пiдняти плечi, випрямленi ноги, руки в сторони, прогнутись, тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
9. В. п. – те саме, що у вправi 6. Пiдняти плечi, руки вгору (у руках м’яч чи палиця), тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
10. В. п. – упор сидячи позаду. Пiдняти таз, голову закинути назад, прогнутися, ноги не згинати. Тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Виконати 6–8 разiв. Повторити те саме, впираючись у пiдлогу однiєю ногою, другу – пiднести вперед–угору, тримати 3–4 сек. 3–5 разiв – кожною ногою.
11. В. п. – лежачи на спинi або упор сидячи позаду: а) пiднявши п’ятки з пiдлоги, повiльно зiгнути i випрямити ноги; б) повiльно пiдняти випрямленi ноги i тримати 10–15 сек.; в) коловi рухи пiднятими випрямленими ногами – кожною назовнi та всередину, обома влiво й вправо; г) пiдняти ноги з пiдлоги та виконати рухи як пiд час їзди на велосипедi; д) розвести пiднятi з пiдлоги прямi ноги в сторони й звести їх схресно (“ножицi”); е) почергове пiднiмання однiєї й опускання другої ноги, не торкаючись ними пiдлоги. Дихання довiльне.
12. В. п. – лежачи на спинi, носки нiг закрiпленi, руки внизу: а) повiльно сiсти i лягти; б) пiдняти голову i тулуб на 15–20 см вiд пiдлоги, тримати 7–10 с, повернутись у в.п; в) повiльно сiсти, руки за голову чи в сторони, повернутись у вихiдне положення.
13. В. п. – лежачи на спинi, руки внизу. Зiгнувши ноги сiсти, обхопити гомiлки руками. Повернутись у вихiдне положення.

14. В. п. – лежачи на спинi, руки вгору. Пiдняти випрямленi ноги вперед – угору i торкнутися ними пiдлоги за головою. Повернутись у вихiдне положення.
15. В. п. – лежачи на спинi. Пiднявши ноги i тулуб вгору, виконати стiйку на лопатках.
16. В. п. – стоячи на колiнах, руки на поясi. Повiльнi нахили назад, не згинаючись у тазостегнових суглобах.

Комплекс загальнорозвивальних вправ в русі

1. Ходьба з різними рухами рук із різних вихідних положень (в різні сторони, вгору, вперед). Перехід із одного поло­ження в інше: — зигзагоподібно, невеликими коловими рухами, вісімками і т.д. Під час виконання вправи долоні вгору або донизу.

2. Ходьба зі зміною положення асиметрично розташованих рук. Наприклад: одна вперед, інша в сторону; одна вгору, друга в сторону;  одна вперед,  друга вниз і т.п.

3. Ходьба з розгинаннями рук із різних вихідних положень (руки до плечей, перед грудьми, за головою, за спиною і т.п.)і поверненням у вихідне положення. Те саме з асимет­ричними рухами рук.

4. Ходьба у напівнахилі, руки на плечах партнера, який попереду. Те саме на носках, на п'ятках. Те саме у шерензі.

5. Те саме, але з прогинанням тулуба назад і почергої підніманням рук і поверненням у вихідне положення.

6. Ходьба з великою амплітудою рухів руками.

7. Ходьба з оплесками у долоні під колінам зігнутої ноги за спиною.

8. Ходьба з оплесками у долоні під прямою ногою і над  головою.

9. Ходьба з махом прямої ноги вперед, торкнутися долоняминоска.  Руки в різних вихідних положеннях.

10. Ходьба широкими кроком з поворотом тулуба і великою амплітудою рухів руками.

11. Ходьба з поворотом тулуба   (кисті зчеплені у "замок").

https://www.youtube.com/watch?v=vwMXzJx-95U


https://www.youtube.com/watch?v=-wADATSol90

https://www.youtube.com/watch?v=f_1nm-Nik4w

ВИКЛАДАЧІ ПИСАРЕНКО Л.П, АНДРЕЙЧУК І.Г.

П’ЯТНИЦЯ 17.04.2020

 

БІОЛОГІЯ

23 Біологія https://classroom.google.com/c/NTUzMjUxODgwNTVa j7l4rob

ВИКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

ХІМІЯ

23 Хімія https://classroom.google.com/c/NTUxODM5NzQwNTNa jk55x5i

ВИКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

ІНФОРМАТИКА

23 https://classroom.google.com/u/0/c/NTQxNTc0MTQwNjRa f5sbfah

ВИКЛАДАЧ ПЛЯЦКО Н.В.

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

23 група

https://classroom.google.com/c/NTQxMTQxOTIwMzha

nlu2c7i

ВИКЛАДАЧ ПЕРИНЕЦЬ Т.В.

ГЕОГРАФІЯ

23 Географія https://classroom.google.com/h lxjvvrd

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

ФІЗИКА І АСТРОНОМІЯ

23 https://classroom.google.com/h thqbnyo

ВИКЛАДАЧ КОНОПЛІН О.Є.

АЛГЕБРА

23

група

https://classroom.google.com/c/NjUyMDcwNzQxMTZa 5kzwl2p

ВИКЛАДАЧ МОЛНАР А.Й.

ГЕОМЕТРІЯ

23

група

https://classroom.google.com/c/NjUyMDcwNzQxMTZa 5kzwl2p

ВИКЛАДАЧ МОЛНАР А.Й.

ФІЗКУЛЬТУРА

Комплекс вправ для самостійного виконання1
. В.п. (вихiдне положення) – стiйка: ноги нарiзно. Коловi рухи руками: 4 рази вперед i 4 – назад. Повторити 10–12 разiв.
2. В.п. – о.с. (основна стiйка), пальцi рук переплетенi за спиною. 1–2 – пiднятися на носки, енергiйно вiдвести руки назад до зведення лопаток (вдих); 3–4 – в.п. (видих). Повторити 10–12 разiв.
3. В. п. – стiйка: ноги нарiзно, руки в сторони. Повороти тулуба вправо–влiво, не вiдриваючи п’яти вiд землi. Повторити 20 разiв у кожну сторону.
4. В. п. – стiйка: ноги нарiзно. Почерговi нахили в сторони по одному разу. Нахил улiво: лiва рука за спиною рухається вправо, права рука над головою рухається влiво. Нахил вправо: права рука за спиною рухається влiво, лiва рука над головою рухається вправо. Повторити 20 разiв у кожну сторону. Дивитись прямо, тулуб не повертати.
5. Стоячи на однiй нозi, iншою виконувати вiльнi маховi рухи вперед–вгору – назад–вгору з максимальною амплiтудою, не доторкаючись до землi. Намагатися зберiгати рiвновагу. За опору не триматись. Поступово довести до 20 рухiв кожною ногою.
6. В. п. – стiйка: ноги нарiзно, руки внизу. Нахили вперед та назад, поступово збiльшуючи амплiтуду рухiв. Нахил уперед: ноги в колiнах не згинати, пальцi рук тягнуться до землi. Нахил назад: руки вiдвести в сторони–вверх–назад, подивитися вверх.
7. Стоячи на однiй нозi, iншою виконувати коловi рухи, не торкаючись пiдлоги, вправо та влiво, по 4 рази в кожну сторону. Повторити 10–12 разiв правою й лiвою ногою.
8. В. п. – о.с. 1 – упор присiвши; 2 – упор лежачи; 3 – упор присiвши; 4 – о.с. Повторити 8–10 разiв.
9. В. п. – стiйка: ноги широко, нахилити тулуб уперед, руки в сторони. Виконувати повороти тулуба («млин»). 20 разiв у кожну сторону.
10. В. п. – упор лежачи. 1 – опускаючи таз, прогнутись, подивитись вверх; 2 – пiдняти таз, подивитись на колiна. Повторити 10–12 разiв у середньому темпi. Руки не згинати.
11. В. п. – упор лежачи позаду. 1 – пiдняти таз, прогнутись, подивитись назад; 2 – в.п. Повторити 10–12 разiв у середньому темпi.
12. В. п. – упор лежачи. Робити плавнi, але досить швидкi, рухи тазом униз–уверх (амплiтуда 10–15 см.) таким чином, щоб пальцi нiг на 1–2 см. вiдривались вiд опори (пiдстри-бували). Повторити 10–20 разiв.
13. Повторити те ж саме у вихiдному положеннi «упор лежачи позаду».
Вправи для формування та корекції постави

Постава - це звичне положення тіла людини у спокої та в русі. Вона визначається під час стояння, сидіння, ходьби та виконання інших видів рухової діяльності. Відхилення від правильної постави називають порушенням або дефектом постави.

  1. Стоячи біля стіни або гімнастичної стінки. В. п. - основна стійка. Прийняти правильну поставу, торкаючись спиною стіни (стінки). При цьому лопатки, сідниці, гомілки ніг і п'яти повинні фіксуватися стінки, голова відведена. Правильність постави контролюється самою дитиною у дзеркалі, інструктором ЛФК, одним з дітей по вказівці інструктора.

  2. Стоячи біля стіни, прийняти правильну поставу. Закрити очі, зробити крок вперед, Знову прийняти правильну поставу. Розплющити очі - перевірити правильність постави, виправити відмічені дефекти.

  3. Прийняти правильну поставу, зробити 2-3 кроки вперед, сісти, встати. Знову прийняти правильну поставу. Ту ж вправу можна робити, як і передування, із закритими очима.

  4. Прийняти правильну поставу біля гімнастичної стінки. Зробити 2-3 кроки вперед, розслабити послідовно м'язи шиї, плечей, рук і тулуба. Знову прийняти правильну поставу. Перевірити поставу, виправити дефекти.

  5. Стоячи у гімнастичної стінки, прийняти правильну поставу. Підвестися на носки, утримуючись в цьому положенні 3-5 секунд. Повернення в вихідне положення.

  6. Та ж вправа, але без гімнастичної стінки.

  7. Прийняти правильну поставу, сісти, розвівши коліна в сторони і зберігаючи пряме положення голови та хребта. Поволі встати, прийняти правильну поставу, перевіряючи себе перед дзеркалом.

  8. Стоячи в правильній поставі, покласти на голову мішечок з піском. Сісти, прагнучи не упустити мішечок. Встати в вихідне положення.

  9. Ходьба з мішечком на голові із зупинками для контролю правильної постави.

https://www.youtube.com/watch?v=WKkMHOLevrM&t=49s

https://www.youtube.com/watch?v=ZXA5C9MQcQs

https://www.youtube.com/watch?v=BUY8FM0o52c

ВИКЛАДАЧІ ПИСАРЕНКО Л.П, АНДРЕЙЧУК І.Г.

ЧЕТВЕР 16.04.2020

 

БІОЛОГІЯ

23 Біологія https://classroom.google.com/c/NTUzMjUxODgwNTVa j7l4rob

ВИКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

ХІМІЯ

23 Хімія https://classroom.google.com/c/NTUxODM5NzQwNTNa jk55x5i

ВИКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

ІНОЗЕМНА МОВА

23 https://classroom.google.com/h rs3br2k

ВИКЛАДАЧ БАБІТА О.Ю.

УКРАЇНСЬКА МОВА

23 https://classroom.google.com/c/NTQyNjY3Nzg4NjBa 7yzg4cj

ВИКЛАДАЧ ЛІГОЦЬКА О.О.

23 група

https://classroom.google.com/c/NTQxMTQxOTIwMzha

nlu2c7i

ВИКЛАДАЧ ПЕРИНЕЦЬ Т.В.

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

23 група

https://classroom.google.com/c/NTQxMTQxOTIwMzha

nlu2c7i

ВИКЛАДАЧ ПЕРИНЕЦЬ Т.В.

ГЕОГРАФІЯ

23 Географія https://classroom.google.com/h lxjvvrd

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

ФІЗИКА І АСТРОНОМІЯ

23 https://classroom.google.com/h thqbnyo

ВИКЛАДАЧ КОНОПЛІН О.Є.

СЕРЕДА 15.04.2020

 

ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ

Тема уроку: Обов»язки, права, відповідальність військовослужбовців

План вивчення нового матеріалу

 1. Загальні обов»язки військовослужбовців
 2. Права військовослужбовців
 3. Відповідальність військовослужбовців

Самостійне опрацювання:

     Загальні і спеціальні обов’язки військовослужбовців. Виконання службових обов’язків. Соціальний захист військовослужбовців. Розпорядок дня. Сніданок, обід, вечеря. Навчальні заняття. Підйом, ранковий огляд, вечірня перевірка. Добовий наряд.

Питання для самоконтролю:

 1. Назвіть загальні обов»язки військовослужбовців
 2. Дайте визначення Статуту ЗСУ
 3. Назвіть військові звання і знаки їх розрізнення.

Домашнє завдання: розділ 3, тема 2 (підручник «Захист Вітчизни» автор С.Кураху, В.Павлов

ВИКЛАДАЧ МОЛНАР Й.Й.

БІОЛОГІЯ

23 Біологія https://classroom.google.com/c/NTUzMjUxODgwNTVa j7l4rob

ВИКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

ФІЗКУЛЬТУРА

Комплекс вправ для самостійного виконання1
. В.п. (вихiдне положення) – стiйка: ноги нарiзно. Коловi рухи руками: 4 рази вперед i 4 – назад. Повторити 10–12 разiв.
2. В.п. – о.с. (основна стiйка), пальцi рук переплетенi за спиною. 1–2 – пiднятися на носки, енергiйно вiдвести руки назад до зведення лопаток (вдих); 3–4 – в.п. (видих). Повторити 10–12 разiв.
3. В. п. – стiйка: ноги нарiзно, руки в сторони. Повороти тулуба вправо–влiво, не вiдриваючи п’яти вiд землi. Повторити 20 разiв у кожну сторону.
4. В. п. – стiйка: ноги нарiзно. Почерговi нахили в сторони по одному разу. Нахил улiво: лiва рука за спиною рухається вправо, права рука над головою рухається влiво. Нахил вправо: права рука за спиною рухається влiво, лiва рука над головою рухається вправо. Повторити 20 разiв у кожну сторону. Дивитись прямо, тулуб не повертати.
5. Стоячи на однiй нозi, iншою виконувати вiльнi маховi рухи вперед–вгору – назад–вгору з максимальною амплiтудою, не доторкаючись до землi. Намагатися зберiгати рiвновагу. За опору не триматись. Поступово довести до 20 рухiв кожною ногою.
6. В. п. – стiйка: ноги нарiзно, руки внизу. Нахили вперед та назад, поступово збiльшуючи амплiтуду рухiв. Нахил уперед: ноги в колiнах не згинати, пальцi рук тягнуться до землi. Нахил назад: руки вiдвести в сторони–вверх–назад, подивитися вверх.
7. Стоячи на однiй нозi, iншою виконувати коловi рухи, не торкаючись пiдлоги, вправо та влiво, по 4 рази в кожну сторону. Повторити 10–12 разiв правою й лiвою ногою.
8. В. п. – о.с. 1 – упор присiвши; 2 – упор лежачи; 3 – упор присiвши; 4 – о.с. Повторити 8–10 разiв.
9. В. п. – стiйка: ноги широко, нахилити тулуб уперед, руки в сторони. Виконувати повороти тулуба («млин»). 20 разiв у кожну сторону.
10. В. п. – упор лежачи. 1 – опускаючи таз, прогнутись, подивитись вверх; 2 – пiдняти таз, подивитись на колiна. Повторити 10–12 разiв у середньому темпi. Руки не згинати.
11. В. п. – упор лежачи позаду. 1 – пiдняти таз, прогнутись, подивитись назад; 2 – в.п. Повторити 10–12 разiв у середньому темпi.
12. В. п. – упор лежачи. Робити плавнi, але досить швидкi, рухи тазом униз–уверх (амплiтуда 10–15 см.) таким чином, щоб пальцi нiг на 1–2 см. вiдривались вiд опори (пiдстри-бували). Повторити 10–20 разiв.
13. Повторити те ж саме у вихiдному положеннi «упор лежачи позаду».
Вправи для формування та корекції постави

Постава - це звичне положення тіла людини у спокої та в русі. Вона визначається під час стояння, сидіння, ходьби та виконання інших видів рухової діяльності. Відхилення від правильної постави називають порушенням або дефектом постави.

  1. Стоячи біля стіни або гімнастичної стінки. В. п. - основна стійка. Прийняти правильну поставу, торкаючись спиною стіни (стінки). При цьому лопатки, сідниці, гомілки ніг і п'яти повинні фіксуватися стінки, голова відведена. Правильність постави контролюється самою дитиною у дзеркалі, інструктором ЛФК, одним з дітей по вказівці інструктора.

  2. Стоячи біля стіни, прийняти правильну поставу. Закрити очі, зробити крок вперед, Знову прийняти правильну поставу. Розплющити очі - перевірити правильність постави, виправити відмічені дефекти.

  3. Прийняти правильну поставу, зробити 2-3 кроки вперед, сісти, встати. Знову прийняти правильну поставу. Ту ж вправу можна робити, як і передування, із закритими очима.

  4. Прийняти правильну поставу біля гімнастичної стінки. Зробити 2-3 кроки вперед, розслабити послідовно м'язи шиї, плечей, рук і тулуба. Знову прийняти правильну поставу. Перевірити поставу, виправити дефекти.

  5. Стоячи у гімнастичної стінки, прийняти правильну поставу. Підвестися на носки, утримуючись в цьому положенні 3-5 секунд. Повернення в вихідне положення.

  6. Та ж вправа, але без гімнастичної стінки.

  7. Прийняти правильну поставу, сісти, розвівши коліна в сторони і зберігаючи пряме положення голови та хребта. Поволі встати, прийняти правильну поставу, перевіряючи себе перед дзеркалом.

  8. Стоячи в правильній поставі, покласти на голову мішечок з піском. Сісти, прагнучи не упустити мішечок. Встати в вихідне положення.

  9. Ходьба з мішечком на голові із зупинками для контролю правильної постави.

https://www.youtube.com/watch?v=WKkMHOLevrM&t=49s

https://www.youtube.com/watch?v=ZXA5C9MQcQs

https://www.youtube.com/watch?v=BUY8FM0o52c

ВИКЛАДАЧІ ПИСАРЕНКО Л.П, АНДРЕЙЧУК І.Г.

ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ

23 захист https://classroom.google.com/h 7if7x6i

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

23 Історія https://classroom.google.com/h drbjqtg

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

ІНОЗЕМНА МОВА

23 https://classroom.google.com/h rs3br2k

ВИКЛАДАЧ БАБІТА О.Ю.

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

23 група

https://classroom.google.com/c/NTQxMTQxOTIwMzha

nlu2c7i

ВИКЛАДАЧ ПЕРИНЕЦЬ Т.В.

УКРАЇНСЬКА МОВА

23 група

https://classroom.google.com/c/NTQxMTQxOTIwMzha

nlu2c7i

ВИКЛАДАЧ ПЕРИНЕЦЬ Т.В.

23 https://classroom.google.com/c/NTQyNjY3Nzg4NjBa 7yzg4cj

ВИКЛАДАЧ ЛІГОЦЬКА О.О.

ФІЗИКА І АСТРОНОМІЯ

23 https://classroom.google.com/h thqbnyo

ВИКЛАДАЧ КОНОПЛІН О.Є.

ВІВТОРОК 14.04.2020

 

ФІЗИКА І АСТРОНОМІЯ

23 https://classroom.google.com/h thqbnyo

ВИКЛАДАЧ КОНОПЛІН О.Є.

БІОЛОГІЯ І ЕКОЛОГІЯ

23 Біологія https://classroom.google.com/c/NTUzMjUxODgwNTVa j7l4rob

ВИКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

ІНОЗЕМНА МОВА

23 https://classroom.google.com/h rs3br2k

ВИКЛАДАЧ БАБІТА О.Ю.

УКРАЇНСЬКА МОВА

23 https://classroom.google.com/c/NTQyNjY3Nzg4NjBa 7yzg4cj

ВИКЛАДАЧ ЛІГОЦЬКА О.О.

23 група

https://classroom.google.com/c/NTQxMTQxOTIwMzha

nlu2c7i

ВИКЛАДАЧ ПЕРИНЕЦЬ Т.В.

АЛГЕБРА

23

група

https://classroom.google.com/c/NjUyMDcwNzQxMTZa 5kzwl2p

ВИКЛАДАЧ МОЛНАР А.Й.

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

23 група

https://classroom.google.com/c/NTQxMTQxOTIwMzha

nlu2c7i

ВИКЛАДАЧ ПЕРИНЕЦЬ Т.В.

ГЕОМЕТРІЯ

23

група

https://classroom.google.com/c/NjUyMDcwNzQxMTZa 5kzwl2p

ВИКЛАДАЧ МОЛНАР А.Й.

ФІЗКУЛЬТУРА

Комплекс вправ для самостійного виконання1
. В.п. (вихiдне положення) – стiйка: ноги нарiзно. Коловi рухи руками: 4 рази вперед i 4 – назад. Повторити 10–12 разiв.
2. В.п. – о.с. (основна стiйка), пальцi рук переплетенi за спиною. 1–2 – пiднятися на носки, енергiйно вiдвести руки назад до зведення лопаток (вдих); 3–4 – в.п. (видих). Повторити 10–12 разiв.
3. В. п. – стiйка: ноги нарiзно, руки в сторони. Повороти тулуба вправо–влiво, не вiдриваючи п’яти вiд землi. Повторити 20 разiв у кожну сторону.
4. В. п. – стiйка: ноги нарiзно. Почерговi нахили в сторони по одному разу. Нахил улiво: лiва рука за спиною рухається вправо, права рука над головою рухається влiво. Нахил вправо: права рука за спиною рухається влiво, лiва рука над головою рухається вправо. Повторити 20 разiв у кожну сторону. Дивитись прямо, тулуб не повертати.
5. Стоячи на однiй нозi, iншою виконувати вiльнi маховi рухи вперед–вгору – назад–вгору з максимальною амплiтудою, не доторкаючись до землi. Намагатися зберiгати рiвновагу. За опору не триматись. Поступово довести до 20 рухiв кожною ногою.
6. В. п. – стiйка: ноги нарiзно, руки внизу. Нахили вперед та назад, поступово збiльшуючи амплiтуду рухiв. Нахил уперед: ноги в колiнах не згинати, пальцi рук тягнуться до землi. Нахил назад: руки вiдвести в сторони–вверх–назад, подивитися вверх.
7. Стоячи на однiй нозi, iншою виконувати коловi рухи, не торкаючись пiдлоги, вправо та влiво, по 4 рази в кожну сторону. Повторити 10–12 разiв правою й лiвою ногою.
8. В. п. – о.с. 1 – упор присiвши; 2 – упор лежачи; 3 – упор присiвши; 4 – о.с. Повторити 8–10 разiв.
9. В. п. – стiйка: ноги широко, нахилити тулуб уперед, руки в сторони. Виконувати повороти тулуба («млин»). 20 разiв у кожну сторону.
10. В. п. – упор лежачи. 1 – опускаючи таз, прогнутись, подивитись вверх; 2 – пiдняти таз, подивитись на колiна. Повторити 10–12 разiв у середньому темпi. Руки не згинати.
11. В. п. – упор лежачи позаду. 1 – пiдняти таз, прогнутись, подивитись назад; 2 – в.п. Повторити 10–12 разiв у середньому темпi.
12. В. п. – упор лежачи. Робити плавнi, але досить швидкi, рухи тазом униз–уверх (амплiтуда 10–15 см.) таким чином, щоб пальцi нiг на 1–2 см. вiдривались вiд опори (пiдстри-бували). Повторити 10–20 разiв.
13. Повторити те ж саме у вихiдному положеннi «упор лежачи позаду».
Вправи для формування та корекції постави

Постава - це звичне положення тіла людини у спокої та в русі. Вона визначається під час стояння, сидіння, ходьби та виконання інших видів рухової діяльності. Відхилення від правильної постави називають порушенням або дефектом постави.

  1. Стоячи біля стіни або гімнастичної стінки. В. п. - основна стійка. Прийняти правильну поставу, торкаючись спиною стіни (стінки). При цьому лопатки, сідниці, гомілки ніг і п'яти повинні фіксуватися стінки, голова відведена. Правильність постави контролюється самою дитиною у дзеркалі, інструктором ЛФК, одним з дітей по вказівці інструктора.

  2. Стоячи біля стіни, прийняти правильну поставу. Закрити очі, зробити крок вперед, Знову прийняти правильну поставу. Розплющити очі - перевірити правильність постави, виправити відмічені дефекти.

  3. Прийняти правильну поставу, зробити 2-3 кроки вперед, сісти, встати. Знову прийняти правильну поставу. Ту ж вправу можна робити, як і передування, із закритими очима.

  4. Прийняти правильну поставу біля гімнастичної стінки. Зробити 2-3 кроки вперед, розслабити послідовно м'язи шиї, плечей, рук і тулуба. Знову прийняти правильну поставу. Перевірити поставу, виправити дефекти.

  5. Стоячи у гімнастичної стінки, прийняти правильну поставу. Підвестися на носки, утримуючись в цьому положенні 3-5 секунд. Повернення в вихідне положення.

  6. Та ж вправа, але без гімнастичної стінки.

  7. Прийняти правильну поставу, сісти, розвівши коліна в сторони і зберігаючи пряме положення голови та хребта. Поволі встати, прийняти правильну поставу, перевіряючи себе перед дзеркалом.

  8. Стоячи в правильній поставі, покласти на голову мішечок з піском. Сісти, прагнучи не упустити мішечок. Встати в вихідне положення.

  9. Ходьба з мішечком на голові із зупинками для контролю правильної постави.

https://www.youtube.com/watch?v=WKkMHOLevrM&t=49s

https://www.youtube.com/watch?v=ZXA5C9MQcQs

https://www.youtube.com/watch?v=BUY8FM0o52c

ВИКЛАДАЧІ ПИСАРЕНКО Л.П, АНДРЕЙЧУК І.Г.

ПОНЕДІЛОК 13.04.2020

 

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

23 Історія https://classroom.google.com/h drbjqtg

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

УКРАЇНСЬКА МОВА

23 група

https://classroom.google.com/c/NTQxMTQxOTIwMzha

nlu2c7i

ВИКЛАДАЧ ПЕРИНЕЦЬ Т.В.

23 https://classroom.google.com/c/NTQyNjY3Nzg4NjBa 7yzg4cj

ВИКЛАДАЧ ЛІГОЦЬКА О.О.

ІНОЗЕМНА МОВА

23 https://classroom.google.com/h rs3br2k

ВИКЛАДАЧ БАБІТА О.Ю.

ФІЗИКА І АСТРОНОМІЯ

23 https://classroom.google.com/h thqbnyo

ВИКЛАДАЧ КОНОПЛІН О.Є.

ХІМІЯ

23 Хімія https://classroom.google.com/c/NTUxODM5NzQwNTNa jk55x5i

ВИКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ

23 Біологія https://classroom.google.com/c/NTUzMjUxODgwNTVa j7l4rob

ВИКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

ФІЗКУЛЬТУРА

Комплекс вправ для самостійного виконання1
. В.п. (вихiдне положення) – стiйка: ноги нарiзно. Коловi рухи руками: 4 рази вперед i 4 – назад. Повторити 10–12 разiв.
2. В.п. – о.с. (основна стiйка), пальцi рук переплетенi за спиною. 1–2 – пiднятися на носки, енергiйно вiдвести руки назад до зведення лопаток (вдих); 3–4 – в.п. (видих). Повторити 10–12 разiв.
3. В. п. – стiйка: ноги нарiзно, руки в сторони. Повороти тулуба вправо–влiво, не вiдриваючи п’яти вiд землi. Повторити 20 разiв у кожну сторону.
4. В. п. – стiйка: ноги нарiзно. Почерговi нахили в сторони по одному разу. Нахил улiво: лiва рука за спиною рухається вправо, права рука над головою рухається влiво. Нахил вправо: права рука за спиною рухається влiво, лiва рука над головою рухається вправо. Повторити 20 разiв у кожну сторону. Дивитись прямо, тулуб не повертати.
5. Стоячи на однiй нозi, iншою виконувати вiльнi маховi рухи вперед–вгору – назад–вгору з максимальною амплiтудою, не доторкаючись до землi. Намагатися зберiгати рiвновагу. За опору не триматись. Поступово довести до 20 рухiв кожною ногою.
6. В. п. – стiйка: ноги нарiзно, руки внизу. Нахили вперед та назад, поступово збiльшуючи амплiтуду рухiв. Нахил уперед: ноги в колiнах не згинати, пальцi рук тягнуться до землi. Нахил назад: руки вiдвести в сторони–вверх–назад, подивитися вверх.
7. Стоячи на однiй нозi, iншою виконувати коловi рухи, не торкаючись пiдлоги, вправо та влiво, по 4 рази в кожну сторону. Повторити 10–12 разiв правою й лiвою ногою.
8. В. п. – о.с. 1 – упор присiвши; 2 – упор лежачи; 3 – упор присiвши; 4 – о.с. Повторити 8–10 разiв.
9. В. п. – стiйка: ноги широко, нахилити тулуб уперед, руки в сторони. Виконувати повороти тулуба («млин»). 20 разiв у кожну сторону.
10. В. п. – упор лежачи. 1 – опускаючи таз, прогнутись, подивитись вверх; 2 – пiдняти таз, подивитись на колiна. Повторити 10–12 разiв у середньому темпi. Руки не згинати.
11. В. п. – упор лежачи позаду. 1 – пiдняти таз, прогнутись, подивитись назад; 2 – в.п. Повторити 10–12 разiв у середньому темпi.
12. В. п. – упор лежачи. Робити плавнi, але досить швидкi, рухи тазом униз–уверх (амплiтуда 10–15 см.) таким чином, щоб пальцi нiг на 1–2 см. вiдривались вiд опори (пiдстри-бували). Повторити 10–20 разiв.
13. Повторити те ж саме у вихiдному положеннi «упор лежачи позаду».
Вправи для формування та корекції постави

Постава - це звичне положення тіла людини у спокої та в русі. Вона визначається під час стояння, сидіння, ходьби та виконання інших видів рухової діяльності. Відхилення від правильної постави називають порушенням або дефектом постави.

  1. Стоячи біля стіни або гімнастичної стінки. В. п. - основна стійка. Прийняти правильну поставу, торкаючись спиною стіни (стінки). При цьому лопатки, сідниці, гомілки ніг і п'яти повинні фіксуватися стінки, голова відведена. Правильність постави контролюється самою дитиною у дзеркалі, інструктором ЛФК, одним з дітей по вказівці інструктора.

  2. Стоячи біля стіни, прийняти правильну поставу. Закрити очі, зробити крок вперед, Знову прийняти правильну поставу. Розплющити очі - перевірити правильність постави, виправити відмічені дефекти.

  3. Прийняти правильну поставу, зробити 2-3 кроки вперед, сісти, встати. Знову прийняти правильну поставу. Ту ж вправу можна робити, як і передування, із закритими очима.

  4. Прийняти правильну поставу біля гімнастичної стінки. Зробити 2-3 кроки вперед, розслабити послідовно м'язи шиї, плечей, рук і тулуба. Знову прийняти правильну поставу. Перевірити поставу, виправити дефекти.

  5. Стоячи у гімнастичної стінки, прийняти правильну поставу. Підвестися на носки, утримуючись в цьому положенні 3-5 секунд. Повернення в вихідне положення.

  6. Та ж вправа, але без гімнастичної стінки.

  7. Прийняти правильну поставу, сісти, розвівши коліна в сторони і зберігаючи пряме положення голови та хребта. Поволі встати, прийняти правильну поставу, перевіряючи себе перед дзеркалом.

  8. Стоячи в правильній поставі, покласти на голову мішечок з піском. Сісти, прагнучи не упустити мішечок. Встати в вихідне положення.

  9. Ходьба з мішечком на голові із зупинками для контролю правильної постави.

https://www.youtube.com/watch?v=WKkMHOLevrM&t=49s

https://www.youtube.com/watch?v=ZXA5C9MQcQs

https://www.youtube.com/watch?v=BUY8FM0o52c

ВИКЛАДАЧІ ПИСАРЕНКО Л.П, АНДРЕЙЧУК І.Г.

П’ЯТНИЦЯ 10.04.2020

 

АЛГЕБРА

23

група

https://classroom.google.com/c/NjUyMDcwNzQxMTZa 5kzwl2p

ВИКЛАДАЧ МОЛНАР А.Й.

ГЕОМЕТРІЯ

23

група

https://classroom.google.com/c/NjUyMDcwNzQxMTZa 5kzwl2p

ВИКЛАДАЧ МОЛНАР А.Й.

ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА

23 https://classroom.google.com/c/NTQyNjY3Nzg4NjBa 7yzg4cj

ВИКЛАДАЧ ЛІГОЦЬКА О.О.

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

23 група

https://classroom.google.com/c/NTQxMTQxOTIwMzha

nlu2c7i

ВИКЛАДАЧ ПЕРИНЕЦЬ Т.В.

УКРАЇНСЬКА МОВА

23 https://classroom.google.com/c/NTQyNjY3Nzg4NjBa 7yzg4cj

ВИКЛАДАЧ ЛІГОЦЬКА О.О.

23 група

https://classroom.google.com/c/NTQxMTQxOTIwMzha

nlu2c7i

ВИКЛАДАЧ ПЕРИНЕЦЬ Т.В.

ІНОЗЕМНА МОВА

23 https://classroom.google.com/h rs3br2k

ВИКЛАДАЧ БАБІТА О.Ю.

ГРОМАДЯНСЬКА ОСВІТА

   Практичне заняття «Європейський вибір України»    

План вивчення нового матеріалу

 1. Міжнародні відносини
 2. Міжнародний порядок
 3. Система міжнародної безпеки

Самостійне опрацювання:

               Учасники міжнародних відносин. Основні принципи сучасних міжнародних відносин. ООН. Міжнародні неурядові організації. Система міжнародної безпеки. Джерела міжнародного права.

Питання для самоконтролю:

 1. Що таке міжнародні відносини?
 2. Як забезпечується міжнародний порядок?
 3. Які основні принципи міжнародного права?

Домашнє завдання: параграф 47

ВИКЛАДАЧ МОЛНАР Й.Й.

ФІЗКУЛЬТУРА

Комплекс вправ для самостійного виконання

1.      В. п.- основна стійка. 1 - крок лівою (правою) ногою в сторону, ру­ки в сторони, прогнутися (вдих); 2 - в. п. «видих». Те саме іншою ногою. Повторити 4-6 разів.

2.      В. п. стійка, ноги нарізно, руки на пояс, 1 - поворот тулуба ліворуч, руки в сторони; 2 - в. п.; 3 - нахил уперед, руками торкнути­ся підлоги (ноги не згинати); 4 - в. п. Те саме в інший бік. Дихати довільно. Повторити 3-4 рази в кожний бік.

3.      В. п.- упор, стоячи на колінах. 1 - ліву (праву) руку вгору, праву (ліву) ногу назад, прогнутись (вдих); 2 - в. п. (видих). Те саме ін­шою ногою. Повторити 5-7 разів кожною ногою.

4.      В. п.- упор лежачи. 1 - зігнути ногу, підняти назад (видих); 2 - в. п. (вдих). Те саме іншою ногою. Повторити4-6 разів.

5.      В. п. - упор, лежачи боком, упор у підлогу лівою рукою (праву на пояс). 
1 - віднести вбік праву ногу; 2 - в. п. Те саме іншою ногою. 
Дихати довільно.  
Повторити 3-5 разів кожною ногою.

6. В.п. - основна стійка. 1 - руки за пояс, ліву ногу зігнути вперед (видих); 2 - опустити ногу, руки в сторони (вдих); 3- зігнути ногу вперед, руки на пояс (видих); 4 - в. п. (вдих). Те саме іншою ногою. Повторити 5-6 разів кожною ногою.        

7.     В. п. - упор позаду, сидячи. 1 - зігнути ноги, підтягнувши коліна до грудей; 2 - випростати коліна вгору; 3 -зігнути ноги; 4 - в. п, Дихати довільно. Повторити 8-10 разів.

8.     В. п.- лежачи на спині, руки вздовж тулуба. 1 - зігнути ноги, під­тягнувши коліна до грудей; 2-3 - рухи велосипедистів; 4 - в. п. Дихати довільно. .Повторити 6-8 разів. Вправу можна виконувати в стійці на лопатках.

9.  В. п.- стійка, ноги нарізно, руки на пояс. 1 - присісти на лівій нозі, праву випростати в сторону на носок, руки вперед (видих); 2 - в. п. Те саме в інший бік. Повторити 5-7 разів у кожний бік.

10. В. п.- стійка, ноги нарізно, руки в сторони. 1 - мах лівою ногою праворуч, руки ліворуч; 2 - в. п. Те саме іншою ногою. Дихати довільно. Повторити 4-6 разів кожною ногою.

11. В. п.- основна стійка, руки за голову. 1-2 - підскоки на лівій нозі; 3-4 - підскоки на правій. Дихати довільно. Повторити 5-8 разів на кожній нозі.

Комплекс загальнорозвивальних вправ зі скакалкою.

1. В.П – О.С : скакалка внизу, складена вчетверо (Мал. 1). 1 – руки вгору; 2 – піднятися на носки, прогнутися і потягнутися – вдих; 3-4 – в.п. – Видих. При русі рук вгору дивитися на скакалку. Руки прямі, скакалка натягнута.

2. В.П : ноги на ширині  плечей, скакалка внизу, складена вдвічі (Мал. 2). 1 – руки вперед в сторони, поворот тулуба вправо; 2 – В.П.; 3- те саме з поворотом вліво. 4 – В.П.  Під час повороту плечі не опускати, ноги з місця не зрушувати. Дихання довільне, без затримки.

3. В.П ноги нарізно на скакалці; скакалку тримати вільно за кінці (Мал.3). 1 – нахил вліво, ліва рука, згинаючись, натягує скакалку – видих; 2 – випрямитися, опускаючи ліву руку вниз – вдих; 3-4 – те ж в інший бік. При нахилах ноги не згинати, голову не опускати і тулуб не повертати, вага тіла розподілити рівномірно на ноги.

.  В.П.: ноги разом; скакалка за головою, складена вчетверо, руки до плечей (Мал. 4). 1-3 – нахил вперед, руки вперед – видих; 4 – випрямитися, відводячи плечі назад, – вдих. В.П. При нахилі ноги не згинати. Амплітуду рухів збільшувати поступово.

5.  В.П.; скакалка внизу, складена вчетверо (Мал. 5). 1-2 – переступити через скакалку; 3-4 – В.П.; 5-6 – те ж іншою ногою.; 7-8 В.П. Під час   виконання вправи потрібно піднімати коліно високо, при цьому дуже низько не нахилятися.

6.   В.П.: сидячи, із зігнутими ногами; скакалка на підлозі збоку (Мал.6). 1-2 – поворот кругом обличчям до скакалки, в упор стоячи на колінах; 3-4 – тим же способом повернутися у В.П. При повороті спиратися на прямі руки.

7.  В.П.: ноги разом; скакалка за спиною. Біг на місці стрибками з лівої ноги на праву, обертаючи скакалку вперед (Мал.7). Кілька стрибків через скакалку виконуються з правої ноги, а потім з лівої. Спину тримати прямо, голову не опускати, вправу виконувати без напруги. Після стрибків перейти на ходьбу.

https://www.youtube.com/watch?v=zPxPBrDLIyA

https://www.youtube.com/watch?v=zLFMjcHO3yM

https://www.youtube.com/watch?v=LF1hsGsYYH4

            

ВИКЛАДАЧІ ПИСАРЕНКО Л.П, АНДРЕЙЧУК І.Г.

ЧЕТВЕР 09.04.2020

ГЕОГРАФІЯ

23 Географія https://classroom.google.com/h lxjvvrd

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

ТЕХНОЛОГІЯ

23 https://classroom.google.com/w/Mjg0MjI4NDk1NzZa/t/all rcwj4rf

ВИКЛАДАЧ БРИТВАК В.Ю.

БІОЛОГІЯ І ЕКОЛОГІЯ

23 Біологія https://classroom.google.com/c/NTUzMjUxODgwNTVa j7l4rob

ВИКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

ІНОЗЕМНА МОВА

23 https://classroom.google.com/h rs3br2k

ВИКЛАДАЧ БАБІТА О.Ю.

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

23 група

https://classroom.google.com/c/NTQxMTQxOTIwMzha

nlu2c7i

ВИКЛАДАЧ ПЕРИНЕЦЬ Т.В.

УКРАЇНСЬКА МОВА

23 група

https://classroom.google.com/c/NTQxMTQxOTIwMzha

nlu2c7i

ВИКЛАДАЧ ПЕРИНЕЦЬ Т.В.

23 https://classroom.google.com/c/NTQyNjY3Nzg4NjBa 7yzg4cj

ВИКЛАДАЧ ЛІГОЦЬКА О.О.

ІНФОРМАТИКА

23 https://classroom.google.com/u/0/c/NTQxNTc0MTQwNjRa f5sbfah

ВИКЛАДАЧ ПЛЯЦКО Н.В.

ФІЗКУЛЬТУРА

Комплекс вправ для самостійного виконання

1.      В. п.- основна стійка. 1 - крок лівою (правою) ногою в сторону, ру­ки в сторони, прогнутися (вдих); 2 - в. п. «видих». Те саме іншою ногою. Повторити 4-6 разів.

2.      В. п. стійка, ноги нарізно, руки на пояс, 1 - поворот тулуба ліворуч, руки в сторони; 2 - в. п.; 3 - нахил уперед, руками торкнути­ся підлоги (ноги не згинати); 4 - в. п. Те саме в інший бік. Дихати довільно. Повторити 3-4 рази в кожний бік.

3.      В. п.- упор, стоячи на колінах. 1 - ліву (праву) руку вгору, праву (ліву) ногу назад, прогнутись (вдих); 2 - в. п. (видих). Те саме ін­шою ногою. Повторити 5-7 разів кожною ногою.

4.      В. п.- упор лежачи. 1 - зігнути ногу, підняти назад (видих); 2 - в. п. (вдих). Те саме іншою ногою. Повторити4-6 разів.

5.      В. п. - упор, лежачи боком, упор у підлогу лівою рукою (праву на пояс). 
1 - віднести вбік праву ногу; 2 - в. п. Те саме іншою ногою. 
Дихати довільно.  
Повторити 3-5 разів кожною ногою.

6. В.п. - основна стійка. 1 - руки за пояс, ліву ногу зігнути вперед (видих); 2 - опустити ногу, руки в сторони (вдих); 3- зігнути ногу вперед, руки на пояс (видих); 4 - в. п. (вдих). Те саме іншою ногою. Повторити 5-6 разів кожною ногою.        

7.     В. п. - упор позаду, сидячи. 1 - зігнути ноги, підтягнувши коліна до грудей; 2 - випростати коліна вгору; 3 -зігнути ноги; 4 - в. п, Дихати довільно. Повторити 8-10 разів.

8.     В. п.- лежачи на спині, руки вздовж тулуба. 1 - зігнути ноги, під­тягнувши коліна до грудей; 2-3 - рухи велосипедистів; 4 - в. п. Дихати довільно. .Повторити 6-8 разів. Вправу можна виконувати в стійці на лопатках.

9.  В. п.- стійка, ноги нарізно, руки на пояс. 1 - присісти на лівій нозі, праву випростати в сторону на носок, руки вперед (видих); 2 - в. п. Те саме в інший бік. Повторити 5-7 разів у кожний бік.

10. В. п.- стійка, ноги нарізно, руки в сторони. 1 - мах лівою ногою праворуч, руки ліворуч; 2 - в. п. Те саме іншою ногою. Дихати довільно. Повторити 4-6 разів кожною ногою.

11. В. п.- основна стійка, руки за голову. 1-2 - підскоки на лівій нозі; 3-4 - підскоки на правій. Дихати довільно. Повторити 5-8 разів на кожній нозі.

Комплекс загальнорозвивальних вправ зі скакалкою.

1. В.П – О.С : скакалка внизу, складена вчетверо (Мал. 1). 1 – руки вгору; 2 – піднятися на носки, прогнутися і потягнутися – вдих; 3-4 – в.п. – Видих. При русі рук вгору дивитися на скакалку. Руки прямі, скакалка натягнута.

2. В.П : ноги на ширині  плечей, скакалка внизу, складена вдвічі (Мал. 2). 1 – руки вперед в сторони, поворот тулуба вправо; 2 – В.П.; 3- те саме з поворотом вліво. 4 – В.П.  Під час повороту плечі не опускати, ноги з місця не зрушувати. Дихання довільне, без затримки.

3. В.П ноги нарізно на скакалці; скакалку тримати вільно за кінці (Мал.3). 1 – нахил вліво, ліва рука, згинаючись, натягує скакалку – видих; 2 – випрямитися, опускаючи ліву руку вниз – вдих; 3-4 – те ж в інший бік. При нахилах ноги не згинати, голову не опускати і тулуб не повертати, вага тіла розподілити рівномірно на ноги.

.  В.П.: ноги разом; скакалка за головою, складена вчетверо, руки до плечей (Мал. 4). 1-3 – нахил вперед, руки вперед – видих; 4 – випрямитися, відводячи плечі назад, – вдих. В.П. При нахилі ноги не згинати. Амплітуду рухів збільшувати поступово.

5.  В.П.; скакалка внизу, складена вчетверо (Мал. 5). 1-2 – переступити через скакалку; 3-4 – В.П.; 5-6 – те ж іншою ногою.; 7-8 В.П. Під час   виконання вправи потрібно піднімати коліно високо, при цьому дуже низько не нахилятися.

6.   В.П.: сидячи, із зігнутими ногами; скакалка на підлозі збоку (Мал.6). 1-2 – поворот кругом обличчям до скакалки, в упор стоячи на колінах; 3-4 – тим же способом повернутися у В.П. При повороті спиратися на прямі руки.

7.  В.П.: ноги разом; скакалка за спиною. Біг на місці стрибками з лівої ноги на праву, обертаючи скакалку вперед (Мал.7). Кілька стрибків через скакалку виконуються з правої ноги, а потім з лівої. Спину тримати прямо, голову не опускати, вправу виконувати без напруги. Після стрибків перейти на ходьбу.

https://www.youtube.com/watch?v=zPxPBrDLIyA

https://www.youtube.com/watch?v=zLFMjcHO3yM

https://www.youtube.com/watch?v=LF1hsGsYYH4

            

ВИКЛАДАЧІ ПИСАРЕНКО Л.П, АНДРЕЙЧУК І.Г.

СЕРЕДА 08.04.2020

 

ТЕХНОЛОГІЯ

23 https://classroom.google.com/w/Mjg0MjI4NDk1NzZa/t/all rcwj4rf

ВИКЛАДАЧ БРИТВАК В.Ю.

ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ

Тема уроку: Військовослужбовці та відносини між ними

План вивчення нового матеріалу

 1. Статути Збройних Сил України
 2. Військові звання
 3. Знаки розрізнення

Статути Збройних Сил України. Дисциплінарний статут. Статут внутрішньої служби. Військові звання і знаки розрізнення. Офіцерський склад. Молодші і старші офіцери. Сержанти і солдати.

       Питання для самоконтролю:

 1. Назвіть загальновійськові статути ЗСУ.
 2. Назвіть військові звання і знаки їх розрізнення.
 3. Які загальні обов’язки військовослужбовця ?

Домашнє завдання: розділ 3, тема 2, підручник «Захист Вітчизни», автор С. Хараху, В. Павлов

ВИКЛАДАЧ МОЛНАР Й.Й.

ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ

23 захист https://classroom.google.com/h 7if7x6i

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

ХІМІЯ

23 Хімія https://classroom.google.com/c/NTUxODM5NzQwNTNa jk55x5i

ВИКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

23 Історія https://classroom.google.com/h drbjqtg

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

ІНОЗЕМНА МОВА

23 https://classroom.google.com/h rs3br2k

ВИКЛАДАЧ БАБІТА О.Ю.

АЛГЕБРА

23

група

https://classroom.google.com/c/NjUyMDcwNzQxMTZa 5kzwl2p

ВИКЛАДАЧ МОЛНАР А.Й.

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

23 група

https://classroom.google.com/c/NTQxMTQxOTIwMzha

nlu2c7i

ВИКЛАДАЧ ПЕРИНЕЦЬ Т.В.

УКРАЇНСЬКА МОВА

23 група

https://classroom.google.com/c/NTQxMTQxOTIwMzha

nlu2c7i

ВИКЛАДАЧ ПЕРИНЕЦЬ Т.В.

23 https://classroom.google.com/c/NTQyNjY3Nzg4NjBa 7yzg4cj

ВИКЛАДАЧ ЛІГОЦЬКА О.О.

ВІВТОРОК 07.04.2020

 

ІНОЗЕМНА МОВА

23 https://classroom.google.com/h rs3br2k

ВИКЛАДАЧ БАБІТА О.Ю.

ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА

23 https://classroom.google.com/c/NTQyNjY3Nzg4NjBa 7yzg4cj

ВИКЛАДАЧ ЛІГОЦЬКА О.О.

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

23 група

https://classroom.google.com/c/NTQxMTQxOTIwMzha

nlu2c7i

ВИКЛАДАЧ ПЕРИНЕЦЬ Т.В.

АЛГЕБРА

23

група

https://classroom.google.com/c/NjUyMDcwNzQxMTZa 5kzwl2p

ВИКЛАДАЧ МОЛНАР А.Й.

ФІЗИКА І АСТРОНОМІЯ

23 https://classroom.google.com/h thqbnyo

ВИКЛАДАЧ КОНОПЛІН О.Є.

УКРАЇНСЬКА МОВА

23 група

https://classroom.google.com/c/NTQxMTQxOTIwMzha

nlu2c7i

ВИКЛАДАЧ ПЕРИНЕЦЬ Т.В.

23 https://classroom.google.com/c/NTQyNjY3Nzg4NjBa 7yzg4cj

ВИКЛАДАЧ ЛІГОЦЬКА О.О.

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

23 Історія https://classroom.google.com/h drbjqtg

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

ГЕОГРАФІЯ

23 Географія https://classroom.google.com/h lxjvvrd

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

ПОНЕДІЛОК 06.04.2020

 

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

23 Історія https://classroom.google.com/h drbjqtg

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

23 група

https://classroom.google.com/c/NTQxMTQxOTIwMzha

nlu2c7i

ВИКЛАДАЧ ПЕРИНЕЦЬ Т.В.

УКРАЇНСЬКА МОВА

23 група

https://classroom.google.com/c/NTQxMTQxOTIwMzha

nlu2c7i

ВИКЛАДАЧ ПЕРИНЕЦЬ Т.В.

23 https://classroom.google.com/c/NTQyNjY3Nzg4NjBa 7yzg4cj

ВИКЛАДАЧ ЛІГОЦЬКА О.О.

ІНОЗЕМНА МОВА

23 https://classroom.google.com/h rs3br2k

ВИКЛАДАЧ БАБІТА О.Ю.

СПІВПРАЦЯ З МІЖНАРОДНИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ. ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР УКРАЇНИ

План вивчення нового матеріалу

 1. Міжнародні відносини
 2. Міжнародний порядок
 3. Система міжнародної безпеки

Самостійне опрацювання:

               Учасники міжнародних відносин. Основні принципи сучасних міжнародних відносин. ООН. Міжнародні неурядові організації. Система міжнародної безпеки. Джерела міжнародного права.

Питання для самоконтролю:

 1. Що таке міжнародні відносини?
 2. Як забезпечується міжнародний порядок?
 3. Які основні принципи міжнародного права?

Домашнє завдання: параграф 47

ВИКЛАДАЧ МОЛНАР Й.Й.

ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ

Тема уроку: Прийоми і правила метання ручних гранат

План вивчення нового матеріалу

 1. Підготовка гранати до використання
 2. Наступальні та оборонні гранати
 3. Техніка безпеки

Самостійне опрацювання:

         Підготовка до застосування ручних осколкових гранат. Наступальні і оборонні гранати. Радіус дії ручних гранат. Метання гранат стоячи та з коліна. Техніка безпеки при використанні ручних гранат.

Питання для самоконтролю:

 1. Які марки ручних гранат використовують сучасні збройні сили?
 2. Яка різниця між наступальною і оборонною гранатою?

3. Яких заходів безпеки необхідно дотримуватися при використанні ручних гранат?

Домашнє завдання: розділ 5, тема 1, підручник «Захист вітчизни» (автор С. Кураху, В. Павлов)

ВИКЛАДАЧ МОЛНАР Й.Й.

ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ

23 захист https://classroom.google.com/h 7if7x6i

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

 

ІНФОРМАТИКА(ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ)

23 https://classroom.google.com/u/0/c/NTQxNTc0MTQwNjRa f5sbfah

ВИКЛАДАЧ ПЛЯЦКО Н.В.

 КОНОП2 КОНОП3 
 КОНОП4  КОНОП5

П’ЯТНИЦЯ 03.04.2020

 

АЛГЕБРА

23

група

https://classroom.google.com/c/NjUyMDcwNzQxMTZa 5kzwl2p

ВИКЛАДАЧ МОЛНАР А.Й.

ТЕХНОЛОГІЯ

23 https://classroom.google.com/w/Mjg0MjI4NDk1NzZa/t/all rcwj4rf

ВИКЛАДАЧ БРИТВАК В.Ю.

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

23 група

https://classroom.google.com/c/NTQxMTQxOTIwMzha

nlu2c7i

ВИКЛАДАЧ ПЕРИНЕЦЬ Т.В.

ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА

23 https://classroom.google.com/c/NTQyNjY3Nzg4NjBa 7yzg4cj

ВИКЛАДАЧ ЛІГОЦЬКА О.О.

ХІМІЯ

23 Хімія https://classroom.google.com/c/NTUxODM5NzQwNTNa jk55x5i

ВМКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

ФІЗИКА І АСТРОНОМІЯ

Тема уроку: Розв’язування задач.

Вчимося розв’язувати задачі.

Задача 1. Кулька масою 5 г має заряд Кл. З яким прискоренням вона

буде рухатись в однорідному електричному полі з напруженістю Н/Кл,

якщо дія сили тяжіння буде компенсована?

Дано:

m = 5*10-3 кг

q = 2*10-9Кл

E = 3*104 Н/Кл

____________

a - ?

Розв’язання

Згідно умови дія сили тяжіння компенсована, тому вона

не впливає на зміну швидкості кульки. Кулька рухається

з прискоренням за рахунок дії Кулонівських сил:

F = Eq,

а згідно ІІ закону Ньютона на кульку діє сила:

F = ma

Отже, Eq = ma

Звідси a =Eq/ m

a =3 ∙ 104Н/Кл ∙ 2 ∙ 10−9Кл/5 ∙ 10−3кг= 1,2 ∙ 10−2м/с2

Відповідь: 1,2 ∙ 10−2м/с2

Задача 2. Визначити напруженість поля в точці, розміщеній посередині між точковими тілами із зарядами +2*10(-9)Кл і -4*10(-9)Кл, які розміщені на відстані 10 см одне від одного.

Задача 3. Два точкові заряджені тіла мають заряди +3*10(-7)Кл і +2*10(-7)Кл та перебувають на відстані 10 см одне від одного. Де потрібно розмістити третє тіло, щоб воно перебувало в рівновазі?

Домашнє завдання: Впр.2(5), за новою книгою.

ВИКЛАДАЧ КОНОПЛІН О.Є.

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

Тема: Україна в роки другої світової війни. Українське питання в міжнародній політиці напередодні Другої світової війни.  

План

1.Україна в міжнародній політиці напередодні другої світової війни.

2.Радянсько – німецький договір 1939р. «Пакт Молотова – Ріббентропа».

3.Початок Другої світової війни.

4.Вступ Червоної армії на території Західної України.

5.Приєднання Бессарабії та Північної Буковини до СРСР і УРСР.

6.Радянізація нових територій.

Основні терміни і поняття

«Українська карта» - комплекс проблем у міжнародних відносинах, планах окремих держав, пов’язаних із невирішеністю «українського питання» в міжвоєнній Європі.

«пакт Молотова – Ріббентропа» - розмежування сфер впливу обох держав у Європі.

Основні дати

26 червня 1940р. - приєднання Бессарабії та Північної Буковини до СРСР.

23 серпня 1939р. - «пакт Молотова – Ріббентропа»;

1 вересня 1939р. – початок Другої світової війни;

17 вересня 1939р. – вступ Червоної Армії на територію Західної України та Західної Білорусії;

28 вересня 1939р. – Договір про дружбу й кордон і двох таємних протоколів до нього між Німеччиною та СРСР

Територіальні зміни України в 1939 – 1940рр.

Рік Доля українських земель
1939 Закарпаття (Карпатська Україна) – окуповане й приєднане Угорщиною. Східна Галичина, Західна Волинь – увійшли до складу УРСР. Холмщина, Підляшшя, Осяння, Лемківщина – було встановлено німецьку окупаційну владу (увійшли до складу Польського генерал – губернаторства Німеччини)
1940 Північна Буковина, Хотинщина, Придунайський край (Південна Бесарабія) – увійшли до складу УРСР

Висновки

«Пакт Молотова – Ріббентропа» відкрив шлях до розв’язання Другої світової війни. Німеччина (1 вересня) та СРСР (17 вересня) здійснили агресію проти Польщі.

Скориставшись поразкою Польщі, СРСР загарбав Західну Україну і Західну Білорусію. Таким чином уже з першого дня війни українські землі стали театром бойових дій у Другій світовій війні, а українці – її учасниками.

На новоприєднаних землях (Східна Галичина, Західна Волинь, Північна Буковина, Південна Бессарабія) розгорнулися заходи з радянізації, які мали забезпечити поширення тих форм життя, які вже утвердилися в Наддніпрянській Україні. Як і раніше в Наддніпрянщині, нову владу встановлювали жорстокими репресивними діями. Такі заходи налаштували проти радянської влади більшість населення Західної України.

Запитання та завдання

1.Коли почалася Друга світова війна?

2.Якою мала бути доля західноукраїнських земель згідно з «пактом Молотова – Ріббентропа»?

3.Коли до УРСР були приєднані Північна Буковина й Південна Бессарабія?

4.Які області УРСР були утворені на щойно приєднаних землях у 1939 – 1940 рр.?

5.Що таке радянізація? Якими були її етапи й складові?

6.Дайте оцінку радянсько – німецьким договорам від 23 серпня і 28 вересня 1939р.

7.Дайте характеристику методам, якими здійснювалася радянізація Західної України. Визначте спільне й відмінне в заходах радянізації Наддніпрянської і Західної України.

Дом. завд. Опрацювати §§33 – 34, стор.189 – 196.

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА

Комплекс вправ для самостійного виконання

1. В. п. – лежачи на спинiiз зiгнутими й розведеними нарiзно ногами, упор ступнями в пiдлогу, руки внизу, долонi на пiдлозi. Прогнутися у грудному вiддiлi хребта, тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 4–8 разiв.
2. В. п. – те саме. П
iдняти таз iз пiдлоги. Тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. 6–10 разiв.
3. В. п. – те саме. П
iднятi таз i грудну клiтку пересувати в сторони (ноги на мiсцi). Повторити 4–10 разiв.
4. В. п. – те саме. Пiдняти таз якомога вище, впираючись у пiдлогу ступнями, потилицею i руками, тримати 5–7 сек. Повторити 4–10 разiв.
5. В. п. – лежачи на спинi, руки в сторони, долонi на пiдлозi. Упираючись у пiдлогу потилицею, п’ятками й руками, пiдняти тулуб якомога вище, тримати 3–5 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
6. В. п. – лежачи на грудях, руки за головою. Вiдвести голову i плечi назад, руки вгору, прогнутися, тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
7. В. п. – те саме, що у вправi 6. Пiдняти з пiдлоги випрямленi ноги якомога вище, тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
8. В. п. – те саме, що у вправi 6. Пiдняти плечi, випрямленi ноги, руки в сторони, прогнутись, тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
9. В. п. – те саме, що у вправi 6. Пiдняти плечi, руки вгору (у руках м’яч чи палиця), тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
10. В. п. – упор сидячи позаду. Пiдняти таз, голову закинути назад, прогнутися, ноги не згинати. Тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Виконати 6–8 разiв. Повторити те саме, впираючись у пiдлогу однiєю ногою, другу – пiднести вперед–угору, тримати 3–4 сек. 3–5 разiв – кожною ногою.
11. В. п. – лежачи на спинi або упор сидячи позаду: а) пiднявши п’ятки з пiдлоги, повiльно зiгнути i випрямити ноги; б) повiльно пiдняти випрямленi ноги i тримати 10–15 сек.; в) коловi рухи пiднятими випрямленими ногами – кожною назовнi та всередину, обома влiво й вправо; г) пiдняти ноги з пiдлоги та виконати рухи як пiд час їзди на велосипедi; д) розвести пiднятi з пiдлоги прямi ноги в сторони й звести їх схресно (“ножицi”); е) почергове пiднiмання однiєї й опускання другої ноги, не торкаючись ними пiдлоги. Дихання довiльне.
12. В. п. – лежачи на спинi, носки нiг закрiпленi, руки внизу: а) повiльно сiсти i лягти; б) пiдняти голову i тулуб на 15–20 см вiд пiдлоги, тримати 7–10 с, повернутись у в.п; в) повiльно сiсти, руки за голову чи в сторони, повернутись у вихiдне положення.
13. В. п. – лежачи на спинi, руки внизу. Зiгнувши ноги сiсти, обхопити гомiлки руками. Повернутись у вихiдне положення.

14. В. п. – лежачи на спинi, руки вгору. Пiдняти випрямленi ноги вперед – угору i торкнутися ними пiдлоги за головою. Повернутись у вихiдне положення.
15. В. п. – лежачи на спинi. Пiднявши ноги i тулуб вгору, виконати стiйку на лопатках.
16. В. п. – стоячи на колiнах, руки на поясi. Повiльнi нахили назад, не згинаючись у тазостегнових суглобах.

Комплекс загальнорозвивальних вправ в русі

1. Ходьба з різними рухами рук із різних вихідних положень (в різні сторони, вгору, вперед). Перехід із одного поло­ження в інше: — зигзагоподібно, невеликими коловими рухами, вісімками і т.д. Під час виконання вправи долоні вгору або донизу.

2. Ходьба зі зміною положення асиметрично розташованих рук. Наприклад: одна вперед, інша в сторону; одна вгору, друга в сторону;  одна вперед,  друга вниз і т.п.

3. Ходьба з розгинаннями рук із різних вихіднихположень (рукидо плечей, перед грудьми, за головою, за спиною і т.п.)і поверненням у вихідне положення. Те саме з асимет­ричними рухами рук.

4. Ходьба у напівнахилі, руки на плечах партнера, який попереду. Те саме на носках, на п'ятках. Те саме у шерензі.

5. Те саме, але з прогинанням тулуба назад і почергої підніманням рук і поверненням у вихідне положення.

6. Ходьба з великою амплітудою рухів руками.

7. Ходьба з оплесками у долоні під колінам зігнутої ноги за спиною.

8. Ходьба з оплесками у долоні під прямою ногою і над  головою.

9. Ходьба з махом прямої ноги вперед, торкнутися долоняминоска.  Руки в різних вихідних положеннях.

10. Ходьба широкими кроком з поворотом тулуба і великою амплітудою рухів руками.

11. Ходьба з поворотом тулуба   (кисті зчеплені у "замок").

https://www.youtube.com/watch?v=vwMXzJx-95U


https://www.youtube.com/watch?v=-wADATSol90

https://www.youtube.com/watch?v=f_1nm-Nik4w

ВИКЛАДАЧІ ПИСАРЕНКО Л.П, АНДРЕЙЧУК І.Г.

ЧЕТВЕР 02.04.2020

БІОЛОГІЯ І ЕКОЛОГІЯ

23 Біологія https://classroom.google.com/c/NTUzMjUxODgwNTVa j7l4rob

ВИКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

ТЕХНОЛОГІЯ

23 https://classroom.google.com/w/Mjg0MjI4NDk1NzZa/t/all rcwj4rf

БРИТВАК В.Ю.

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА

Комплекс вправ для самостійного виконання

1. В. п. – лежачи на спинi iз зiгнутими й розведеними нарiзно ногами, упор ступнями в пiдлогу, руки внизу, долонi на пiдлозi. Прогнутися у грудному вiддiлi хребта, тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 4–8 разiв.
2. В. п. – те саме. Пiдняти таз iз пiдлоги. Тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. 6–10 разiв.
3. В. п. – те саме. Пiднятi таз i грудну клiтку пересувати в сторони (ноги на мiсцi). Повторити 4–10 разiв.
4. В. п. – те саме. Пiдняти таз якомога вище, впираючись у пiдлогу ступнями, потилицею i руками, тримати 5–7 сек. Повторити 4–10 разiв.
5. В. п. – лежачи на спинi, руки в сторони, долонi на пiдлозi. Упираючись у пiдлогу потилицею, п’ятками й руками, пiдняти тулуб якомога вище, тримати 3–5 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
6. В. п. – лежачи на грудях, руки за головою. Вiдвести голову i плечi назад, руки вгору, прогнутися, тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
7. В. п. – те саме, що у вправi 6. Пiдняти з пiдлоги випрямленi ноги якомога вище, тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
8. В. п. – те саме, що у вправi 6. Пiдняти плечi, випрямленi ноги, руки в сторони, прогнутись, тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
9. В. п. – те саме, що у вправi 6. Пiдняти плечi, руки вгору (у руках м’яч чи палиця), тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
10. В. п. – упор сидячи позаду. Пiдняти таз, голову закинути назад, прогнутися, ноги не згинати. Тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Виконати 6–8 разiв. Повторити те саме, впираючись у пiдлогу однiєю ногою, другу – пiднести вперед–угору, тримати 3–4 сек. 3–5 разiв – кожною ногою.
11. В. п. – лежачи на спинi або упор сидячи позаду: а) пiднявши п’ятки з пiдлоги, повiльно зiгнути i випрямити ноги; б) повiльно пiдняти випрямленi ноги i тримати 10–15 сек.; в) коловi рухи пiднятими випрямленими ногами – кожною назовнi та всередину, обома влiво й вправо; г) пiдняти ноги з пiдлоги та виконати рухи як пiд час їзди на велосипедi; д) розвести пiднятi з пiдлоги прямi ноги в сторони й звести їх схресно (“ножицi”); е) почергове пiднiмання однiєї й опускання другої ноги, не торкаючись ними пiдлоги. Дихання довiльне.
12. В. п. – лежачи на спинi, носки нiг закрiпленi, руки внизу: а) повiльно сiсти i лягти; б) пiдняти голову i тулуб на 15–20 см вiд пiдлоги, тримати 7–10 с, повернутись у в.п; в) повiльно сiсти, руки за голову чи в сторони, повернутись у вихiдне положення.
13. В. п. – лежачи на спинi, руки внизу. Зiгнувши ноги сiсти, обхопити гомiлки руками. Повернутись у вихiдне положення.

14. В. п. – лежачи на спинi, руки вгору. Пiдняти випрямленi ноги вперед – угору i торкнутися ними пiдлоги за головою. Повернутись у вихiдне положення.
15. В. п. – лежачи на спинi. Пiднявши ноги i тулуб вгору, виконати стiйку на лопатках.
16. В. п. – стоячи на колiнах, руки на поясi. Повiльнi нахили назад, не згинаючись у тазостегнових суглобах.

Комплекс загальнорозвивальних вправ в русі

1. Ходьба з різними рухами рук із різних вихідних положень (в різні сторони, вгору, вперед). Перехід із одного поло­ження в інше: — зигзагоподібно, невеликими коловими рухами, вісімками і т.д. Під час виконання вправи долоні вгору або донизу.

2. Ходьба зі зміною положення асиметрично розташованих рук. Наприклад: одна вперед, інша в сторону; одна вгору, друга в сторону;  одна вперед,  друга вниз і т.п.

3. Ходьба з розгинаннями рук із різних вихідних положень (руки до плечей, перед грудьми, за головою, за спиною і т.п.)і поверненням у вихідне положення. Те саме з асимет­ричними рухами рук.

4. Ходьба у напівнахилі, руки на плечах партнера, який попереду. Те саме на носках, на п'ятках. Те саме у шерензі.

5. Те саме, але з прогинанням тулуба назад і почергої підніманням рук і поверненням у вихідне положення.

6. Ходьба з великою амплітудою рухів руками.

7. Ходьба з оплесками у долоні під колінам зігнутої ноги за спиною.

8. Ходьба з оплесками у долоні під прямою ногою і над  головою.

9. Ходьба з махом прямої ноги вперед, торкнутися долоняминоска.  Руки в різних вихідних положеннях.

10. Ходьба широкими кроком з поворотом тулуба і великою амплітудою рухів руками.

11. Ходьба з поворотом тулуба   (кисті зчеплені у "замок").

https://www.youtube.com/watch?v=vwMXzJx-95U


https://www.youtube.com/watch?v=-wADATSol90

https://www.youtube.com/watch?v=f_1nm-Nik4w

ВИКЛАДАЧІ ПИСАРЕНКО Л.П, АНДРЕЙЧУК І.Г.

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

Завдання для підсумкового опитування. Західноукраїнські землі в 1921-1939 рр.

Тестові завдання  

Варіант І

Початковий рівень

1. Який термін відповідає визначенню: “Офіційна назва масових репресій польської влади щодо українського населення Галичини; придушення революційного, національно-визвольного рухів засобами каральних акцій”?

А) колонізація;       Б) коренізація;   В) пацифікація;       Г) асиміляція.

2. Коли була створення ОУН?

А) 1928 р.;      В) 1929 р.;   Б) 1930 р.;        Г) 1931 р. 

3.Хто був обраний президентом Карпатської України:

А) М.Заячківський;       Б) Д.Донцов;     В) Д.Левицький;     Г) А.Волошин.

4.Татарбунарське повстання відбулося на території:

А) Чехо-Словаччини;      Б) Польщі;     В) Румунії;    Г) Болгарії.

5.Західноукраїнські землі на початку 20-х років перебували у складі:

А) Польщі, Румунії, Чехословаччини; Б) Польщі Австро-Угорщини, Німеччини;

В) Туреччини, Австро-Угорщини, Польщі;   Г) Росії, Польщі, Німеччини.

6. Громадсько-політичний діяч, просвітник, митрополит Українсько-грекокатолицької церкви, послідовний борець за ідею незалежності України:

А) Андрій Шептицький;            В) Інокентій Винницький;

Б) Діонісій Жабокрицький;         Г) Йосиф Шумлянський.

Середній рівень

7.Назвіть характерні ознаки перебування українських земель у складі Чехо-Словаччини:

А) Більш сприятливі, ніж в інших державах, умови для економічного розвитку, хоча капіталовкладення недостатні;   Б) Наявність великої кількості українських партій.

В) Намагання чеської влади вирішити проблеми в аграрному секторі шляхом передачі селянам окремих земель угорських поміщиків;   Г) Заснування українських шкіл, гімназій;

Д) Не діяли “Просвіти”;   Е) Карпатська Україна проіснувала два роки. 

8. Встановіть у хронологічній послідовності:

А) Проведення польським урядом політики пацифікації;

Б) Створення Організації українських націоналістів;

В) Заснування Українського національно-демократичного об’єднання;

Г) Ліське селянське повстання.

Достатній рівень

9. Встановіть відповідність між партіями Східної Галичини та їх лідерами:

А) Комуністична партія Західної України (КПЗУ)   1) Є.Коновалець
Б) Українська військова організація (УВО)   2) Д.Левицький і В.Мудрий
В) Українське національно-демократичне об’єднання  (УНДО)   3) Л.Бачинський і М.Стахів
Г) Українська соціал-радикальна партія (УСРП)   4) С.Бендера, Є.Коновалець
Д) Організація українських націоналістів   5) А.Бараль, М.Заячківський, Й.Крілик

 Встановіть правильні твердження:

А) На території Закарпаття проводилась політика пацифікації;

Б) 15 березня 1939 р. – проголошено незалежність Карпатської України;

В) На території Північної Буковини діяла єдина легальна партія “Українська національна партія”;

Г) В березні 1939 р. угорські війська окупували територію Закарпаття;

Д) На території Галичини в 1925 р. піднялося Татарбунарське повстання;

Е) Президентом Карпатської України було обрано Андрея Шептицького.

Високий рівень

11. Встановіть ім’я і прізвище визначного українського діяча:

“Визначний український публіцист, публічний діяч, літературний критик. Ідеолог українського націоналізму. Належав до Революційної української партії (РУП) та до Української соціал-демократичної робітничої партії (УСДРП). У 1914-1918 рр. – голова й активний член Союзу Визволення України. В 1926 р. видав працю «Націоналізм», яка мала великий вплив на формування світогляду західноукраїнської молоді. З 1947 р. жив в Канаді, де викладав українську літературу. Послідовно відстоював ідею незалежності України. Виступав проти російського імперіалізму.”

12. Із збірника документів “Українська суспільно-політична думка ХХ ст.”:

1. Карпатська Україна є незалежна Держава.

2. Назва Держави є Карпатська Україна

3. Карпатська Україна є республіка з президентом, виборним сеймом КУ, на чолі.

4. Державна мова Карпатської України є українська мова.

5. Барва державного прапору Карпатської України є синя і жовта, причому барва синя є горішня, а жовта є долішня.

6. Державним гербом Карпатської україни є дотеперішній краєвий герб...

7. Державний гімн Карпатської України є ”Ще не вмерла Україна...”.

Варіант ІІ

Початковий рівень

1.Про яку територію йде мова: “автономна Українська республіка у складі Чехо-Словаччини в 1938-1939 рр.”?

А) Закарпаття;      Б) Північна Буковина;   В) Галичина;    Г) Бессарабія.

2.Незалежність Карпатської України було проголошено:

А) 30 грудня 1938 р.;    Б) 15 березня 1939 р.;     В) 30 вересня 1938 р.;    Г) 20 січня 1940 р.

3. Хто був засновником інтегрального націоналізму?

А) Д.Донцов;           Б) С.Бандера;   В) Д.Левицький;       Г) Є.Коновалець.

4. Як називали людей, які планомірно заселяли “східні креси” Польщі?

А) емігранти;         Б) асимілятори;     В) завойовники;    Г) осадники.

5. Хто здійснив у Польщі переворот в травні 1926 р., внаслідок якого був встановлений режим “санації”?

А) З.Мощіцький;      Б) Ю.Пілсудський; В) Б.Перацький;   Г) Є.Морочевський.  

6.Політику Румунії щодо населення західноукраїнських земель, які входили до її складу у міжвоєнний період, можна назвати:

А) українізація;          Б) автономізація;     В) полонізація;       Г) румунізація.

Середній рівень

7. Виберіть основні ідеї інтегрального націоналізму:

А) Визволення України та створення української самостійної держави.

Б) Воля до життя, до влади, рішучість у боротьбі за здійснення проголошеної мети.

В) Чітко вказана мета майбутнього.

Г) Національна ідея вища за загальнолюдські цінності.

Д) Орієнтація на Москву.

Е) Здійснення революції.

8.Встановіть хронологічну послідовність:

А) Проголошення незалежності Карпатської України, обрання президентом Августина Волошина;

Б) Мюнхенська змова, яка поклала початок розчленуванню Чехословаччини;

В) Початок окупації Закарпаття румунськими військами;

Г) Віденський арбітраж, за рішенням якого частина території Закарпаття передавалась Угорщині. 

Достатній рівень

9.Встановіть відповідність між політичними течіями та їх переконаннями:

А) українофіли   1. були складовою частиною комуністичного руху в Чехословаччині; виступали за автономію краю, за приєднання до Радянської України;
Б) русофіли   2. русини – карпатоукраїнці – це частина російського народу;
В) русини   3. доводили єдність західних та східних українців як єдиного українського народу;
Г) комуністи   4. русини сформувались в окрему націю, відмінну від українців
     

 10. Проаналізуйте наведені твердження та вкажіть серед них правильні:

А) Засновником інтегрального націоналізму був В.Мудрий

Б) ОУН– організація Східної  Галичини, яка заснована в 1935 році;

В) Пацифікація - офіційна назва репресій щодо населення Західної України, проведених урядом Польщі восени 1930 р.;

Г) Свідома українська інтелігенція заснувала у Львові таємний Український університет (1921-1925 рр.);

Д) Інтенсивний розвиток економіки, який характеризується збільшенням кількості продукції, за рахунок збільшення витрат людської праці;

Е) Кульмінацією селянського руху стало Ліське повстання у червні - липні 1932 р. 

Високий рівень

11.Назвіть ім’я та прізвище видатного українського державного діяча:

“Визначний український громадсько-політичний та державний діяч. У 1918 р. став засновником руської Народної Ради, потім головою Центральної руської народної Ради в Ужгороді. В 1935-1938 рр. Обраний почесним головою товариства “Просвіта.” 28 жовтня 1938 р. було обрано прем’єр-міністром Карпатської України. На посту прем’єра-міністра налагодив роботу промисловості, транспорту, пошти, зазнала змін освіта. Були створені національні збройні сили – “Карпатська Січ.”

14 березня 1939 р. новосформований парламент, який зібрався у Хусті проголосив незалежність Карпатської України, прийняв Конституцію і обрав його президентом української держави.

1 травня 1945 р. був заарештований радянською контррозвідкою і вивезений до СРСР.

11 липня 1945 р. страчений у Лефортовській тюрмі в Москві.”

 12. Євген Петрушевич, перебуваючи 14 березня 1923 р. в Парижі на Раді послів Англії, Франції, Італії, та Японії сказав:

“Іменем Української Національної Ради Східної Галичини як легального представництва українського населення Східної Галичини підношу осим  проти такого рішення Конференції Амбасадорів з 14 березня рішучий протест та заявлю, що українське населення ніколи не погодиться з пануванням Польщі, домагається незалежної Галицької Держави  вільних народів та буде за неї далі боротися.”

 1. Які цілі переслідувала Українська Національна Рада відносно майбутнього Східної Галичини?
 2. Якими шляхами галичани намагалися реалізувати свою мету в 20-х.,  30-х роках?

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

ГЕОГРАФІЯ

Тема: Географічна оболонка Землі. Закономірності географічної оболонки.

План

1.Склад, межі та будова географічної оболонки.

2.Закономірності географічної оболонки.

3.Сучасний етап розвитку географічної оболонки. Антропосфера.

Географічна оболонка – частина Землі, у межах якої взаємодіють верхня частина літосфери, нижня частина атмосфери, гідросфера та біосфера. Географічну оболонку поділяють на чотири сфери: атмосферу, літосферу, гідросферу, біосферу.

Запам'ятайте: стисло про головне

Усі оболонки Землі перебувають у постійній взаємодії та взаємозв’язку, вони утворюють єдину географічну оболонку, верхня межа якої проходить в атмосфері на висоті 20 – 30, нижня – на глибині 6 – 50 км у літосфері.

До найважливіших властивостей географічної оболонки належать: перебування речовин у трьох агрегатних станах; кругообіги речовин та енергії; наявність життя.

Основними властивостями географічної оболонки є ритмічність природних явищ, кругообіг речовин й енергії, цілісність і єдність, зональність, саморегулювання.

Сучасна географічна оболонка поділяється на три головні етапи її розвитку. Перший етап – геологічний тривав 3 млр. років. Другий етап – біологічний – тривав близько 600 млн. років.

Третій етап – сучасний (антропогенний). Він розпочався 40 тис. років тому.

Антропосфера – це особлива сфера, яка формується в географічній оболонці шляхом зміни її складових. Вона розвивається головним чином у біосфері за активного впливу людини.

Географічну оболонку, змінену господарською діяльністю людини називають географічним середовищем.

Знаю і вмію обґрунтовувати

1.Обгрунтуйте визначення понять «географічна оболонка», «антропосфера».

2.поясніть склад речовин у географічній оболонці.

3.Перелічіть основні властивості географічної оболонки. У чому виявляється її цілісність?

4.Доведіть, що між поняттями «географічна оболонка» й «географічне середовище» є істотні відмінності.

5.Як у своїй діяльності людина може використати знання про взаємозалежність складових географічної оболонки.

Шукаю в Інтернеті

Підготуйте повідомлення про відомих учених, які вивчали сутність й окремі загальні особливості географічної оболонки?

Дом. завд. Опрацювати §8, стор.45 – 48.

Тестові завдання

1.Тверда оболонка Землі, це:

а) гідросфера; б) літосфера; в) біосфера; г) атмосфера.

2. Взаємозв'язок і взаємовплив компонентів географічної оболонки називається:

а) кругообігом речовин та енергії; б) цілісністю; в) ритмічністю.

3. Верхня межа географічної оболонки знаходиться:

а) на висоті озонового шару в стратосфері;   б) на верхній межі атмосфери;

в) на висоті 100 метрів;   г) на висоті 2 кілометри;д) на висоті від кількох метрів до кількох кілометрів.

4. Які із понять не відображають глобальний рівень комплексної організації природи Землі:

а) природна зона;   б) атмосфера;   в) географічний простір;г) географічна оболонка;

д) ландшафтна сфера.

5.Зона прямого контакту та активної взаємодії літосфери, атмосфери та гідросфери, що є біологічним фокусом Землі і має товщину 100-150 метрів, називається:

а) географічним простором;б) географічною оболонкою;в) ландшафтною сферою;

г) природним комплексом;д) астеносферою.

6.У складі географічної оболонки виділяють природні компоненти:

а) атмосфера;   б) вода;   в) повітря;   г) ґрунти;д) живі організми.

7. Розмістіть зовнішні та внутрішні оболонки Землі у послідовності від нижче до вище розташованих:

а) гідросфера;   б) літосфера;   в)атмосфера;   г) ядро;д) мантія.

8. Що із названого є загальними закономірностями географічної оболонки:

а) цілісність;   б) динаміка;   в) зональність;   г) азональність;   д) ритмічність.

9. Межі географічної оболонки в основному співпадають з межами:

а) атмосфери; б) літосфери; в) біосфери.

10.Ритмічність географічної оболонки виникає, тому, що:

а) земля має форму кулі;   б) земля обертається навколо своєї осі і Сонця;

в) людина бездумно і необережно втручається в природу; г) нерівномірно нагрівається земна поверхня; д) всі відповіді вірні.

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ

Тема уроку: Ручні осколкові гранати та поводження з ними, догляд і зберігання

План вивчення нового матеріалу

 1. Оборонні гранати
 2. Наступальні гранати
 3. Догляд і зберігання ручних гранат

Самостійне опрацювання:

         Правила використання ручних осколкових гранат. Оборонні гранати. Наступальні гранати. Радіус ураження ручних осколкових гранат. Ф-1. ГРД-5. Техніка безпеки при використанні ручних гранат.

       Питання для самоконтролю:

 1. Яка різниця між оборонними і наступальними гранатами?
 2. Який радіус ураження гранати Ф-1?
 3. Як зберігають ручні осколкові гранати?

Домашнє завдання: розділ 5, тема 1 (підручник Захист вітчизни 2018 р., автор С. Хараху, Є. Павлов)

ВИКЛАДАЧ МОЛНАР Й.Й.

ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ

Тема: Особливості функціонального отруєння нейротропними препаратами, алкоголем і нікотином.

План

1. Отруєння нейротропними речовинами.

2.Отруєння наркотичними речовинами.

3.Симптоми отруєння алкоголем та нікотином.

4.Перша допомога.

Нейротропними препаратами (від грец. neuron — нерв та грец. tropos — поворот, напрям) називають лікарські засоби, які впливають переважно на нервову систему. Їх поділяють на ті, що: а) пригнічують центральну нервову систему; б) спричиняють її збудження та судоми.

Снодійні засоби з наркотичним типом дії— похідні барбітурової кислоти (барбітурати): тривалої дії — фенобарбітал; середньої тривалості дії — етамінал натрію, барбаміл; короткочасної дії — гексобарбітал. До інших подібних препаратів належать, зокрема, нітрозепам та ноксирон. Барбітурати входять до складу комбінованих препаратів — корвалолу, валокордину, белатаміналу, реладорму тощо.

Транквілізатори(від лат. tranquillo — заспокоювати) або анксіолітичні препарати — психотропні лікарські засоби, що усувають або пом'якшують невротичні прояви — відчуття страху, емоційної напруженості, тривоги і занепокоєння, розлади сну, розслабляють м'язи тощо. Основними препаратами цієї групи є похідні бензодіазепіну

Наркотики(від грец. narkoticos — той, що одурманює, присипляє) — хімічні речовини рослинного чи синтетичного походження, що спричиняють зміну психічного стану людини, а за їх систематичного вживання — залежність від них. На сьогодні термін «наркотик» («наркотична речовина») застосовують щодо тих отрут або речовин, які в малих дозах викликають ейфорію (стан безпричинно піднесеного настрою — польоту, легкості, свободи, самодостатності, благополуччя, коли людина відчуває себе максимально щасливою, радісною і задоволеною), також вони мають снодійну, болезаспокійливу або збуджуючу дію, у великих дозах спричиняють оглушення й наркотичний сон.

Виділяють три періоди гострого отруєння.

У першому періоді виникає стан ейфорії — поліпшується самопочуття, покращується настрій, пришвидшуються пульс і дихання, обличчя червоніє.

Для другого періоду характерні апатія, сонливість, уповільнення пульсу і дихання, збліднення обличчя та звуження зіниць, часто виникає нудота і блювота.

У разі передозування наркотиків може наступити третій період — наркотичний. Він характеризується втратою свідомості, розслабленням м'язів та зниженням рефлексів, значним звуженням зіниць (винятком є отруєння кокаїном, за якого зіниці розширюються), людина впадає в кому і помирає внаслідок паралічу дихального центру. Смерть може настати за кілька годин або 1-2 дні після прийому наркотику (залежно від дози).

Алкоголь теж належить до отрут, що пригнічують ЦНС. Хоч у більшості країн вживання цього широко поширеного у світі депресанту й узаконено, він та його сурогати є отрутою наркотичної дії, яка може спричинити не тільки сп'яніння, а й гостре отруєння, часто небезпечне для життя. За даними статистики, понад 50 % смертей від отруєнь настає саме в разі отруєння алкоголем і його сурогатами.

Тяжка форма інтоксикації нікотином проявляється галюцинаціями, маренням, відсутністю свідомості, коматозним станом. Смерть у деяких випадках настає від паралічу центру дихання та серцевої недостатності.

Запитання

1.Що називають нейротропними препаратами та на які дві групи їх поділяють? 2. Які види препаратів пригнічують діяльність ЦНС? 3. Які ознаки отруєння нікотином? 4. Які особливості функціонального отруєння нейротропними препаратами та алкоголем? 5. Які є види залежності від нейротропних препаратів; що таке абстиненція?

6.Розкажіть, як впливають на людину: а) наркотики; б) алкоголь?. 7. Розкажіть про ознаки отруєння психостимулюючими препаратами.

Використовуючи додаткові джерела (Інтернет, бібліотеку, розповіді дорослих, власні спостереження тощо), складіть реферат на тему «Наркотики — втеча від життя». Особливу увагу приділіть прикладам і обґрунтуванню фактів.

Дом. завд. Опрацювати §10, стор. 62 – 68.

Тестові завдання

1.Нейротропні отруєння виникають в результаті:

        а) передозування алкогольними напоями;         б) вживання прострочених продуктів;

        в) проникнення в організм сполук хлору;          г) ураження організму сірчаною кислотою.  

2.Допомагаючи хворому при харчових отруєннях слід насамперед:

        а) дати знеболюючі засоби;              б) промити шлунок;

        в) виміряти температуру тіла;           г) винести його на свіже повітря, поставити грілки до ніг. 

3.При отруєнні не можна викликати блювання якщо:

        а) у хворого сильне блювання і пронос;           б) у хворого є опіки слизових оболонок рота;

        в) у хворого висока температура;                       г) хворий без свідомості.

4. Корозійні  отруєння виникають в результаті:

        а) передозування алкогольними напоями;           б) вживання прострочених продуктів;

        в) проникнення в організм сполук хлору;             г) ураження організму сірчаною кислотою. 

 5. Дуже звужені зіниці (з макове зернятко),повна апатія можуть виникати :

        а) при харчових отруєннях;                 б) при передозуванні наркотичними речовинами;

        в) при отруєнні чадним газом;              г) при отруєнні сполуками хлору. 

6. Характерними ознаками отруєння сальмонельозом є:

        а) блювотиння зеленого кольору, чорний кал;

        б.) раптове підвищення температури (38-40*), сильні болі у животі, водяниста діарея;

        в) порушення зору і свідомості, сильна спрага;

        г) тяжкі опіки слизових оболонок рота,глотки, стравоходу і шлунка.

 5. При отруєнні блідою поганкою характерними ознаками є:       

   а) блювання і пронос, судоми , розвиток коми;    б) порушення зору,утруднене дихання і ковтання;

   в) сльозотеча, кашель, біль у грудях;                г) кров’янистий пронос, галюцинації, марення.   

 7.При отруєнні метиловим спиртом  хворому треба:

        а) негайно дати знеболююче;           б) дати випити розчин крохмалю;

        в) дати випити апельсинового або лимонного соку;

        г) у перші години дати випити 50г. етилового спирту(30% розчин).

8. Не можна давати проносні засоби :

        а) при отруєнні сильними кислотами і лугами ;           б) при отруєнні алкогольними напоями;

        в) при отруєнні ліками;                                                 г) при отруєнні грибами.

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

ІНФОРМАТИКА(ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ)

23 https://classroom.google.com/u/0/c/NTQxNTc0MTQwNjRa f5sbfah

ВИКЛАДАЧ ПЛЯЦКО Н.В.

КОНОП5

СЕРЕДА 01.04.2020

 

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА

Комплекс вправ для самостійного виконання

1. В. п. – лежачи на спинi iз зiгнутими й розведеними нарiзно ногами, упор ступнями в пiдлогу, руки внизу, долонi на пiдлозi. Прогнутися у грудному вiддiлi хребта, тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 4–8 разiв.
2. В. п. – те саме. Пiдняти таз iз пiдлоги. Тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. 6–10 разiв.
3. В. п. – те саме. Пiднятi таз i грудну клiтку пересувати в сторони (ноги на мiсцi). Повторити 4–10 разiв.
4. В. п. – те саме. Пiдняти таз якомога вище, впираючись у пiдлогу ступнями, потилицею i руками, тримати 5–7 сек. Повторити 4–10 разiв.
5. В. п. – лежачи на спинi, руки в сторони, долонi на пiдлозi. Упираючись у пiдлогу потилицею, п’ятками й руками, пiдняти тулуб якомога вище, тримати 3–5 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
6. В. п. – лежачи на грудях, руки за головою. Вiдвести голову i плечi назад, руки вгору, прогнутися, тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
7. В. п. – те саме, що у вправi 6. Пiдняти з пiдлоги випрямленi ноги якомога вище, тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
8. В. п. – те саме, що у вправi 6. Пiдняти плечi, випрямленi ноги, руки в сторони, прогнутись, тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
9. В. п. – те саме, що у вправi 6. Пiдняти плечi, руки вгору (у руках м’яч чи палиця), тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
10. В. п. – упор сидячи позаду. Пiдняти таз, голову закинути назад, прогнутися, ноги не згинати. Тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Виконати 6–8 разiв. Повторити те саме, впираючись у пiдлогу однiєю ногою, другу – пiднести вперед–угору, тримати 3–4 сек. 3–5 разiв – кожною ногою.
11. В. п. – лежачи на спинi або упор сидячи позаду: а) пiднявши п’ятки з пiдлоги, повiльно зiгнути i випрямити ноги; б) повiльно пiдняти випрямленi ноги i тримати 10–15 сек.; в) коловi рухи пiднятими випрямленими ногами – кожною назовнi та всередину, обома влiво й вправо; г) пiдняти ноги з пiдлоги та виконати рухи як пiд час їзди на велосипедi; д) розвести пiднятi з пiдлоги прямi ноги в сторони й звести їх схресно (“ножицi”); е) почергове пiднiмання однiєї й опускання другої ноги, не торкаючись ними пiдлоги. Дихання довiльне.
12. В. п. – лежачи на спинi, носки нiг закрiпленi, руки внизу: а) повiльно сiсти i лягти; б) пiдняти голову i тулуб на 15–20 см вiд пiдлоги, тримати 7–10 с, повернутись у в.п; в) повiльно сiсти, руки за голову чи в сторони, повернутись у вихiдне положення.
13. В. п. – лежачи на спинi, руки внизу. Зiгнувши ноги сiсти, обхопити гомiлки руками. Повернутись у вихiдне положення.

14. В. п. – лежачи на спинi, руки вгору. Пiдняти випрямленi ноги вперед – угору i торкнутися ними пiдлоги за головою. Повернутись у вихiдне положення.
15. В. п. – лежачи на спинi. Пiднявши ноги i тулуб вгору, виконати стiйку на лопатках.
16. В. п. – стоячи на колiнах, руки на поясi. Повiльнi нахили назад, не згинаючись у тазостегнових суглобах.

Комплекс загальнорозвивальних вправ в русі

1. Ходьба з різними рухами рук із різних вихідних положень (в різні сторони, вгору, вперед). Перехід із одного поло­ження в інше: — зигзагоподібно, невеликими коловими рухами, вісімками і т.д. Під час виконання вправи долоні вгору або донизу.

2. Ходьба зі зміною положення асиметрично розташованих рук. Наприклад: одна вперед, інша в сторону; одна вгору, друга в сторону;  одна вперед,  друга вниз і т.п.

3. Ходьба з розгинаннями рук із різних вихідних положень (руки до плечей, перед грудьми, за головою, за спиною і т.п.)і поверненням у вихідне положення. Те саме з асимет­ричними рухами рук.

4. Ходьба у напівнахилі, руки на плечах партнера, який попереду. Те саме на носках, на п'ятках. Те саме у шерензі.

5. Те саме, але з прогинанням тулуба назад і почергої підніманням рук і поверненням у вихідне положення.

6. Ходьба з великою амплітудою рухів руками.

7. Ходьба з оплесками у долоні під колінам зігнутої ноги за спиною.

8. Ходьба з оплесками у долоні під прямою ногою і над  головою.

9. Ходьба з махом прямої ноги вперед, торкнутися долоняминоска.  Руки в різних вихідних положеннях.

10. Ходьба широкими кроком з поворотом тулуба і великою амплітудою рухів руками.

11. Ходьба з поворотом тулуба   (кисті зчеплені у "замок").

https://www.youtube.com/watch?v=vwMXzJx-95U


https://www.youtube.com/watch?v=-wADATSol90

https://www.youtube.com/watch?v=f_1nm-Nik4w

ВИКЛАДАЧІ ПИСАРЕНКО Л.П, АНДРЕЙЧУК І.Г.

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

Практичне заняття на тему: Повсякденне життя населення в УСРР (УРСР) та українських регіонах у складі Польщі, Чехословаччини, Румунії в міжвоєнний період: спільне й відмінне.

Робота з таблицею. Заповніть порівняльну таблицю. Риси повсякденного життя українського населення в складі

  Польщі Чехословаччини Румунії УСРР (УРСР)
1920 – ті р.        
1930 – ті р.        

Запитання

1.Осадництво?

2.Пацифікація?

3.Русини?

4.Східні крести?

5.Національні кооперації?

6.Інтегральний націоналізм?

7.Український національний рух?

8.Карпатська Січ?

9.Рішення ради послів країн Антанти про входження Східної Галичини до складу Польщі?

10.Утворення УНДО?

11.Створення ОУН?

12.Татарбунарське повстання?

13.Угорщині відійшла Карпатська Україна?

14.Федеративний устрій в Чехословаччині?

15.Августин Волошин?

16.Євген Коновалець?

17.Андрей Шептицький?

Переглянути зміст статей до Вікіпедії (якщо будуть в роздрукованому вигляді, дати 5 хв. На їх опрацювання)

1.Розглянути повсякденне життя українських регіонів у складі Польщі.

2. Розглянути повсякденне життя українських регіонів у складі Чехословаччини.

3. Розглянути повсякденне життя українських регіонів у складі Румунії.

4.Порівняти життя в західних регіонах із життям в УСРР.

Додаткові запитання

1.Якою була участь ОУН у державотворчих процесах у Закарпатті в 1938 – 1939 рр.?

2.Чому Августин Волошин вважався лідером українського руху в Закарпатті?

3.Карпатська Україна боролася з угорською агресією?

4. Яким чином Карпатська Україна була втягнута в міжнародні відносини 1930 – ті рр.?

Дом. завд. стор.188

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

Практичне заняття на тему: «Срібна земля. Третя спроба утвердження незалежності України у ХХ ст.»

1. Прочитайте звернення прем’єр-міністра А. Волошина до народу Карпатської України від 3 листопада 1938 р., м. Ужгород.

• Про які міжнародні політичні події йдеться на початку звернення?

• Порівняйте аргументи, якими намагалися деморалізувати мешканців Карпатської України іноземні агенти в 1938-1939 рр. та з 2014 р. у сучасній Україні.

• Які чинники А. Волошин вважав вирішальними для побудови держави?

• Які його фрази звучать як афоризми? Які мовні засоби вдало характеризують ситуацію, що аналізує прем’єр-міністр, учасників тих подій тощо?

2. Прочитайте уривок із промови Й. Сталіна на XVIII з’їзді ВКП(б) (10. 03. 1939 р.), де радянський лідер оцінює європейську дипломатію.

• Знайдіть причини зневажливих порівнянь Сталіна про Карпатську Україну.

• Як вони узгоджуються з деклараціями комуністів про «інтернаціоналізм»?

• Як вони узгоджуються з елементарною культурою політичного діяча?

3. Прочитайте конституційний закон Карпатської України від 15. 03.1939 р.

• Визначте форму правління, державний устрій, політичний режим, атрибути державності, які безпосередньо чи опосередковано визначає цей закон.

«КОНСТИТУЦІЙНИЙ ЗАКОН, ч. 1.

§ 1. Карпатська Україна є незалежна Держава.

§ 2. Назва держави є: КАРПАТСЬКА Україна.

§ 3. Карпатська Україна є республікою з президентом, вибраним соймом Карпатської України, на чолі.

§ 4. Державна мова Карпатської України — українська мова.

§ 5. Барва державного прапора Карпатської України є синя та жовта, причому синя є горішня, а жовта є долішня.

§ 6. Державним гербом Карпатської України є дотеперішній крайовий герб: ведмідь у лівому червоному півколі, чотири сині та три жовті смуги в правому півколі та тризуб св. Володимира з хрестом на середньому зубі. Переведення цього місця закону залишається окремому законові.

§ 7. Державний гімн Карпатської України є «Ще не вмерла України...».

У Хусті. Дня 15 березня, 1939 р.».

4. Використовуючи серію журналістських світлин, складіть розповідь про Карпатську Січ та її подвиг.

Дом. завд. стор.188

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ

Тема: Отрута й отруєння. Домедична допомога отруєному.

План

1.Отруєння, їх класифікація та характеристика.

2.Способи потрапляння отрути до організму та шляхи її виведення.

3.Основні ознаки отруєнь.

4.Домедична допомога в разі отруєння.

Під отрутою розуміють хімічну сполуку, яка за певних умов (надмірна доза, зміна реактивності організму та ін.) може виявляти шкідливий вплив на людей, тварин. Порушуючи життєво важливі функції організму, зумовлюючи патологічні зміни, а в ряді випадків – смерть. Отрутою можуть стати ліки або будь – який інший хімікат, що людина прийняла навмисно або випадково.

Найважливішими умовами дії отрут є: доза, розчинність, концентрація, форма введення, індивідуальні особливості організму тощо.

Класифікації отрут об’єднують у дві групи: а) загальні, що базуються на будь – якому загальному принципові оцінки, яка підходить для всіх хімічних речовин; б) спеціальні, що відображають зв'язок між окремими фізико – хімічними та іншими властивостями речовин і проявами їх токсичності.

Загальні класифікації отрут:

1.за хімічними властивостями (хімічна);

2.за метою застосування (практична);

3.за ступенем токсичності (гігієнічна);

4.за видом токсичної дії (токсикологічна);

5.за «вибірковою токсичністю».

Для встановлення первинного клінічного діагнозу отруєння, розроблення принципів профілактики та лікування токсичного ураження, визначення механізму його розвитку найбільше значення має токсилогічна класифікація.

Усі отрути можна розподілити на ті, що діють переважно в місці їх контакту з організмом (корозійні отрути), та й ті, які переважно починають діяти після всмоктування у кров (резорбтивні отрути).

Токсичні речовини потрапляють в організм людини такими шляхами: шлунково – кишковим; дихальним; через шкіру та слизові оболонки; у наслідок ін’єкцій.

Отруєння – це порушення функцій організму, спричинене потраплянням з навколишнього середовища токсичних речовин, що не можуть бути знешкоджені внутрішніми силами організму.

Отруєння можуть розвиватися по – різному: гостра – від кількох хвилин до кількох днів; хронічно – від тижнів до місяців і навіть років; та підгостро.

Симптоми отруєння залежать від отруйної речовини, її концентрації в організмі, порушень функцій різних його органів і систем.Перед усім страждають нирки, печінка, легені,серце, мозок.

Домедична допомога в разі отруєння: не залишати постраждалого без нагляду; викликати бригаду екстреної(швидкої) допомоги.

Знаю і вмію обґрунтувати

1.Що таке отруєння? Які речовини належать до отрут?

2.Які фактори визначають наслідки отруєнь?

3.Які загальні ознаки отруєння вам відомі?

4.Які розрізняють отруйні речовини за походженням?

5.Як класифікують отруєння?

6.Які отруйні речовини є найбільш небезпечними на виробництві? Як вони впливають на організм?

7.На що необхідно звертати увагу, якщо виникла підозра про отруєння?

Дом. завд. Опрацювати §9, стор.56 – 62.

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ

Тема уроку: Прийоми і правила стрільби зі стрілецької зброї в наступальному бою

План вивчення нового матеріалу

 1. Удар, вогонь, маневр
 2. Обхід, охоплення
 3. Взаємодія під час бою

Самостійне опрацювання:

     Загальновійськовий бій. Удар, маневр, обхід, охоплення. Зосередження вогню. Взаємодія у складі відділення, двійок і трійок. Взвод і відділення. Механізований взвод.

       Питання для самоконтролю:

 1. Які види бою існує?
 2. Назвіть складові елементи загальновійськового бою.
 3. Які обов’язки військовослужбовця в бою?

Домашнє завдання: розділ 6, тема 1, Стор. 132-134

ВИКЛАДАЧ МОЛНАР Й.Й.

ВІВТОРОК 31.03.2020

 

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА

Комплекс вправ для самостійного виконання

1. В. п. – лежачи на спинi iз зiгнутими й розведеними нарiзно ногами, упор ступнями в пiдлогу, руки внизу, долонi на пiдлозi. Прогнутися у грудному вiддiлi хребта, тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 4–8 разiв.
2. В. п. – те саме. Пiдняти таз iз пiдлоги. Тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. 6–10 разiв.
3. В. п. – те саме. Пiднятi таз i грудну клiтку пересувати в сторони (ноги на мiсцi). Повторити 4–10 разiв.
4. В. п. – те саме. Пiдняти таз якомога вище, впираючись у пiдлогу ступнями, потилицею i руками, тримати 5–7 сек. Повторити 4–10 разiв.
5. В. п. – лежачи на спинi, руки в сторони, долонi на пiдлозi. Упираючись у пiдлогу потилицею, п’ятками й руками, пiдняти тулуб якомога вище, тримати 3–5 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
6. В. п. – лежачи на грудях, руки за головою. Вiдвести голову i плечi назад, руки вгору, прогнутися, тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
7. В. п. – те саме, що у вправi 6. Пiдняти з пiдлоги випрямленi ноги якомога вище, тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
8. В. п. – те саме, що у вправi 6. Пiдняти плечi, випрямленi ноги, руки в сторони, прогнутись, тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
9. В. п. – те саме, що у вправi 6. Пiдняти плечi, руки вгору (у руках м’яч чи палиця), тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3–6 разiв.
10. В. п. – упор сидячи позаду. Пiдняти таз, голову закинути назад, прогнутися, ноги не згинати. Тримати 5–7 сек. Повернутись у в.п. Виконати 6–8 разiв. Повторити те саме, впираючись у пiдлогу однiєю ногою, другу – пiднести вперед–угору, тримати 3–4 сек. 3–5 разiв – кожною ногою.
11. В. п. – лежачи на спинi або упор сидячи позаду: а) пiднявши п’ятки з пiдлоги, повiльно зiгнути i випрямити ноги; б) повiльно пiдняти випрямленi ноги i тримати 10–15 сек.; в) коловi рухи пiднятими випрямленими ногами – кожною назовнi та всередину, обома влiво й вправо; г) пiдняти ноги з пiдлоги та виконати рухи як пiд час їзди на велосипедi; д) розвести пiднятi з пiдлоги прямi ноги в сторони й звести їх схресно (“ножицi”); е) почергове пiднiмання однiєї й опускання другої ноги, не торкаючись ними пiдлоги. Дихання довiльне.
12. В. п. – лежачи на спинi, носки нiг закрiпленi, руки внизу: а) повiльно сiсти i лягти; б) пiдняти голову i тулуб на 15–20 см вiд пiдлоги, тримати 7–10 с, повернутись у в.п; в) повiльно сiсти, руки за голову чи в сторони, повернутись у вихiдне положення.
13. В. п. – лежачи на спинi, руки внизу. Зiгнувши ноги сiсти, обхопити гомiлки руками. Повернутись у вихiдне положення.

14. В. п. – лежачи на спинi, руки вгору. Пiдняти випрямленi ноги вперед – угору i торкнутися ними пiдлоги за головою. Повернутись у вихiдне положення.
15. В. п. – лежачи на спинi. Пiднявши ноги i тулуб вгору, виконати стiйку на лопатках.
16. В. п. – стоячи на колiнах, руки на поясi. Повiльнi нахили назад, не згинаючись у тазостегнових суглобах.

Комплекс загальнорозвивальних вправ в русі

1. Ходьба з різними рухами рук із різних вихідних положень (в різні сторони, вгору, вперед). Перехід із одного поло­ження в інше: — зигзагоподібно, невеликими коловими рухами, вісімками і т.д. Під час виконання вправи долоні вгору або донизу.

2. Ходьба зі зміною положення асиметрично розташованих рук. Наприклад: одна вперед, інша в сторону; одна вгору, друга в сторону;  одна вперед,  друга вниз і т.п.

3. Ходьба з розгинаннями рук із різних вихідних положень (руки до плечей, перед грудьми, за головою, за спиною і т.п.)і поверненням у вихідне положення. Те саме з асимет­ричними рухами рук.

4. Ходьба у напівнахилі, руки на плечах партнера, який попереду. Те саме на носках, на п'ятках. Те саме у шерензі.

5. Те саме, але з прогинанням тулуба назад і почергої підніманням рук і поверненням у вихідне положення.

6. Ходьба з великою амплітудою рухів руками.

7. Ходьба з оплесками у долоні під колінам зігнутої ноги за спиною.

8. Ходьба з оплесками у долоні під прямою ногою і над  головою.

9. Ходьба з махом прямої ноги вперед, торкнутися долоняминоска.  Руки в різних вихідних положеннях.

10. Ходьба широкими кроком з поворотом тулуба і великою амплітудою рухів руками.

11. Ходьба з поворотом тулуба   (кисті зчеплені у "замок").

https://www.youtube.com/watch?v=vwMXzJx-95U


https://www.youtube.com/watch?v=-wADATSol90

https://www.youtube.com/watch?v=f_1nm-Nik4w

ВИКЛАДАЧІ ПИСАРЕНКО Л.П, АНДРЕЙЧУК І.Г.

ПОНЕДІЛОК 30.03.2020

 

УРОКИ ПЛЯЦКО Н.В.

23 https://classroom.google.com/u/0/c/NTQxNTc0MTQwNjRa f5sbfah

 

УРОКИ ПЕРИНЕЦЬ Т.В.

23 група

https://classroom.google.com/c/NTQxMTQxOTIwMzha

nlu2c7i

 

УРОКИ МОЛНАР А.Й.

23

група

https://classroom.google.com/c/NjUyMDcwNzQxMTZa 5kzwl2p

УРОКИ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

23 Хімія https://classroom.google.com/c/NTUxODM5NzQwNTNa jk55x5i
23 Біологія https://classroom.google.com/c/NTUzMjUxODgwNTVa j7l4rob

 

УРОКИ БАБІТА О.Ю.

23 https://classroom.google.com/h rs3br2k

 

СТАНОВИЩЕ УКРАЇНИ В ЄВРОПІ І СВІТІ

План вивчення нового матеріалу

 1. Міжнародні відносини
 2. Міжнародний порядок
 3. Система міжнародної безпеки

Самостійне опрацювання:

               Учасники міжнародних відносин. Основні принципи сучасних міжнародних відносин. ООН. Міжнародні неурядові організації. Система міжнародної безпеки. Джерела міжнародного права.

Питання для самоконтролю:

 1. Що таке міжнародні відносини?
 2. Як забезпечується міжнародний порядок?
 3. Які основні принципи міжнародного права?

Домашнє завдання: параграф 46

ВИКЛАДАЧ МОЛНАР Й.Й.

 

КОНОПЛІН4
КОНОПЛІН5
КОНОПЛІН6

 

П’ЯТНИЦЯ 27.03.2020

План уроку

Виробничого навчання

Модуль КНД-3.5. Приготування тістечок і тортів масового попиту.

Тема  уроку 19.2 Приготування торта «Пісочно-фруктового».

Пояснення нового матеріалу

          Пісочне тісто  — вид тіста з розсипчастою структурою. Може бути солодким або без цукру, звичайним або ароматизованим. Крихка структура пісочного тіста утворюється завдяки високому вмісту жирів (вагове співвідношення борошна до жиру повинне бути 2:1).  Додатковими інгредієнтами для тіста можуть бути жовткицукоргоріхиводаароматизатори та сіль. Як правило, розпушувачі використовуються в окремих випадках.

          Для приготуваннятістапродукти повинні бути холодними, інакшемаслов тісті може розм'якшитися і відокремитися від інших складових, що призведе до втратиеластичностітіста при розкочуванні і жорсткостівипеченихвиробів.

            Спочатку змішуютьмасло,цукортакожяйця, потім додаютьборошноі перетирають  в крихту, після цього акуратно розминають крихту руками до отримання однорідного тіста. Довго місити тісто не варто, інакше воно втратить пластичність. Потрібно уникати тривалого контакту тіста з теплими руками, тому що це підвищує його температуру. Це призводить до використання більшої кількості борошна, і вироби з такого тіста будуть твердими і нерозсипчастими. Після того, як тісто готове, його загортають у плівку і тримають в холодному місці 30-60 хвилин. Охолоджене тісто можна легко розкачати в тонкий пласт або виробити з нього фігурки.

          У випадку, якщо виріб має бути товщим, ніж 0,8-1,0см, доцільно при замісі тіста додати в ньогорозпушувач. Пісочне тісто можна використовувати для приготування печиватістечокпирогів та тортів. Несолодке пісочне тісто часто використовують для виготовлення тарталеток та відкритих пирогів таких як (кіш або тарт), які можна начиняти не лише солодкою, а й солоною начинкою. При цьому спочатку тісто викладають у форму і випікають його до золотистого кольору, і лише потім додають начинку. Готові вироби з пісочного тіста розсипчасті і мають високу калорійність.

         Питання для закріплення нового матеріалу:

1.Яка температура повинна бути приміщення в якому готують пісочне тісто. І чому?

2.Яке співвідношення сировини для приготування пісочного тіста?

3.Які види виробів готують з пісочного тіста?

         Домашнє завдання: вивчити основні питання для закріплення нового матеріалу, практично виготовити  «Торт  пісочно-фруктовий» в домашніх умовах.

         Відеоролик за посиланням.

https://www.youtube.com/watch?v=-qwuTnMbtdE&feature=youtu.be

Технологічна карта

« Торт пісочно-фруктовий »

 

н/п

Сировина

Витрати

Вимоги до        якості

Брутто

Нетто

Для тіста:

1.

Борошно

300

300

СИРОВИНА

ПОВИННА

ВІДПОВІДАТИ

ВИМОГАМ

    НТД

2.

Вершкове масло

170

170

3.

Рослинна олія

45

45

4.

Холодна вода

60

60

5.

Сіль

0,1

0,1

6.

Сода

2,5

2,5

7.

Ванільний цукор

10

10

8.

Цукрова пудра

25

25

Заварний крем:

9.

Молоко

400

400

10.

Жовтки

3 шт.

45

11.

Цукор

120

120

12.

Ванільний цукор

10

10

13.

Вершкове масло

30

30

14.

Кукурудзяний крохмаль

40

40

Желе:

15.

Фрукти

500

500

16.

Желатин

5

5

17.

Гаряча вода

50

50

18.

Лимонний сік

18

18

19.

Цукор

25

25

            Вихід:                                                             1000

                                             Технологія приготування

                                               Приготування  тіста

Глибоку миску просіюємо борошно, цукрову пудру, соду та додаємо розм’якшене вершкове масло, розтираємо в крихту, після чого додаємо рослинне масло та холодну воду, замішуємо м’яке тісто, завертаємо в харчову плівку і кладемо на 1 год. в холодильник. Розкатуємо тісто в тонкий пласт і перекладаємо в форму для випікання, проколюємо дно вилкою, перед випіканням форму з тістом кладемо на 10 хв. в холодильник , після чого (кладемо  зверху фольгу і насипаємо рис або квасолю) , щоб дно не піднялося при випіканні . Випікаємо при температурі 200˚С  10-15 хв. після чого видаляємо груз і повертаємо тісто в духовку ще на 10-15 хв. до рум’яної кірочки. На охолоджений корж виливаємо заварний крем і викладаємо фрукти (нарізані) .Після чого заливаємо желе.

         Приготування крему:

В сотейник кладемо нагрівати молоко з цукром, в окрему посуду перемішуємо жовтки, крохмаль, ванільний цукор, поступово додаємо гаряче молоко до яєчної маси перемішуємо венчиком до однорідної маси і кладемо знову на  вогонь, варимо до загустіння в  кінці додаємо вершкове масло. Даємо крему охолонути.

         Приготування желе:    

В желе (в малій пачці)  додаємо цукор, лимонний сік, і горячу  воду, перемішуємо і покриваємо фрукти желе. Охолоджуємо в холодильнику.

         Вимоги до якості: форма кругла, на розрізі чітко тримає форму,  гарний візерунок на поверхні  з фруктів, які залиті желе, смак приємний фруктовий , солодкий.

МАЙСТРИ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ :

МЕЛИШИНСЬКА Н.І., МАРГІТИЧ М.В.

 

ЧЕТВЕР 26.03.2020

 

УРОКИ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

 

23 Біологія https://classroom.google.com/c/NTUzMjUxODgwNTVa j7l4rob

 

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

Тема: Україна у складі Чехословаччини. Карпатська Україна.

План

1.Політика Чехословаччини щодо Підкарпатської Русі в 1920 – ті - першій половині 1930 – х рр.

2.Боротьба за автономію краю (друга половина 1930 – рр.)

3.Карпатська Україна.

Основні поняття та терміни:

Русинство політична течія, що виступала за визнання слов'янського населення Закарпаття окремою нацією. Назва походить від самоназви українського населення до ХІХ ст., що збереглася в Закарпатті, - русин.

Автономія - право якогось національно-територіального утворення (наприклад, області) самостійно здійснювати внутрішнє управління.

Верхмахт – збройні сили нацистської Німеччини.

Основні дати:

22 листопада 1938 рр.автономія Карпатської України;

15 березня 1939 р. – проголошення Карпатської України;

18 березня 1939 р. – окупація Угорщиною території краю.

15 березня 1939 рр. у приміщенні гімназії Хуста зібрався сейм Карпатської України, на якому було проголошено її незалежність.

Сейм ухвалив закон, що містив такі положення:

1.Карпатська Україна є незалежна Держава.

2.Назва держави є: Карпатська Україна.

3.Карпатська Україна є республіка на чолі з президентом, вибраним Сеймом Карпатської України.

4.Державною мовою Карпатської України є українська мова.

5.Барвами державного прапора Карпатської України було обрано А. Волошина.

Висновки:

Українські землі у складі Чехословаччини опинилися в більш сприятливих умовах розвитку, ніж у Польщі та Румунії. Чеський уряд відкрито не здійснював дискримінаційних заходів щодо українства, сприяв економічному й культурному розвитку краю. Чеський уряд до 1938р. відмовлявся надати гарантовані міжнародними договорами автономні права Карпатської Україні.

Цього вдалося досягти лише завдяки зовнішньому впливу.

Здобувши автономію, українці зуміли максимально скористатися ситуацією, і 15 березня 1939 р. було проголошено незалежність Карапатської України.

Запитання та завдання

1.Якою була офіційна назва Закарпаття у складі Чехословаччини опинилися в більш сприятливих умовах розвитку, ніж у Польщі та Румунії. Чеський уряд відкрито не здійснював дискримінаційних заходів щодо українства, сприяв економічному й культурному розвитку краю.

Здобувши автономію, українці зуміли максимально скористатися ситуацією, і 15 березня 1939 р. було проголошено незалежність Карапатської України.

Дом. завд. опрацювати §31, стор. 173 – 179

Тестові завдання

Внаслідок якої події столицю Карпатської України було перенесено з Ужгорода до Хуста?

А) Віденського арбітражу ( 2 листопада 1938р.);   Б) Проголошення самостійності Карпатської України ( 14 березня 1939 р.);   В) Вибори до Сейму Карпатської України ( 12 лютого 1939 р.); Г) Окупація угорською армією М. Хорті з санкції Гітлера території Закарпаття.

2. Скаутська організація відновлена на території Закарпаття

А) Січ;   Б) Пласт;   В) ОУН;   Г) Українські січові стрільці.

3. Збройне формування, яке було створене на основі організацій Пласт і Січ.

А) Карпатська Січ; Б) Карпатська Українська; В) Прикарпатська Україна; Г) Українська Ватра.

4. Українськийполітичний,культурний,релігійнийдіяч,греко-католицькийсвященикМукачівської єпархії, 1938 прем'єр-міністр автономного урядуКарпатської України, в1939став президентом цієї держави,Герой України(посмертно).

А) Августин Волошин; Б) Роман Шухевич; В) Андрій Бродій;   Г) Юзеф Пілсудський.

5.Назва автономної республіки у складі Чехословаччини до 26 жовтня 1938 р.

А) Закарпаття; Б) Карпатська автономія; В) Карпатська Україна;   Г) Підкарпатська Русь.

6. Незалежність Карпатської України було проголошено

А) 15 березня 1939 р.; Б) 15 березня 1938 р.; В) 15 вересня 1939 р.; Г) 5 березня 1938 р.

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

УРОКИ БРИТВАК В.Ю.

23 https://classroom.google.com/w/Mjg0MjI4NDk1NzZa/t/all rcwj4rf

 

ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ

Завдання для підсумкового опитування.

Тестові завдання

1. Опік – це:

         а)ушкодження шкіри та слизовик оболонок унаслідок дії зовнішніх        чинників;

         б) пошкодження внутрішніх тканин організму з порушенням їх цілості;

        в) обидві відповіді правильні.

2. Усі опіки, незалежно від причин їх виникнення, однаково вражають шкірні покриви :

          а) так ;  б) ні.

3. Термічне ушкодження починається вже під дією температури  +44 градуси С:

          а) так;   б) ні.

4. Опіки  1-го – 2го ступеня – це переважно опіки сонячні та опіки рідинами ви-

      сокої температури:

          а) так;   б) ні.

5. Опіки ІІІ - ІV ступеня спричиняються киплячими рідинами, полум`ям та ме-

     талами високої температури:

          а) так;   б) ні.

 6. У перші години і навіть доби важко розпізнати опіки ІІ – ІІІ ступеня, оскільки

      некротизація в клітинах шкіри часто триває довго:

          а) так;   б) ні.

 7.  Найважливішим тестом для визначення ступіня опіку є випробування    чутливості  опікової поверхні механічними та хімічними подразниками:

          а) так ;   б) ні.

8 . При опіках III A ступеня чутливість поверхні, як і при опіках II cтупеня, відсутня:

          а) так;   б) ні.

 9. Дуже світла опікова поверхня свідчить про враження всієї товщі шкіри

          а) так;   б) ні.

10. Пухирці вказують на ушкодження шкіри на не повну товщу

          а) так;   б) ні.

11. До поверхневих належать:

а) опіки І ступеня;

б) опіки І – ІІІ і Ш А ступеня;

б) опіки І – ІІ ступеня.

12. До глибоких належать:

а) опіки ІІІ Б та ІV ступеня;

б) тільки опіки ІV ступеня.

 13. При опіках IV ступеня:

 а) площа ураженої поверхні різко зменшується, а глибина збільшується;

 б) площа ураженої поверхні збільшується, а глибина зменшується;

 в) уражена шкіра в наслідок раптового випаровування тканинної води

      змінює лише колір.

14. Опікова хвороба – це:

а) опік;  

б) серйозні загальні розлади; в) патологічний процес,що проявляється порушенням функцій усіх внутрішніх органів і систем;

г) опіковий шок.   

ІІ. Твердження

1. Теплове перевтомлення - це початкова стадія розвитку теплового удару.

2. Електротравму можна діагностувати за характерними місцевими та загальними ознаками.

3. Щоб надати допомогу постраждалому від електроструму, необхідно , не гаючи часу, швидко підбігти до нього та знеструмити тіло .

4. Якщо у постраждалого одночасно спостерігається відмороження і загальне переохолодження тіла, то спочатку надають допомогу при відмороженні.

ІІІ. Установити відповідність між хімічними опіками та наданням допомоги

1. Кислота                                       а) Промити проточною водою, о потім обробити

                                                               2 % розчином оцтової чи лимонної кислоти.

 2. Луги                                            б) Видалити шматочки речовини, місце    опіку                                                    

                                                             змастити жиром, а рану прикрити пов’язкою.

3. Негашене вапно                        в) Промити проточною водою, потім обробити  

                                                                мильною водою або 3% розчином питної соди.

V. Закінчити речення

1. При відмороженні не можна ________________________________________ .

 2. Якщо при тепловому чи сонячному ударі постраждалий починає блювати, порушується стан свідомості, то необхідно _______________________________ .

3. Опіковий шок супроводжується _______________________________________ .

4. При термічних опіках необхідно негайно викликати «швидку допомогу», якщо  постраждалий _________________

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

Захист вітчизни

Тема уроку: Прийоми і правила ведення вогню зі стрілецької зброї в оборонному бою

План вивчення нового матеріалу

 1. Організація оборони
 2. Дії військовослужбовців в оборонному бою
 3. Різновиди ведення вогню

Самостійне опрацювання:

        Облаштування оборонної позиції. Вогонь (за тактичними завданнями, за видами зброї, за способом ведення, за напруженістю, за напрямком стрільби, за видами). Зосередження вогню. Розподілення вогню. Перенесення вогню.

       Питання для самоконтролю:

 1. Що таке загальновійськовий бій?
 2. Які є різновиди і способи ведення вогню в оборонному бою?
 3. Що таке зосередження, розподілення і перенесення вогню?

Домашнє завдання: розділ 6, тема 1, Стор. 131-133

ВИКЛАДАЧ МОЛНАР Й.Й.

ФІЗИКА І АСТРОНОМІЯ

Тема уроку: Закон Кулона.

Дослідження кількісного закону взаємодії електризованих тіл розпочалося з експерименту, розробленого британським дослідником Генрі Кавендішем, по розподілу електричного заряду на поверхні порожнистої кулі. За умови, коли електричний заряд передавався кулі із внутрішньої частини, він повністю зосереджувався на її поверхні, у той час коли тіло, що передавало заряд повністю його втрачало. Згодом Д.Бернуллі та Генрі Кавендіш висловлюють точку зору про те, що, сила взаємодії має бути обернено пропорційною квадрату відстані між наелектризованими тілами. Лише при такій умові заряд міг рівномірно розподілитися по поверхні кулі в експерименті Кавендіша. Російський дослідник Франц Епінус висунув гіпотезу про те, що сила взаємодії наелектризованих тіл пропорційна добутку величин їх зарядів. Проте дослідне обґрунтування висунутих гіпотез, було отримано в класичному експерименті, проведеному французьким інженером Шарлем Огюстенем Кулоном 1785 року. Детально вивчивши закон, якому підпорядковувалася сила пружності закручених ниток, Кулон створив прилад – торсійні (крутильні) терези, за допомогою якого, він зміг точно вимірювати досить малі сили взаємодії.  Терези складаються із двох порожніх скляних циліндрів, різного діаметра, що розміщені на спільній осі. Уздовж осі проходить пружна нитка, з одного боку, приєднана до рукоятки, якою можна було закручувати нитку, а із другої з’єднана з легким коромислом.

КОНО1

Рис.26 Шарль Огюстен Кулон (1736-1806)

Для дослідження сили електричної взаємодії, Кулон використав легкі провідні кульки. Одна з кульок знаходилась на коромислі, зрівноважена противагою, а інша розміщувалася нерухомо на однаковій висоті з першою. На початку експерименту, нерухомій кульці було надано деякий електричний заряд. Після притягання й доторку рухомої кульки, заряд порівну розподілявся між ними і кульки відштовхувались.  Вимірюючи кут закручування нитки, Кулон вираховував силувзаємодії. Закручуючи рукояткою нитку, він установлює залежність сили взаємодії від відстані між кульками (відео 1).

КОНО2

Рис.27 Торсійні (крутильні) терези Кулона

Оскільки виміряти величину заряду кульок було неможливо, Кулон застосував оригінальний метод його зміни. Після рівномірного поділу заряду між кульками й установлення сили взаємодії, він розряджав нерухому кульку і знову приводив її в контакт з зарядженою кулькою коромисла. Таким чином, він міг зменшувати заряд куль щоразу після доторку вдвічі. Вимірюючи щоразу силу взаємодії, та провівши обчислення, Кулон отримав експериментальне обґрунтування кількісного закону, який з того часу носить його ім'я.

Модуль сили взаємодії двох точкових зарядів прямо пропорційний добутку їх модулів і обернено пропорційний квадрату відстані між ними.

Під точковими зарядами необхідно розуміти заряди тіл, розмірами яких у порівнянні з відстанню можна нехтувати. Закон перевірявся 
Кулоном як для однойменних, так і для різнойменних зарядів. Хоча точність вимірювань, по сучасним міркам була незначною (приблизно 3 %), закон набув математичної форми. Для взаємодіючих тіл у вакуумі він має вигляд:

 КОНО3
 , де Fк – модуль сили взаємодії, q1, q2 – заряди взаємодіючих тіл, r – відстань між взаємодіючими тілами, k – коефіцієнт пропорційності.


Числове значення коефіцієнта пропорційності, встановлене експериментально відповідає модулю сили взаємодії двох тіл із величиною заряду 1 Кл на відстані 1 м. Воно рівне k = 9×109 Н•м2/Кл2 . Сила взаємодії таких зарядів більша за вагу вантажного потягу, довжиною, рівною відстані між Києвом та Харковом.


Речовина, що розділяє взаємодіючі заряди, послаблює електричне поле яке ними створюється. Досліди Кулона проводилися в повітрі, яке впливає на поле досить слабко. У випадку взаємодії тіл у інших речовинах, використовують коефіцієнт послаблення поля, який називається діелектричною проникністю речовини і позначається ε. Для води він, наприклад, рівний 80, тобто вода послаблює взаємодію в 80 раз. Значення цих коефіцієнтів установлюється експериментально та входить до складу таблиць.


Діелектрична проникність деяких речовин
 

Речовина

Діелектрична проникність
Вакуум 1
Повітря 1.0005   
Папір 3
Гума 7
Метиловий спирт 30
Вода 80
Титанат барію 1200

 
Коефіцієнт пропорційності в сучасній системі одиниць фізичних величин СІ представляють у більш складному вигляді. Це пов’язано з побудовою самої системи.

КОНО4

Його записують у вигляді 
 , де ε0 = 8,85×10-12 Ф/м – електрична стала, яка входить до переліку основних фізичних сталих у системі СІ.
Для розв’язування задач у шкільному курсі, ми будемо користуватися спрощеним записом закону Кулона у вигляді
 
 КОНО5

Питання для самоконтролю:

1)Сформулювати закон Кулона?

2) Записати формулу для закону Кулона?

3) Чому дорівнює коефіцієнт пропорційності?

Домашнє завдання: §1, за новою книгою.

ВИКЛАДАЧ КОНОПЛІН О.Є.

ГЕОГРАФІЯ

Тема: Географічні наслідки параметрів і рухів Землі як планети

План

1.Геоїд.

2.Показники руху Землі навколо своєї осі. Добова ритміка в географічній оболонці.

3.Основні види часу. Визначення місцевого та поясного часу, перехід від місцевого часу до поясного.

4.Пояси освітленості на Землі.

5.Сила Коріоліса.

6.Змінюваність висоти Сонця над горизонтом і тривалості світлового дня.

7.Орбітальний рух Землі.

Зміна пір року в Північній і Південній півкулях.

Земля – не ідеальна куля, вона сплюснута біля полюсів і розширена до екватора. Таке геометрічне тіло називають сфероїдом, або еліпсоїдом обертання. Але істинна (фізична) форма Землі більш складна через неоднорідність будови надр. Ця форма є геоїдом («землеподібний»). Геоїд – це фігура, поверхня якої в усіх точках перпендикулярна напрямку сили тяжіння. Поверхня т геоїда збігається з рівнем Світового океану.

Дізнайтеся більше: Завдяки екваторіальному розширенню земного еліпсоїда найвіддаленішою від центра Землі точкою є не найвища відносно рівня Світового океану гора Джомолунгма, а вулкан Чімборасо, розташований в Еквадорі поблизу екватора.

У Києві, Гельсінкі, Стамбулі, Єрусалимі один час, хоча всі міста розташовані в різних країнах.

На Північному й південному полюсах усі меридіани сходяться в точку, їх не можна віднести до жодного годинного поясу.

День у середньому довший за ніч. Це пояснюється тим, що моментами сходу та заходу вважають появу з – за горизонту і зникнення за ним краю Сонця, а не його центра.

Місцевий час – це час меридіана даного місця, який визначається положенням Сонця.

Запам'ятайте: стисло про головне:

Земля має форму геоїда. Вона здійснює два типи обертів: навколо своєї осі (зміна дня і ночі) та навколо Сонця (зміна пір року ).

Регулярна зміна пір року – наслідок руху Землі навколо Сонця і нахилу осі обертання Землі до площини орбіти.

Сила Коріоліса – відхиляюча сила, яка виникає внаслідок обертання Землі навколо своєї осі.

Розрізняють місцевий і поясний час. Україна розташована у другому годинному поясі; поясний час у державі називають київським.

Знаю і вмію обґрунтовувати:

1.Поясніть, що є наслідком обертання Землі навколо своєї осі.

2.Скільки діб триває полярний день на широті Північного полярного кола?

3.Коли настає полярна ніч на широті південного полярного кола?

Шукаю в Інтернеті

З'ясуйте хто запропонував поясний час і чому Гринвіцький час є всесвітнім (універсальним).

Дом. завд. Опрацювати §7, стор. 38 – 44.

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

СЕРЕДА 25.03.2020

 

ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ

Тема: Утоплення людини. Домедична допомога в разі утоплення

План

1.Симптоми утоплення.

2.Допомога під час утоплення.

3.Алгоритм домедичної допомоги постраждалому під час утоплення.

Утоплення – це гострий патологічний стан, що виникає за випадкового або навмисного занурення людини у воду з подальшим розвитком ознак гострої дихальної недостатності та гострої серцевої недостатності, присиною виникнення яких є потрапляння рідини в її дихальні шляхи.

Розрізняють три головних типи утоплення: 1) аспірацій не (істинне – мокре) – 75 – 95% випадків; 2) асфіктичне (спастичне – сухе) – 5 – 20% випадків; 3) син копальне (рефлекторне) – до 5% випадків.

Алгоритм домедичної допомоги постраждалому під час утоплення має таку послідовність:

1.Перевірити, чи притомний постраждалий.

2.Відновити в постраждалого прохідність дихальних шляхів.

3.перевірити наявність дихання в постраждалого.

4.Продовжувати серцево – легеневу реанімацію до:

-прибуття бригади ЕМД;

-відновлення дихання в постраждалого (наявність 2 – 4 дихальних рухів протягом 10с.);

-настання фізичного виснаження тих, хто проходить серцево – легеневу реанімацію, але не менше 30 хв.

Елементарні правила безпеки, що допоможуть вам уникнути трагедії під час відпочинку біля води.

1. Відпочивати й купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах.

2. Ніколи не пірнайте у незнайомих місцях.

3. Не лишайте дітей без нагляду біля води і не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки.

4. Не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах.

5. Не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння.

6. Стежте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах за сильних поривів вітру.

Дайте відповіді на питання:

1.Що називають утопленням? 2.Які бувають види утоплення? 3. Охарактеризуйте істинне утоплення в прісній воді. 4.Назвіть особливості істинного втоплення в морській воді. 5.У чому полягає зміст першої допомоги під час утоплення?

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

ФІЗКУЛЬТУРА

Комплекс вправ для самостійного виконання1
. В.п. (вихiдне положення) – стiйка: ноги нарiзно. Коловi рухи руками: 4 рази вперед i 4 – назад. Повторити 10–12 разiв.
2. В.п. – о.с. (основна стiйка), пальцi рук переплетенi за спиною. 1–2 – пiднятися на носки, енергiйно вiдвести руки назад до зведення лопаток (вдих); 3–4 – в.п. (видих). Повторити 10–12 разiв.
3. В. п. – стiйка: ноги нарiзно, руки в сторони. Повороти тулуба вправо–влiво, не вiдриваючи п’яти вiд землi. Повторити 20 разiв у кожну сторону.
4. В. п. – стiйка: ноги нарiзно. Почерговi нахили в сторони по одному разу. Нахил улiво: лiва рука за спиною рухається вправо, права рука над головою рухається влiво. Нахил вправо: права рука за спиною рухається влiво, лiва рука над головою рухається вправо. Повторити 20 разiв у кожну сторону. Дивитись прямо, тулуб не повертати.
5. Стоячи на однiй нозi, iншою виконувати вiльнi маховi рухи вперед–вгору – назад–вгору з максимальною амплiтудою, не доторкаючись до землi. Намагатися зберiгати рiвновагу. За опору не триматись. Поступово довести до 20 рухiв кожною ногою.
6. В. п. – стiйка: ноги нарiзно, руки внизу. Нахили вперед та назад, поступово збiльшуючи амплiтуду рухiв. Нахил уперед: ноги в колiнах не згинати, пальцi рук тягнуться до землi. Нахил назад: руки вiдвести в сторони–вверх–назад, подивитися вверх.
7. Стоячи на однiй нозi, iншою виконувати коловi рухи, не торкаючись пiдлоги, вправо та влiво, по 4 рази в кожну сторону. Повторити 10–12 разiв правою й лiвою ногою.
8. В. п. – о.с. 1 – упор присiвши; 2 – упор лежачи; 3 – упор присiвши; 4 – о.с. Повторити 8–10 разiв.
9. В. п. – стiйка: ноги широко, нахилити тулуб уперед, руки в сторони. Виконувати повороти тулуба («млин»). 20 разiв у кожну сторону.
10. В. п. – упор лежачи. 1 – опускаючи таз, прогнутись, подивитись вверх; 2 – пiдняти таз, подивитись на колiна. Повторити 10–12 разiв у середньому темпi. Руки не згинати.
11. В. п. – упор лежачи позаду. 1 – пiдняти таз, прогнутись, подивитись назад; 2 – в.п. Повторити 10–12 разiв у середньому темпi.
12. В. п. – упор лежачи. Робити плавнi, але досить швидкi, рухи тазом униз–уверх (амплiтуда 10–15 см.) таким чином, щоб пальцi нiг на 1–2 см. вiдривались вiд опори (пiдстри-бували). Повторити 10–20 разiв.
13. Повторити те ж саме у вихiдному положеннi «упор лежачи позаду».
Вправи для формування та корекції постави

Постава - це звичне положення тіла людини у спокої та в русі. Вона визначається під час стояння, сидіння, ходьби та виконання інших видів рухової діяльності. Відхилення від правильної постави називають порушенням або дефектом постави.

  1. Стоячи біля стіни або гімнастичної стінки. В. п. - основна стійка. Прийняти правильну поставу, торкаючись спиною стіни (стінки). При цьому лопатки, сідниці, гомілки ніг і п'яти повинні фіксуватися стінки, голова відведена. Правильність постави контролюється самою дитиною у дзеркалі, інструктором ЛФК, одним з дітей по вказівці інструктора.

  2. Стоячи біля стіни, прийняти правильну поставу. Закрити очі, зробити крок вперед, Знову прийняти правильну поставу. Розплющити очі - перевірити правильність постави, виправити відмічені дефекти.

  3. Прийняти правильну поставу, зробити 2-3 кроки вперед, сісти, встати. Знову прийняти правильну поставу. Ту ж вправу можна робити, як і передування, із закритими очима.

  4. Прийняти правильну поставу біля гімнастичної стінки. Зробити 2-3 кроки вперед, розслабити послідовно м'язи шиї, плечей, рук і тулуба. Знову прийняти правильну поставу. Перевірити поставу, виправити дефекти.

  5. Стоячи у гімнастичної стінки, прийняти правильну поставу. Підвестися на носки, утримуючись в цьому положенні 3-5 секунд. Повернення в вихідне положення.

  6. Та ж вправа, але без гімнастичної стінки.

  7. Прийняти правильну поставу, сісти, розвівши коліна в сторони і зберігаючи пряме положення голови та хребта. Поволі встати, прийняти правильну поставу, перевіряючи себе перед дзеркалом.

  8. Стоячи в правильній поставі, покласти на голову мішечок з піском. Сісти, прагнучи не упустити мішечок. Встати в вихідне положення.

  9. Ходьба з мішечком на голові із зупинками для контролю правильної постави.

https://www.youtube.com/watch?v=WKkMHOLevrM&t=49s

https://www.youtube.com/watch?v=ZXA5C9MQcQs

https://www.youtube.com/watch?v=BUY8FM0o52c

ВИКЛАДАЧІ ПИСАРЕНКО Л.П, АНДРЕЙЧУК І.Г.

УРОКИ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

23 Біологія https://classroom.google.com/c/NTUzMjUxODgwNTVa j7l4rob

 

23 Хімія https://classroom.google.com/c/NTUxODM5NzQwNTNa jk55x5i

 

УРОКИ БРИТВАК В.Ю.

 

23 https://classroom.google.com/w/Mjg0MjI4NDk1NzZa/t/all rcwj4rf

 

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

Тема: Західноукраїнські землі в міжвоєнний період.

Правовий статус українських земель у складі Польщі.

План

1.Політика польських правлячих кіл щодо українських земель.

2.Українські політичні партії та організації.

3.Створення ОУН. Ідеологічні засади.

4.Діяльність ОУН у 1930 – х рр.

Основні поняття і терміни:

Асиміляція – уподібнення – процес злиття одного народу з іншим із втратою одним із них своєї мови, культури, релігії, звичаїв, національної свідомості.

Польща «А» - територія етнічно польських земель у Другій Речі Посполитій.

Польща «Б» - території Другої Речі Посполитої, заселені етнічними меншинами (західноукраїнські й західнобілоруські землі».

«Осадники» - польські колоністи, яким виділяли кращі землі.

Режим «санації» - оздоровлення),— назва політичного режиму, що склався у Польщі в 1926—1939 роках. Створений після травневого перевороту 1926 прибічниками Юзефа Пілсудського.

«Пацифікації» - (умиротворення) - урядова політика, спрямована на утихомирення, замирення запроваджена насильницькими методами.

«Ревіндикація» - навернення православних українців, білорусів на католицький обряд.

ОУН – Організація українських націоналістів.

Основні дати:

1923 – 1926 рр. – політика асиміляції поневолених народів;

31 липня 1924р. – польську мову проголошено державною;

1926 – 1937 рр. – режим «санації»;

1930 р. – масова акція «пацифікації»;

1937 – 1939 рр. – акція «ревіндикації»;

1925 р. - утворення Українського народно – демократичного об'єднання (УНДО);

1926 р. – утворення Української соціал – радикальної партії (УСРП);

1923 р. – Утворення Комуністичної партії Західної України (КПЗУ);

1920 р. – Створення Української військової організації   (УВО);

1929 р. – створення Оганізації українських націоналістів (ОУН).

Висновок:

Після поразки визвольних змагань значна частина західноукраїнських земель увійшла до складу Польщі. Політику польського уряду щодо українства можна оцінити як антиукраїнську.

Антиукраїнська політика польського уряду зумовила розгортання потужного українського національно – визвольного руху, який був представлений, як легальними так і нелегальними організаціями.

У 1930 – ті рр. ОУН розгорнула на західноукраїнських землях активну діяльність.

Запитання та завдання

1.Дайте оцінку програми українського національного руху, виходячи з історичних реалій 1930 – рр.

2.Чому український рух був представлений кількома партіями, а не однією загальнонаціональною?

3.Заповніть таблицю «Політика правлячих кіл Польщі щодо українських земель»

Період Зміст Основні заходи Результат
       

Тестові завдання

1.Масові репресії щодо українського населення Галичини, здійснені польським урядом восени 1930 р., отримали офіційну назву:

А) асиміляція; Б) нормалізація; В) пацифікація; Г) депортація.

2.Знайдіть помилку у переліку європейських держав, до складу яких було включено західноукраїнські землі після поразки України у національно-визвольній боротьбі:

А) Чехословаччина; Б) Польща;   В) Румунія;   Г) Угорщина.

 

3.Засновником Української військової організації (УВО) став:

А) Є.Коновалець; Б) С.Бандера; В) Д.Вітовський;   Г) О.Греков.

 

4. Наймасовішою українською політичною партією в Західній Україні стало:

А) УНДО; Б) УВО;   В) КПЗУ;   Г) ОУН.

5.Назви держав,до складу яких у 20-30-х рр. входили західноукраїнські землі:

А) Польща, Румунія, Угорщина;   Б) Румунія, Угорщина, Чехословаччина;

В)Угорщина, Чехословаччина, Польща;   Г) Чехословаччина, Польща, Румунія.

6.Установіть відповідність:

1.Перший лідер УНДО                              А)Степан Бандера;

2.Один з лідерів ОУН                                 Б)Дмитрій Левицький;

3.Президент Карпатської України           В)Августин Волошин;

4.Польський міністр внутрішніх справ   Г) Володимир Залозецький.

5.Лідер УНП

Дом. завд. Опрацювати §28, стор.161 – 169

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

Тема: Українські землі у складі Румунії

План

1.Характер політики румунського уряду щодо українства.

2.Політика УСРР та СРСР щодо українських земель у складі Румунії. Татарбунарське повстання (1924р.)

3.Українські політичні партії.

Основні дати:

1924р. – Татарбунарське повстання;

1927р. – утворення Української національної партії (УНП).

Під владою Румунії українські землі перебували протягом 22 років, які історики поділяють на три періоди.

І період (1918 – 1928 рр.), був запроваджений воєнний стан.

ІІ період (1928 – 1938 рр.) був позначений відносною лібералізацією.

ІІІ період (

Висновки:

Українські землі, що в результаті поразки визвольних змагань українського народу були загарбані Румунією, опинилися в несприятливих умовах (жорстка асиміляторська політика урядових кіл, злиденне соціально – економічне становище). Наквіть у нетривалий період лібералізації політичного життя правлячі кола Румунії не відступали від політики румунізації українського населення.

Організований український національний рух існував лише на території буковини. На інших українських землях у складі Румунії значний вплив мала комуністична партія.

Дом. завд. Опрацювати §§29 - 30, стор. 169 - 173

Тестові завдання

1.Установіть відповідність:

А) Буковина                   1. Львів;

Б) Галичина                   2. Луцьк;

В) Південна Бесарабія   3.Хуст;

Г) Закарпаття                 4.Татарбунари;

Д) Волинь

 

2.Розташуйте події в хронологічній послідовності

А) Створення ОУН;   Б) Заснування у Львові таємного Українського університету;

В) Створення УНДО;     Г) Проголошення незалежності Карпатської України;

 

3.Укажіть українські партії та організації, які існували в Галичині у 20-30-х рр.

А) Комуністична партія Західної України; Б) Ліберальна партія Західної України;

В) Організація українських націоналістів; Г) Українське націонал – демократичне об'єднання;

Д) Українська комуністична партія.

 

4.У 1920-ті рр. українські школи були ліквідовані на українських землях, що входили до складу:

А) Польщі; Б) СРСР;   В) Чехо – Словаччини; Г) Румунії.

5. Масові репресії щодо українського населення Галичини, здійснені польським урядом восени 1930 р., отримали офіційну назву:

А) «нормалізація»;   Б) «депортація»; «пацифікація»;   Г) «асиміляція».

ВИКЛАДАЧ МЕЛЬНИЧУК Л.М.

ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ

Тема уроку: Прийоми і правила стрільби зі стрілецької зброї

План вивчення нового матеріалу

 1. Приготування до стрільби
 2. Здійснення стрільби (пострілу)
 3. Припинення стрільби
 4. Техніка безпеки

Самостійне опрацювання:

     Основні правила підготовки до стрільби. Положення для стрільби (лежачи, з коліна, стоячи). Зарядження автомата. Постріл Припинення стрільби. Техніка безпеки.

       Питання для самоконтролю:

 1. Які команди повинен виконувати військовослужбовець на етапі підготовки до стрільби?
 2. Назвіть порядок зарядження магазину.
 3. Які основні заходи безпеки під час поводження з автоматом під час стрільби?

Домашнє завдання: розділ 5, тема 1, Стор. 115-118

ВИКЛАДАЧ МОЛНАР Й.Й.

ВІВТОРОК 24.03.2020

 

ХІМІЯ

23 Хімія https://classroom.google.com/c/NTUxODM5NzQwNTNa jk55x5i

ВИКЛАДАЧ КОПОЛОВЕЦЬ Н.М.

УРОКИ ВИКЛАДАЧА ЛІГОЦЬКА О.О.

23 https://classroom.google.com/c/NTQyNjY3Nzg4NjBa 7yzg4cj

УРОКИ ПЕРИНЕЦЬ Т.В.

23 група

https://classroom.google.com/c/NTQxMTQxOTIwMzha

nlu2c7i

ФІЗИКА АСТРОНОМІЯ

Тема уроку: Контрольна робота з розділу астрономії.

 1. Розділ астрономії, що вивчає закони руху небесних тіл називають

А) Астрометрією   Б) Астрофізикою

           В) Небесною механікою  Г) Космологією

 1. Хто являється основоположником геліоцентричної моделі світу?

А) І. Ньютон   Б) Г. Галілей

В) К. Птоломей   Г) М. Коперник

 1. Астрономічна одиниця (а.о.) - це …

А) Відстань, яку долає світло за 1 рік, рухаючись зі швидкістю світла 300000км\год

Б) Час, за який Земля робить повний оберт навколо своєї осі відносно Сонця

В) Середня відстань від Землі до Сонця

Г) Відстань, з якої середній радіус земної орбіти видно під кутом 1`.

 1. Кількість сузір’їв, через які проходить екліптика, дорівнює

А) 11     Б) 12

В) 13     Г) 40

 1. На якій планеті знаходиться найвища гора Сонячної системи - вулкан Олімп?

А) На Меркурії   Б) На Марсі

В) На Землі    Г) На Юпітері

 1. Яка планета земної групи має найщільнішу атмосферу?

А) Венера    Б) Марс

В) Земля    Г) Меркурій

 1. Що являє собою Велика Червона пляма на Юпітері?

А) Велика червона хмара  Б) Вихор в атмосфері

В) Тінь супутника Іо  Г) Вершина гори

 1. Яка планета Сонячної системи має найменша середнє значення густини (навіть менше густини води)?

А) Юпітер    Б) Сатурн

В) Уран    Г) Нептун

 1. Який хімічний елемент було знайдено на Сонце раніше, ніж на Землі.

А) Гідроген    Б) Стронцій

В) Селен    Г) Гелій

 1. Три закони руху планет сформулював …

А) Ньютон    Б) Кеплер

В) Галілей    Г) Коперник

 1. Зовнішній шар атмосфери називається ….

А) Хромосферою   Б) Сонячною короною

В) Конвективною зоною  Г) Зоною променистої рівноваги

 1. Полярна зоря належить до сузір’я …

А) Велика Ведмедиця  Б) Мала Ведмедиця

В) Кассіопея    Г) Ліра

 1. Якої фази місяця не існує?

А) Перша чверть   Б) Третя чверть

В) Повний місяць   Г) Фаза серпа

 1. Зображення на малюнку конфігурації небесних світил відповідає …

Сонце                       Місяць                              Земля

А) … сонячному затемненню Б) … верхньому з’єднанню