VT Animal - шаблон joomla Видео

 Zveig19

ПОЛОЖЕННЯ ПРО БІБЛІОТЕКУ

 ПЛАН РОБОТИ БІБЛІОТЕКАРЯ 

 

 

DSC04012З ГЛИБИН МОРЯ ДІСТАЮТЬ ПЕРЛИНИ, А З ГЛИБИН КНИГИ - ЗНАННЯ

         Згідно зі статтею 37 Закону України «Про загальну середню освіту» Міністерство освіти України забезпечує підготовку і видання підручників, посібників, методичної літератури для професійно-технічних закладів освіти, схвалює їх видання, організовує замовлення через відповідні місцеві органи управління освітою.

         Організаційні заходи щодо забезпечення підручниками і посібниками здійснює Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, зокрема відділення організації видання навчальної літератури.

         Методисти та бібліотекарі закладів освіти мали можливість замовити підручники із загальноосвітніх дисциплін у травні 2018 року. Специфіка замовлення та розподілу підручників, що видаються за кошти державного бюджету, вимагає знання нормативно-правового забезпечення, оскільки ця робота відповідальна.

         Берегівський професійний ліцей сфери послуг отримав навчальні посібники з наступних предметів: англійська мова, біологія і екологія, всесвітня історія, географія, громадянська освіта, зарубіжна освіта, захист Вітчизни, історія України, математика, українська мова, фізика, хімія – у загальній кількості 920 примірників.

         У бібліотеці відбулася видача підручників із загальноосвітніх дисциплін викладачам та учням ліцею. Сподіваємось, що користування книгою допоможе поглибити та розширити знання наших учнів. Адже відомо: «З глибин моря дістають перлини, а з глибин книг – знання».

                                                                        Бібліотекар: Ілошвай О.В.

 

DSC04021 DSC04026 DSC04032 DSC04036

 

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ

 

       10 грудня світова спільнота відзначає День прав людини. Людина, її життя і гідність, права та свободи – найвища цінність кожної держави.

       З нагоди цієї дати в бібліотеці нашого ліцею була представлена книжкова виставка «Право в нашому житті».

На виставці представлені доповіді, посібники, які присвячені розгляду захисту прав і свобод людини.

                                                                                      Бібліотекар: Ілошвай О.В.

 

DSC03920 DSC03943

 

завантаження«СНІД: ЗНАТИ ЩОБ ЖИТИ»

Напередодні Дня боротьби зі СНІДом у нашому ліцеї проведено годину спілкування «СНІД: знати щоб жити».

Присутні на заході переглянули презентацію та короткі відеоролики про цю страшну епідемію нашого тисячоліття, статистику захворювань в Україні та світі.

                                                                                        Бібліотекар: Ілошвай О.В.

 

DSC03867 DSC03876 DSC03893

СВІТЛИЦЯ СЛОВА У БЕЗМЕЖЖІ ЧАСУ

День української писемності та мови – подія, яка щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем – це день вшанування памяті Преподобного Нестора-Літописця.

Це свято є даниною одному з найцінніших надбань, яке створене й залишено нам нашими попередниками. Саме мова є душею нації, її генетичним кодом, адже у її глибинах народилося культурне надбання, яким може пишатися наш народ.

З нагоди Дня української писемності та мови в нашому ліцеї була проведена година спілкування на тему «Рідна мова, чиста, як роса», в якій прозвучали цікаві історичні факти про мову та вірші відомих українських письменників. Адже, не було жодного видатного письменника чи поета, який би не висловив любові до рідної мови, а також своєї тривоги за її долю.

Учні мали змогу ознайомитись з літературою, яка була представлена на виставці «Мова моєї країні».

Бібліотекар: Ілошвай О.В.

DSC03715 DSC03725 DSC03736 DSC03738

 ЗАХОДИ БІБЛІОТЕКАРЯ

 

1538292607 na sajt 820x510ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК

Наше життя ми не уявляємо без інформації. Телевізор, телефон, айфон, інтернет – джерела, з яких нині черпають усі знання та інформацію. Але незмінним і вічним джерелом знань була, є, і залишається книга. Вірний друг, порадник, путівник у житті.

Символічно, що свято книг і бібліотек святкується в один день – 30 вересня – із Днем Віри, Надії та Любові.

Не оминуло це свято і нашу бібліотеку. До цієї дати була підготовлена інформаційна година «Скарбниця мудрості людської», під час якої учні поринули в історію заснування бібліотек і до наших днів. Продемонстровано фільм про створення та значення книги у житті людини, а також відбулася віртуальна екскурсія до найбільших і найкрасивіших бібліотек світу.

Бібліотекар: Ілошвай О.В.

DSC02580 41688291 490867971323267 750532705908686848 n 42862342 242374173114626 8697611771457830912 n 42904348 2174948686161704 604016429250904064 n

 

 1 638БАБИН ЯР: СИМВОЛ ВІЧНОЇ СКОРБОТИ

29 вересня в Україні відзначатимуть 77-му річницю трагедії в Бабиному Яру - однієї наймасштабніших трагедій в нашій історії.

До цієї сумної дати в нашому ліцеї відбулася година памяті «Бабин Яр у наших серцях».

Епізоди документальних фільмів про події створили атмосферу занурення в трагічні роки війни. Хвилиною мовчання учні вшанували пам'ять жертв тих страшних подій.

До заходу була оформлена документально-фотографічна виставка, яка яскраво висвітлює події того часу.

Бібліотекар: Ілошвай О.В.

DSC03610 DSC03619 DSC03622

 

 

av212 ВШАНОВУЄМО ПАМ'ЯТЬ В.О.СУХОМЛИНСЬКОГО

28 вересня виповнюється 100 років від дня народження видатного українського педагога і письменника, з ім’ям якого пов’язані збагачення і піднесення педагогічної науки хх століття – Василя Олександровича Сухомлинського.

З нагоди відзначення ювілею в бібліотеці нашого ліцею організована тематична-ілюстрована виставка «Вічний слід на землі». Учні та педагоги мали змогу ознайомитись з життєвим та творчим шляхом В.О. Сухомлинського.

За допомогою його книг присутні мали пригадати мудрі вислови великого педагога.

Бібліотекар: Ілошвай О.В.

DSC03630 DSC03635  

 

den vishivankiДЕНЬ ВИШИВАНКИ

           У третій четвер травня святкується День вишиванки. Хоча це свято не офіційне і відносно нове, але покликане до єдності та культурного відродження українського народу.

17 травня 2018 року учні та працівники нашого ліцею приєдналися до відзначення Всесвітнього дня вишиванки, одягнули свої вишиванки та продемонстрували власну причетність до збереження традицій.

                                                                                          Бібліотекар: Ілошвай О.В.

DSC03306 DSC02090 DSC03317

 

img0ДЕНЬ ПАМЯТІ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

           Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті Чорнобильська катастрофа. Тридцять два років пройшло з того часу, як вибухнув реактор на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС.

           З нагоди сумних роковин трагедії на ЧАЕС і вшанування ліквідаторів аварії в нашому ліцеї відбулась година пам’яті «Дзвони Чорнобиля стукають у наші серця», під час якої учні згадали ті трагічні події, які відбулися у квітні 1986 року на Чорнобильській АЕС.

           До уваги присутніх було представлено фільм та презентацію, в яких відображалися події та факти про масштаби та наслідки Чорнобильської трагедії.

       До заходу була оформлена тематична виставка « Біль і тривоги Чорнобиля», яка висвітлювала події Чорнобильської трагедії.

                                                                                                               Бібліотекар: Ілошвай О.В.

DSC00989 DSC03222 1 фотообрез

 

DSC03206ЧОРНОБИЛЬСЬКА ПАЛІТРА

       Минає 32 роки з того дня, коли 26 квітня стало чорною датою не лише для українського народу, а для всього людства. В кожній людській душі Чорнобильська катастрофа відзивається тривожним зойком, відчуттям біди, невизначеності майбутнього.

         Згідно з планом заходів з нагоди з 32-ми роковинами Чорнобильської катастрофи в нашому ліцеї пройшла виставка малюнків «Чорнобильська палітра». В малюнках учні показали сторінки історії, завмерлу весну чорнобильського болю.

                                                                                    Бібліотекар: Ілошвай О.В.

DSC03209 DSC03203

maxresdefaultПАМЯТІ КВІТКИ ЦІСИК ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

       Постать Квітки Цісик захоплює, але знає про неї дуже невелике коло людей. Вона прожила все життя у США, та слухаючи її пісні, переконуємося, як сильно вона любила Україну. Її голос викликає бурю емоцій та пронизує до глибини душі.

       На виконання Плану заходів щодо вшанування 65-річчя з дня народження видатної співачки українського походження Квітки Цісик в нашому ліцеї була проведена літературна-музична година «Чарівна Квітка України».

       Під час даного заходу учні заслухали інформацію про життя видатної співачки, а також вони почули відомі українські народні пісні у виконанні Квітки Цісик: «Ішло дівча…», «Два кольори», «Черемшина» та ін.

                                                                                Бібліотекар: Ілошвай О.В.

DSC03151 DSC03154 DSC03157  

 

1 1ОЛЕСЬ ГОНЧАР – ЗОЛОТЕ ПЕРО УКРАЇНИ

       3 квітня 2018 року відзначається 100-річчя від дня народження українського письменника, громадського діяча, літературного критика – Олеся Гончара.

       З цієї нагоди в нашому ліцеї в рамках відзначення ювілею великого українського письменника відбулася літературна година, присвячена життю і творчості Олеся Гончара. Учні дізналися про цікаві факти та події з біографії письменника. Захід супроводжувався презентацією про життя та творчість Олеся Гончара.

     До заходу була підготовлена книжкова виставка «Олесь Гончар – золоте перо України».

                                                                        

Бібліотекар: Ілошвай О.В.

DSC03137 DSC03138 DSC03143 DSC03134

 

 

img0 1

ВЕЛИЧ СЛОВА КОБЗАРЯ

В історії  завжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє людство. До них належить й імя  великого українського поета - Тараса Григоровича Шевченка.

З метою вшанування памяті про Великого Кобзаря в нашому ліцеї була проведена літературна година «Мандрівка Тарасовими шляхами».

На заході пролунали незабутні рядки поезій Т. Шевченка. Для кращого ознайомлення з художніми  творами Шевченка було використано мультимедійну презентацію. В кінці заходу прозвучала пісня  на слова Тарасового вірша «Заповіт».

До заходу була оформлена книжкова-ілюстративна виставка «Слався Кобзарю, великий».

                                                                                                     Бібліотекар: Ілошвай О.В.

DSC02989 DSC02992 DSC02982

 

 

DSC03012ВИДАТНІ ЖІНКИ УКРАЇНИ

Чимало жінок, які прославляли нашу рідну землю, увійшли в її історію як будівничі, творці, взірці жіночності, історичні постаті. Це і поетеси Леся Українка та Ліна Костенко, княгині Ольга та Анна, співачки Раїса Кириченко та Ніна Матвієнко, художниця Катерина Білокур і багато-багато інших.

        Саме цій цікавій темі була присвячена інформаційна година «Берегині українського роду», яка відбулася  в нашому ліцеї  7 березня 2018 року з учнями другого  курсу з професії «Швачка, кравець».

Присутні з допомогою цікавої презентації зробили екскурс в історію славного жіноцтва країни та дізнались про загадковість і велич жіночих постатей.

До заходу було підготовлено інформаційний стенд «Видатні жінки України».

                                                                                                                                              Бібліотекар: Ілошвай О.В.

DSC02973 DSC03006 DSC02993 DSC03012

 

 

maxresdefaultВШАНУВАННЯ ПАМЯТІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

25  лютого 2018 року виповнюється 147 років від дня народження геніальної  видатної української  письменниці, поетеси, драматурга, перекладача, громадського діяча – Лесі Українки.

    З цієї нагоди в  бібліотеці нашого ліцею оформлена книжкова-ілюстративна виставка «Славетна дочка України».

Виставка розповідає про життєвий  та творчий шлях цієї видатної людини, життя якої стало прикладом для багатьох  поколінь українців. На ній представлено біографічні матеріали та літературні твори Лесі Українки.

                                                                                                        Бібліотекар: Ілошвай О.В.

DSC02924

 

 

nebesnaja sotnjaНебесна Сотня у наших серцях

З нагоди Дня вшанування подвигу  учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні в м. Берегово відбулися пам’ятні заходи, в якому взяли участь учні та працівники нашого  ліцею.

 В рамках заходу учні поклали квіти та запалили свічі скорботи біля памятного знака «Небесна Сотня».

А також в бібліотеці нашого ліцею була підготовлена тематична виставка «Герої не вмирають».

                                                                                  Бібліотекар: Ілошвай О.В.

 

DSC02953 DSC02958 DSC02950 1 DSC02888 

  

 

Den bezpechnoho internetuДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ

6 лютого 2018 року у світі відзначається День безпечного Інтернету  під  гаслом «Створюй, спілкуйся  та поважай кращий Інтернет починається з тобою».

     5 лютого 2018 року ДНУ «Інститут модернізації  змісту освіти» за підтримки компанії ТОВ Майкрософт Україна був проведений  Всеукраїнський вебінар «Безпечний Інтернет» в якому взяли учні та працівники нашого ліцею.

Вебінар проводився для зменшення  негативного впливу небажаної інформаційної продукції на дітей та молодь шляхом покращення їхньої обізнаності щодо безпечного Інтернету, забезпечення  відповідального використання онлайн-технологій та мобільних приладів.

                                                                                                              Бібліотекар: Ілошвай О.В.

27718332 2404831499742728 906258475 n 27781561 2404831443076067 1701587886 n 27781757 2404831466409398 1356992198 n   

 

Рисунок1 3День памяті Героїв Крут

Історія українського народу славиться багатьма історичними подіями. До них належить бій під  Крутами. Він посідає чільне місце у національній пам’яті українського народу.

           З нагоди з відзначенням 100-річчя бою під Крутами в нашому ліцеї відбулася година пам’яті  «Героїзм юних українців в обороні Батьківщини. 1918. Крути».

Під час заходу учні дізналися про історичні факти бою під Крутами, переглянули відео фрагменти «Бій під Крутами» та ознайомились з документальним фільмом «До Дня пам’яті героїв  Крут», який наочно передає трагедію 1918 року.

Доповненням заходу слугувала книжкова - ілюстративна виставка «Згадаймо юність, що горіла в Крутах».

                                                                                                 Бібліотекар: О.В.Ілошвай

27495778 2399744703584741 982070663 n 27496490 2399744690251409 912390047 n DSC02863   

 

1453390448 sobornst 2День Соборності України

        День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.

           З нагоди відзначення Дня Соборності та Свободи України  22 січня 2018 року в нашому ліцеї з учнями 1-го курсу з професії «Кухар» була проведена  година спілкування «Україна, соборна Україна». На заході було висвітлено історичні події, які передували відзначенню Дня Соборності, учні читали патріотичні вірші, були показані відео кліпи про Україну.

Завершальним етапом зустрічі стала пізнавальна гра -пазл «Обєднай Україну». Присутні  змагалися у вправності – хто швидше складе області - пазли в обєднану Україну. Пазл до пазлу, область до області – і кожен учасник  конкурсу на десять хвилин уявив себе будівничим рідної Батьківщини.

Доповненням заходу слугувала тематична-ілюстрована виставка «Україно моя калинова».

                                                                                      Бібліотекар: О.В.Ілошвай

DSC02871 DSC02876 DSC02878 1  DSC01286 

 

2030Всеукраїнський день бібліотек

        Наше життя ми не уявляємо без інформації. Телевізор, телефон, айфон, інтернет – джерела, з яких нині черпають усі знання та інформацію. Але незмінним і вічним джерелом знань була, є і залишається книга. Вірний друг, порадник, путівник у житті.

       Символічно, що свято книг і бібліотек святкується в один день – 30 вересня – зі Днем Віри, Надії та Любові.

       Не оминуло це свято і нашу бібліотеку, яку відвідали всі бажаючі, більшість яких – першокурсники нашого ліцею. Для них було підготовлений бібліотечний урок «Скарбниця мудрості людської», під час якого учні поринули в історію заснування бібліотек і до наших днів. Продемонстровано фільм про створення та значення книги у житті людини, а також відбулася віртуальна екскурсія до найбільших і найкрасивіших бібліотек світу. З захопленням та цікавістю учні розглядали книги, які є в бібліотеці та реєструвалися, як читачі нашої бібліотеки.

                                                                                                     Бібліотекар, Ілошвай О.В.

DSC02611 DSC02603 DSC02600     

 

 

Прокоментувати: