VT Animal - шаблон joomla Видео

пожежа

Пожежна безпека

Вогонь, що вийшов із-під контролю, здатний викликати значні руйнівні та смертоносні наслідки. До таких проявів вогняної стихії належать пожежі.

Пожежа - неконтрольоване горіння поза спеціальним вогнищем, що розповсюджується у часі і просторі.

Залежно від розмірів матеріальних збитків пожежі поділяються на особли вовеликі (коли збитки становлять від 10 000 і більше розмірів мінімальноїзаробітної плати) івеликі (збитки сягають від 1000 до 10000 розмірів мінімальної заробітної плати) та інші. Проте наслідки пожеж не обмежуються суто матеріальними втратами, пов'язаними зі знищенням або пошкодженням основних виробничих та невиробничих фондів, товарно-матеріальних цінностей, особистого майна населення, витратами на ліквідацію пожежі та її наслідків, на компенсацію постраждалим і т. ін. Найвідчутні-шими, безперечно, є соціальні наслідки, які, передусім, пов'язуються з загибеллю і травмуванням людей, а також порушенням їх фізичного та психологічного стану, зростанням захворюваності населення, підвищенням соціальної напруги у суспільстві внаслідок втрати житлового фонду, позбавленням робочих місць тощо.

 

t 1 b28ede9c0075Навчання з охорони праці за участю представників Берегівського МРВ

Сьогодні на запрошення Берегівського професійного ліцею сфери послуг прибули представники Берегівського МРВ Управління ДСНС України у Закарпатській області  для проведення навчання  з питань охорони праці та пожежної безпеки серед працівників ліцею.

Представники Берегівського МРВ розповіли про основні правила пожежної безпеки, було наголошено, що кожний повинен знати правила поведінки при пожежі, шляхи евакуації, вміти користуватися первинними засобами пожежогасіння, знати місце їх знаходження.

Завжди і в усьому викладачі та майстри повинні бути прикладом для учнів. Необхідно  виробляти у них звичку обережно і вміло поводитися з вогнем. Колектив ліцею повинен проводити з дітьми бесіди, огляди та інші масові заходи про недопустимість витівок з вогнем, роз’яснювати учням обов’язки по збереженню державного майна від пожеж.

Колектив ліцею вдячний за співпрацю…

Інженер з ОП: Рішко Г.М.

26551075 2382005148692030 1973462527 n 26241943 2382005155358696 979604219 n 26637555 2382005102025368 734203916 n 26234722 2382005128692032 334412563 n 

Не слід забувати й про екологічні наслідки пожеж, до яких, упершу чергу, можна віднести забруднення навколишнього середовища продуктами горіння, засобами пожежогасіння та пошкодженими матеріалами, руйнування озонового шару, втрати атмосферою кисню, теплове забруднення, посилення парникового ефектутощо.

Цілком закономірно, що існує безпосередня зацікавленість узниженні вірогідності виникнення пожежі зменшенні шкодивідних. Досягнення цієї мети є досить актуальним і складним соціально-економічним завданням, вирішенню якого повинні сприяти системипожежної безпеки.

Пожежна безпекао б'єкта - станоб'єкта, за якого зрегламентованою імовірністю виключається можливість виникнення і розвитку пожежі та впливу на людей її небезпечних факторів, а також забезпечується захист матеріальних цінностей.

Основними напрямками забезпечення пожежної безпеки є усунення умов виникнення пожежі та мінімізація її наслідків. Об'єкти повинні мати системи пожежної безпеки, спрямовані на запобігання пожежі, дії на людей та матеріальні цінності небезпечних факторів пожежі, в тому числі їх вторинних проявів. До таких факторів, згідно з ГОСТ 12.1.004-91, належать: полум'я та іскри, підвищена температура навколишнього середовища, токсичні продукти горіння й термічного розкладу матеріалів і речовин, дим, знижена концентрація кисню.

Вторинними проявами небезпечних факторів пожежі вважаються: уламки, частини зруйнованих апаратів, агрегатів, установок, конструкцій; радіоактивні та токсичні речовини і матеріали, викинуті зі зруйнованих апаратів та установок; електричнийструм, пов'язаний з переходом напруги на струмопровідні елементи будівельних конструкцій, апаратів, агрегатів внаслідок пошкодження ізоляції піддією високих температур; небезпечні фактори вибухів, пов'язаних зпожежами; вогнегасні речовини.

 

 

c82e68ecc91a6115905b52a4dab0ec5b XLдодатковий Протипожежний інструктаж

29 листопада в нашому ліцеї було проведено протипожежний інструктаж з педагогічними працівниками. За статистикою більшість пожеж трапляється з вини людини. Це обумовлено відсутністю знань щодо вимог та правил пожежної безпеки, або халатним ставленням до їх виконання. Тому інструктажі з пожежної безпеки – це обов’язкова профілактика подібних проблем.

Більшість наших громадян, коли чують інформацію про пожежі, думають, що пожежі відбуваються десь, у когось, а зі мною, мовляв, цього ніколи не станеться. Але, як свідчить статистика, пожежа – це реальна небезпека.

Найпоширенішою причиною пожеж є необережне поводження з вогнем, іншими словами – це наша легковажність і недбалість. Пояснення цьому дуже просте: до того, що нас оточує в повсякденному житті, ми звикаємо і не приділяємо належної уваги, а вогонь такого ставлення до себе не прощає.

Наступною причиною виникнення пожежі це така, що виникла через порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок. Все, що працює від електроенергії, є джерелом підвищеної пожежонебезпеки. Неприпустимим є прокладання електричних мереж без ізоляції, з’єднання проводів так званим „скручуванням”, використання тимчасових електромереж з грубим порушенням правил пожежної безпеки.

Значна частина випадків пожеж зумовлена порушенням правил монтажу та експлуатації печей. У даному випадку слід пам’ятати, що категорично забороняється розпалювати печі з застосуванням легкозаймистих і горючих рідин, залишати печі, що топляться, без нагляду, доручати їх розпалення неповнолітнім.

Дуже важливо, щоб учні знали, як поводитися в умовах пожежі. Ні в якому разі не можна ховатися. Необхідно якнайшвидше залишити приміщення, в якому сталася пожежа, щільно закривши за собою двері, і кликати на допомогу дорослих. Щоб продовжити час перебування в задимленому приміщенні, необхідно змочити будь-яку тканину водою та закрити рот, ніс і виходити з приміщення, тримаючись нижче до підлоги.

Інструктаж був досить повчальним і педколектив залишився задоволеним. Будемо надіятися що в нашому ліцеї не буде потреби проявляти свої знання з пожежної безпеки на практиці.

Інженер з ОП: Рішко Г.М.

24251748 2358625401030005 242153619 n  24171743 2358625441030001 1174374066 n     

 

imagesНехай вогонь в серцях палає, а пожеж хай не буває

Такою була тема уроку – презентації, який провела викладач з предмету « Охорона праці»Склярова Л.О. в групі 13 ( пекар, кондитер ) 25.04.17 р . Захід проводився в рамках Тижня з основ безпеки життєдіяльності.

Презентацію підготував учень групи 13 ( Пекар, кондитер ) Вахненко Д. Учні з цікавістю проглянули підготовлену презентацію, в якій яскраво і змістовно розкриті питання : причин виникнення пожеж, поводження з приладами, устаткуванням в побуті і на виробництві, дії у разі виникнення небезпечної ситуації.

Також під час презентації учні відповідали на питання вікторини з теми « Пожежна безпека», оглянули творчі роботи – малюнки одногрупників.

Викладач Склярова Л.О.

P4250565 P4250571 P4250569 P4250567

1359543519 1359358642 5a5a5

Протипожежний інструктаж

24 квітня в нашому ліцеї було проведено протипожежний інструктаж з педагогічними працівниками. За статистикою більшість пожеж трапляється з вини людини. Це обумовлено відсутністю знань щодо вимог та правил пожежної безпеки, або халатним ставленням до їх виконання. Тому інструктажі з пожежної безпеки – це обов’язкова профілактика подібних проблем.

Колектив прослухав інформацію про те, що у звичайних умовах горіння являє собою процес інтенсивного окислення або з'єднання горючої речовини з киснем повітря. Водень і деякі метали можуть горіти в атмосфері хлору, мідь - в парах сірки, магній - в діоксиді вуглецю і т.д. Стиснутий ацетилен, хлористий азот, озон і деякі інші гази можуть вибухати і без кисню. Горіння буває повне і неповне. Повний горіння протікає при достатній кількості кисню і закінчується утворенням речовин, не здатних до подальшого горіння. Якщо кисню недостатньо, то відбувається неповне горіння, що супроводжується утворенням горючих і токсичних продуктів - окису вуглецю, спиртів, альдегідів та ін.

Інструктаж був досить повчальним і педколектив залишився задоволеним. Будемо надіятися що в нашому ліцеї не буде потреби проявляти свої знання з пожежної безпеки.

Інженер з ОП: Рішко Г.М.

P4240554 P4240555 slajd2   

Прокоментувати: