VT Animal - шаблон joomla Видео

 

П'ЯТНИЦЯ 05.11.21

 

МАТЕМАТИКА

32 https://classroom.google.com/c/MTkxMDk1MTg1NDY0 jk5nfnh

МАТЕМАТИКА

32 https://classroom.google.com/c/MTkxMDk1MTg1NDY0 jk5nfnh

ФІЗКУЛЬТУРА

 32 https://classroom.google.com/u/0/c/MTU1ODgwNzU0NTQ3 iw45lms

ІНОЗЕМНА МОВА

32 https://classroom.google.com/u/0/c/MTUxNTc5NjYzOTg2 3gcsloj

УСТАТКУВАННЯ

32 https://classroom.google.com/u/0/c/MTkxMzM1NjIyNzM2 x7mlx26

ХІМІЯ

32 Хімія https://classroom.google.com/u/0/c/NTUxODM5NzQwNDBa vf44hez

ГІГІЄНА ТА САНІТАРІЯ

32 Хімія https://classroom.google.com/u/0/c/NTUxODM5NzQwNDBa vf44hez

ФІЗИКА

32 https://classroom.google.com/u/0/c/NTU1NTkxMzQ4MDNa puf6b4t

ЧЕТВЕР 04.11.21

ПЛАН УРОКУ

виробничого навчання

з професії «кухар»

Тема програми №11:Приготування холодних страв і закусок

Тема уроку11.3 Приготування салатів з варених овочів: вінегрету та його різновидностей, салату з картоплі та ін. Вимоги до якості

Пояснення нового матеріалу

Салати завжди привертали до себе увагу і фантазію гурманів, і великих кулінарів. Сьогодні, коли зросла актуальність здорового способу життя, невід'ємною частиною якого є корисне харчування, ця страва перестала бути привілеєм аристократів. Це вже не „herbalsalata”, що значить не більш ніж „солона зелень”, а багато компонентна страва з різних екологічно чистих продуктів.

Коренеплоди (морква, буряк, брукву, картоплю) в XIX столітті не наважувалися вводити в салати сирими, оскільки вважали їх, як усі «підземні» овочі,  «нечистими». Так з'явився особливий підвид салатів - вінегрети, що готуються з відварених овочів.

Його і раніше готували наші предки, готуємо ми, але час не стоїть на місці, нова революція відбувається зараз на сучасній європейській кухні,

з`явився новий авторський напрямок в кулінарії , що увібрав у себе все найкраще з кулінарних традицій Сходу і Заходу - це кухня фьюжен. Головна і єдина умова цього напрямку — щоб продукти, зібрані в одній страві, поєднувалися за смаком і за структурою, доповнюючи один одного, а у готових страв були притаманні легкість і свіжість.Про місце і час виникнення кухні

фьюжен існує безліч легенд. Згідно з однією з них, вважається, що сталося це на Гаваях, де в XX столітті близько зійшлися дві протилежні культури: американська та японська. За іншою версією, кухня фьюжн зародилася в Нью-Йорку - величезному мегаполісі, що вмістив у собі десятки різнорідних культур, напрямів, стилів.

Основний принцип кухні фьюжен - змішування. Це своєрідна «філософія кулінарії», в якій важливо розуміти сполучуваність продуктів та інтуїтивно відчувати «смакову» гармонію. Всі продукти, зібрані в одній фьюжн-страві, повинні поєднуватися не тільки на смак, але і за своєю структурою, бути підібраними один до одного і не «конфліктувати». Тут не існує будь-яких стандартів і правил. Фьюжн надає можливість експериментувати і фантазувати

Ці страви дадуть нам можливість експериментувати, виявити свою творчість, фантазію, спробувати новий, незвичайний смак страви, а також порівняти смакові якості страви, зовнішній вигляд, новий стиль подачі страви.

Закріплення матеріалу:

     6.Що означає слово фюжен?

Домашнє завдання: вивчити основні питання для закріплення нового матеріалу практично приготувати салати: вінігрет, грибна поляна, оселедець під шубою,

Салат французький

                             Технологічна карта

                       Назва страви: Оселедець під шубою

Найменування сировини

        

       Брутто

    

     Нетто

Вимоги до якості сировини
1 оселедець 52 25  
2 картопля 21 15
3 буряк 19              15
4 Оцет 3%(для варіння буряка) 2 2
5 морква 19              15
6 Яблука свіжі 14 10
7 Цибуля ріпчаста              12 10
8 Соус майонез - 20
9 маслини 5 5
10 вихід   100/5  

                             Вимоги   до сировини

Сировина доброякісна і відповідає вимогам діючі НТД.

                             Технологія приготування.

Оселедець без шкіри й кісток нарізують соломкою,кладуть у посуд, зверху укладають шарами натерті або нарізані соломкою варені буряк, картоплю, моркву, яблука без шкірки та серцевини, цибулю нарізану кільцями.

Кожний шар заливають майонезом, ставлять на 10-20хвилин у холодне місце.

Перед подаванням прикрашають маслинами.

                             Технологічна карта

                       Назва страви: салат французький.

Найменування сировини

        

       Брутто

    

     Нетто

Вимоги до якості сировини
1 яловичина 33 32  
2 яйця 1/2шт 20
3 картопля 34              25
4 морква 12 10
5 Огірки солені 20                12
6 Горошок зелений консервований 32 31
7 майонез            30 30
8 Зелень петрушки 6 4
9 сіль 2 2
10 вихід   150  

М’ясо, варену картоплю, яйця, моркву варену, чистять від шкірки. огірки нарізають маленькими кубиками додають зелений консервований горошок

Солять, перемішують і заправляють майонезом, викладають на тарілку або салатницю і прикрашають зеленню.

                             Технологічна карта

                       Назва страви: грибна поляна

Найменування сировини

        

       Брутто

    

     Нетто

Вимоги до якості сировини
1 Гриби мариновані(шампіньйони) 50 50  
2 Зелень(петрушки, укропу,цибулі) 2.7 2
3 морква 59              50
4 Куряча гомілка 21гр 20
5 Огірок свіжий 52              50
6 яйця 2шт 2шт
7 Картопля варена            З81 255
8 майонез 20 20
9 спеції 0.03 0.03
10 вихід   0.520  

                                 Технологія приготування

Беремо велику глибоку салатницю, вистилаємо її тонкою харчовою плівкою, на неї викладаємо салат в такій послідовності: цілі гриби шляпками до низу,посічена зелень, натерту на мілкій терці моркву. змащуєм майонезом . Після майонезу нарізане мілкими кубиками куряче м’ясо, змащуєм майонезом, потім нарізаний свіжий огірок, потім нарізані яйця, знову майонез, потім натерту на крупній терці картоплю, солимо, поливаємо майонезом. Накриваємо салатник блюдом перевертаємо його і акуратно знімаємо плівку, непорушуючи слойгрибів.

ЧЕТВЕР 28.10.21

ПЛАН УРОКУ

ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ

З ПРОФЕСІЇ «КУХАР»

Тема програми №11:Приготування холодних страв і закусок

Тема уроку11.2:Приготування салатів із сирих овочів: з капусти, помідорів, огірків та ін. свіжих овочів. Вимоги до якості. Оформлення, відпуск.

Зміст завдання:

  1. Приготувати й оформити для відпуску такі страви:

-        Салат «Весна»

-        Салат з сирих овочів

-        Салат із свіжих томатів та яблук

  1. Пояснення нової теми:

Салати є надзвичайно корисною стравою, яка міститьвітаміни, мінеральні солі, вуглеводи, а також речовини, яківбивають хвороботворні мікроби. Поживні цінності салатузалежать від того, які продукти входять до його складу.

Споживання салатів, особливо із сирих овочів та зелені,покращує травлення і збуджує апетит. Саме тому салатиїдять перед основними стравами. Таким чином, білки, жири, вуглеводи, що містяться в перших чи других стравах, легшеперетравлюються організмом. Часом салат використовують іяк гарнір до риби чи м'яса.

Салати були відомі стародавнім римлянам ще 2500 роківтому, але розуміли під цим словом тільки рослинну їжу. Досалатів входила зелень та овочі. Найчастіше до салатупотрапляло соковите листя рослини латук. Саме тому цюрослину пізніше стали називати салатом.

Лише у 19 ст. почали готувати зовсім нові види салатів—ізвареної картоплі, моркви, буряку, а також солоних огірків,капусти або грибів.

У наш, час в різних національних кухнях зустрічаєтьсябагато оригінальних рецептів салатів—з додаваннямпродуктів моря, фруктів, макаронних виробів тощо

Салат — це страва із дрібно покришених шматочків сирихчи варених овочів та інших продуктів (яєць, м'яса, риби) здодаванням різних заправок, прянощів. Продукти в салатімають бути охолодженими).

Запишіть класифікацію салатів

Салати класифікуються:

1. Салати з сирих овочів.

2. Салати із варених овочів, вінегрети.

3. Салати із додаванням продуктів тваринного походження

4. Салати-коктейлі.

До кожного салату добирається відповідна заправа: олія, різноманітні соуси, сік лимону тощо. Несмачна, неякісна абоневідповідна даним продуктам заправа може зіпсувати салат.Небажане використання для заправи оцту, оскільки вінподразнює стінки шлунку. Краще використовувати дляпідкислення сік натуральних овочів чи фруктів (лимону, томатів, кизилу, аличі, гранату тощо).

Салат має добре поєднуватися з іншими стравами, щобудуть подаватися до столу. До молочного супу не вартоготувати овочеву закуску. Бажано також, щоб продукти всалаті не повторювали ті, які будуть в інших стравах. Так,якщо на обід зварили капусняк, то недоцільно подаватиметалівсалатіз капусти.

Для приготування і подавання салату використовуютьскляні, емальовані, пластмасові, дерев'яні або керамічнітарілки. Посуд із сплавів різних (алюмінію,заліза, міді) для цього не годиться. При взаємодії овочевих іфруктових соків з металом виникає неприємний металевийприсмак, до того ж можуть утворюватися шкідливі речовини.

Нарізають овочі для салату однакової форми. Форманарізання (кубики, часточки, соломка, кружальця, кільця,півкільця) залежить від виду овочів і конкретного салату.Для оздоблення салатів виконують фігурне нарізання (тих овочів, що входять до складу даного салату).

Для прикраси салату, як правило, використовують продукти, що входять в його склад і мають красиву форму, забарвлення і добрий смак. В деяких випадках можна використовувати продукти, яких немає в салаті, — якщо вони поєднуються за смаком. Так, наприклад, салати з яблук і селери можна прикрашати помідорами (слід зазначити, що ні яблука, ні селера для прикраси не годяться — вони темніють на повітрі). Взимку для прикраси можна використовувати багаті вітамінами овочеві консерви.

Закріплення матеріалу:

  1. 1.Коли подають салати?
  2. 2.Яка сировина може входити до салатів?
  3. 3.Що означає термін салат?
  4. 4.Як класифікують салати?
  5. 5.Чим заправляють салати?
  6. 6.Який посуд використовується для приготування салатів з сирих овочів?
  7. 7.Якими формами можна нарізати овочі в салати?

Домашнє завдання: вивчити основні питання для закріплення нового матеріалу практично приготувати салати: французький, грибна поляна, з крабовими палочками, оселедець під шубою.

Прокоментувати: