Бібліотека Берегівського професійного ліцею сфери послуг є обовязковим підрозділом закладу освіти і здійснює бібліотечно-інформаційне та культурно-просвітницьке забезпечення освітнього процесу.
Свою діяльність бібліотека організовує спільно з педагогічним колективом, план роботи бібліотеки є складовою плану навчально-виховної роботи ліцею.
ВЕРЕСНЕВІ ЗУСТРІЧІ В БІБЛІОТЕЦІ
У день свята Всеукраїнських бібліотек у закладі проведено екскурсії для здобувачів освіти та педагогів ліцею.
Під час заходів учасники освітнього процесу ознайомилися із тематичними книжковими виставками, дізналися про роль книги в житті людині, пригадали основні правила роботи з бібліотечним фондом. Вони дізналися про те, що для користування ним немає обмежень, до всього можна доторкнутися власноруч: на відкритому доступі взяти книгу в руки, погортати її сторінки і вибрати собі до душі чи потребі будь-яку книжку.
Символічно, що саме 30 вересня в день Віри, Надії, Любові відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Сама назва - Всеукраїнський свідчить, що це свято не тільки професійне, а загальнонародне, адже кожна людина хоча б раз у житті була в бібліотеці, а для багатьох вона стала домівкою, бо без книги немає знань та поступу вперед.
ТИЖДЕНЬ ЧИТАННЯ. БУТИ СВОЇМИ
З 4 до 10 грудня триває Всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».
Бібліотекар закладу освіти долучилася до відзначення акції, яка проходить під гаслом «Бути своїми» і пропонує переглянути фрагмент з новели «Я (Романтика)» відомого українського письменника, прозаїка, поета, одного із найвідоміших представників Розстріляного відродження - Миколи Хвильового, чия постать центральна цього року у проведенні тижня читання.
Читає Богдан Летинець, учень КЗ «Берегівського професійного ліцею сфери послуг».
Акція проходить під хештегами # тиждень читання 2023 та # бути своїми.
7 грудня Україна та українці всього світу святкують Всесвітній День української хустки.
Українська хустка - оберіг та символ життя, любові та патріотизму, вірності в коханні, незмінна супутниця у житті прекрасної половини людства, оспівана у піснях.
Сьогодні українська хустка завойовує прихильність не тільки в українок, а й модниць всього світу. Українське стає світовим трендом.
До Всесвітнього дня хустки бібліотекар закладу освіти провела флешмоб «Фото з хусткою». Неймовірно красиві хустини в народному стилі червоних, бордових, коричневих кольорів уквітчали сьогодні наш заклад освіти.
Фото під хештегом # українська хустка долучаємося.
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ ЧИТАННЯ 2023
Згідно зі стратегією розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія» з 4 до 10 грудня 2023 року Український інститут книги проводить Всеукраїнську інформаційно-просвітницьку тематичну акцію «Національний тиждень читання».
Це особливий час коли читачі, письменники, видавці, бібліотекарі, книгарі об’єднуються навколо книги та читання.
Бібліотекар нашого закладу освіти долучається до акції і розпочинає тиждень з флешмобу # Читай UA.
Ми читаємо, і цим наближаємо перемогу! Адже нація, яка читає – непереможна!
Акція проходить під хештегами # тиждень читання 2023 та # бути своїми.
АКЦІЯ «ЗАПАЛИ СВІЧКУ ПАМ’ЯТІ»
Остання субота листопада – день, коли ми згадуємо велику трагедію українського народу, вшановуючи пам'ять жертв голодоморів.
Бібліотекар закладу освіти разом із здобувачами освіти долучилися до участі Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті», яка є не лише згадкою про жертви Голодомору, а й закликом до нинішніх і майбутніх поколінь українців. Не забувати про трагедії, що пережив наш народ і робити все для того, аби ці страшні сторінки в історії ніколи не повторилися.
Ми маємо безцінний дар – одну з милозвучних і найкрасивіших мов світу. Для українського народу мова завжди була одним з найцінніших скарбів.
З нагоди Дня української писемності та мови бібліотекар закладу освіти підготувала та провела квест-гру «Моя мова». Здобувачі освіти виклали дерево зі слів, які характеризують рідну мову. Кожний листочок – слово. Виявилося, що наша мова і щира, лірична, щедра, святкова і пісенна…
Тож, думайте, розмовляйте, мрійте, пишіть, жартуйте, співайте, читайте рідною мовою!
Щороку 20 жовтня кухарі усього світу відзначають професійне свято -Міжнародний день кухаря та кулінара.
У цей день бібліотекар нашого закладу освіти приєднується до привітань на адресу всіх кулінарів і вітає наших майбутніх кухарів – здобувачів освіти I-IIIкурсів та педагогічних працівників з їх професійним святом.
А про те, які різноманітні рецепти страв існують, як можна прикрасити святкові страви тощо, Ви можете дізнатися з книг, представлених на виставці бібліотеки нашого ліцею.
Бібліотекар: Олена ІЛОШВАЙ
Бібліотека – невід’ємна частина освітньо-виховного процесу у закладі освіти, яка здійснює інформаційне, культурно-просвітницьке забезпечення освітнього процесу.
На початку навчального року для здобувачів 1 курсу у бібліотеці проходять «Вересневі зустрічі», де вони мають можливість познайомитися з роботою бібліотеки та бібліотечним фондом, оформленням тематичних виставок.
Ці зустрічі знайомлять першокурсників з обраною професією завдяки виставці «Моя професія – моє майбутнє», де представлені видання з усіх дисциплін, що стануть у нагоді нашим учням першого курсу під час навчання.
З ВІРОЮ В СЕРЦІ ТА НАДІЄЮ НА ПЕРЕМОГУ
21 вересня світ відзначає Міжнародний день миру. У час, коли у нашій рідній Україні лунають постріли та проливається людська кров – цей день стає особливим.
Сьогодні бібліотекарем закладу освіти проведено акцію «Голуб миру». Присутні заходу прикріпили до стенду символічних голубів, які, сподіваємося, принесуть мир і спокій нашій Батьківщині.
Цією акцією здобувачі освіти хотіли нагадати про те, що найбільша у світі цінність – це мир. І ця тема особливо болюча для всіх у нелегкі часи для нашої країни.
Цього дня ми низько схиляємо голови перед воїнами, що виборюють нам мирне життя.
23 травня в Україні відзначають День Героїв України. Цей день не лише данина пам’яті Героям минувшини, а й день шани Героїв новітніх, які сьогодні віддають свої життя за соборність та незалежність нашої держави.
З метою вшанування пам’яті загиблих патріотів України - мешканців Берегівщини, які загинули в російсько-українській війні бібліотекар ліцею представляє віртуальну виставку.
Ми згадуємо всіх поіменно, розповідаємо історію їхнього життя, даємо назви вулицям на їх честь та встановлюємо пам’ятні знаки. Адже, завдячуючи їм ми можемо продовжувати жити у своїй державі.
Дякуємо та віддаємо шану найсміливішим синам та дочкам України, які стоять на нашому захисті та всіх тих, хто віддав за це найцінніше – власне життя.
МИ ПАМ’ЯТАЄМО, МИ – НЕПЕРЕМОЖНІ!
Від недавна 8-9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Нова емблема скорботного свята – червоні маки – символ пам’яті про тих, хто загинув під час Другої світової війни та гине тепер на сході України у боротьбі за незалежність.
З метою вшанування пам’яті воїнів-захисників української землі бібліотекар ліцею провела флешмоб «Маки Пам’яті», до якого долучились здобувачі освіти нашого закладу.
Ми завжди будемо пам’ятати, що саме задля пам’яті ми шануємо історичний український символ – образ квітки маку, який завжди був пов'язаний з війною, знаком пам’яті про тих, хто боронив і боронить нашу землю, віддаючи своє життя за майбутнє.
ОХОРОНА ПРАЦІ – ЗАПОРУКА ЖИТТЯ
Щороку наприкінці квітня відзначається день охорони праці. У 2023 році 28 квітня пройшов під девізом «Безпечне та здорове робоче середовище – основний принцип та право на роботі».
З нагоди цього дня в ліцеї проводяться відповідні заходи. Їх мета – привернути увагу здобувачів освіти та працівників закладу до питань охорони праці та запобігання нещасним випадкам на робочому місці.
Бібліотекар ліцею долучилася до проведення заходів щодо відзначення Всесвітнього дня охорони праці. Так, в фойє закладу презентовано виставку –інсталяцію «Охорона праці – загальна справа».
До уваги учасників заходу представлена література з питань охорони праці, правил безпеки життєдіяльності та пожежної безпеки.
Сьогодні, 26 квітня, 2023 року, відзначаємо 37-у річницю аварії на Чорнобильській атомній електростанції – найбільшої в історії ядерної енергетики.
Ця трагедія залишила після себе величезну рану на українській землі. Серед ліквідаторів катастрофи на ЧАЕС одними з першими були саме берегівські ліквідатори. Вони героїчно виконали свою місію.
З нагоди Дня Чорнобильської трагедії здобувачі освіти разом з бібліотекарем нашого ліцею поклали квіти до пам’ятника берегівчанам, жертвам катастрофи на ЧАЕС та вшанували пам'ять про них хвилиною мовчання.
Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.
Одна з найважливіших форм масової роботи бібліотеки – нові надходження. Завдяки цьому читач завжди у курсі всіх літературних новин.
Із задоволенням хочеться презентувати огляд підручників, які нещодавно надійшли до бібліотеки ліцею.
«Основи безпечної праці» - у навчальному посібнику викладено основні питання безпеки праці та здоров’я працівників під час трудової діяльності. Особливу увагу звернено на зміни до законодавчих та нормативних актів з охорони праці.
«Основи економічних знань» - у навчальному посібнику розкрито сутність і особливості економічних явищ та економічної діяльності, охарактеризовано ринки та ринкові структури, основні засади підприємницької діяльності, принципи суспільного відтворення і економічного розвитку.
«Основи інформаційних технологій» - у навчальному посібнику викладено основні поняття, пов’язані з інформаційними технологіями. Наведено алгоритми роботи процесора, пам’яті і пристроїв введення-виведення інформації.
ЛІНА КОСТЕНКО – ПЕРЛИНА УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ
19 березня 93-річчя святкує душа української поезії, видатна українська письменниця, поетеса–шістдесятниця – Ліна Василівна Костенко. Безумовний класик, чиї твори давно увійшли до навчальних програм, стали піснями, символами й оточили нас з усіх боків.
Поезія Ліни Костенко сповнена любові до людини, природи, рідного краю, вона заставляє людину посміхатись та плакати одночасно, наповнює душу теплом та дарує справжні переживання. Знайомлячись з її творчістю, читач вірить кожному слову, адже образи такі зримі, що, здається до них можна доторкнутися рукою. До чого б не зверталася вона у своїх поезіях – усе оживає й проявляється несподіваними гранями.
До дня народження відомої поетеси в бібліотеці представлена тематична виставка «Королева української поезії – Ліна Костенко».
НОВА НЕБЕЗПЕЧНА СУБКУЛЬТУРА ПВК «РЕДАН»
Нова небезпечна субкультура шириться серед української молоді. У мережі останнім часом усе більше згадується про протистояння прихильників субкультур молодіжного руху ПВК «РЕДАН» й поширення серед підлітків. Іноді підліток не може самостійно реалізувати свої бажання. Він знаходить місце у молодіжному угрупуванні для свого самоствердження й самореалізації. Задля цього підлітки об’єднуються в неформальні групи. Прихильники цього руху носять чорний одяг із зображенням павуків та цифрою 4.
З метою попередження участі здобувачів освіти у групах «ПВК РЕДАН» (підліткова субкультура) бібліотекар закладу освіти підготувала інформаційні буклети «Нова небезпечна субкультура: хто такі ПВК «РЕДАН», звідки вони в Україні та що з ними не так?»
У буклеті дане визначення цій субкультурі, проблематика, висвітлено, що потрібно знати стосовно угрупування РЕДАН.
Маємо надію, що молодим людям не прийдеться використовувати отримані знання на практиці, проте якщо вони все таки зустрінуться з небезпекою, то матимуть правильний алгоритм дій, дотримання якого допоможе зберегти життя і здоров’я.
Адже, попереджений – значить озброєний!
ЕКСКУРСІЯ ЗА ЛАШТУНКАМИ ТЕАТРУ
Театральний світ прекрасний і особливий. Дивлячись на сцену, ми поринаємо в інший вимір, стаємо свідками «оживання» літературного твору в сценічних образах. Театр вчить бачити прекрасне в житті, подіях, людях.
Закарпатський обласний угорський драматичний театр виступив із новою ініціативою та створив можливість усім бажаючим зазирнути в чарівний таємничий світ за лаштунками театру.
10 березня здобувачі освіти разом з бібліотекарем нашого закладу освіти відвідали програму Променад за лаштунками та дізналися про щоденне життя театру.
Але зустріч була незвичною. Для нас двері театру відчинилися в той час, коли на сцені відбувається тільки підготовка до вистави, коли глядацькі зали тихо відпочивають від шуму захоплених глядачів – ми побували за лаштунками. Занурилися в театральну атмосферу і пройшли весь щлях: від закулісся з репетиційними залів до складу декорацій та реквізиту. Нам відкрилися таємниці театрального життя. Організатор театральної групи натхненно розповів про історію появи Берегівського театру, про особливості театрального життя.
Дякуємо організаторам Закарпатського обласного угорського драматичного театру за цікаву зустріч, незабутні емоції та можливість збагачення культурного та духовного відпочинку молоді!
ВЕСНА ПОЧИНАЄТЬСЯ ІЗ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА…
В історії кожного народу серед його великих творців є імена, оповиті невмирущою любов’ю і славою. Для українців це – Тарас Шевченко.
9 березня 2023 року ми відзначаємо 209-річчя від дня народження видатного сина українського народу.
З метою гідного вшанування пам’яті великого Кобзаря і популяризації його літературної та мистецької спадщини бібліотекар закладу освіти підготувала віртуальну виставку «Тарасове слово й донині в пошані».
Сьогодні, коли наш народ героїчно виборює свободу та незалежність, слова Шевченка актуальні, як ніколи. Шевченкове пророче слово звучить з вуст наших воїнів, волонтерів, письменників, здобувачів освіти, школярів, усіх тих, хто у своїх серцях плекає любов до рідного українського слова та з вірою в Україну, наближає нашу перемогу.
Тож читайте і надихайтесь пророчими віршами! Єднаймося і перемагаємо!
Вивчення іноземної мови в сучасному світі – це одна з найважливіших складових сучасної, успішної людини. Знання хоча б однієї іноземної мови розширює світогляд, дозволяє пізнати культуру та звичаї іншого народу.
В рамках предметного Тижня іноземної мови бібліотекар нашого ліцею презентує тематичну виставку-інсталяцію «Englishweek».
Мета виставки – донести до здобувачів освіти необхідність володіння англійською мовою, адже, вона визнана мовою міжнародною спілкування. Знання іноземної мови дає доступ до всіх інформаційних ресурсів, як електронних, так і друкованих.
«Вивчаймо англійську мову!» - ось таке гасло проведення цієї виставки.
Цілий рік український народ виборює мир та суверенітет України на лінії фронту та в тилу. 24 лютого змінилося життя кожного українця на «до» та «після», але незламний народ вільної держави не просто вистояв цей складний рік, а й упевнено крокує до ПЕРЕМОГИ.
З метою гідного вшанування захисників України, які загинули під час війни росії проти України бібліотекар закладу освіти представляє віртуальну виставку «Герої Закарпаття, які загинули за Україну».
Герої не вмирають – вони дивляться на нас із фото, відео, знову і знову йдуть у свій останній бій. Їхній подвиг навічно залишиться в душах і серцях українців, як приклад національної честі й гідності.
ЧАС ПЛИНЕ, А ПАМ'ЯТЬ ЗАЛИШАЄТЬСЯ
20 лютого стало для нас назавжди пам’ятним днем – Днем Героїв Небесної Сотні. Історія нинішніх подій в Україні щодня викарбовує нові імена героїв – захисників держави у книзі вічної пам’яті. На її сторінках назавжди залишаться спогади про тих, хто загинув під час Революції Гідності – Героїв Небесної Сотні.
З метою увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, вшанування подвигу учасників Революції Гідності бібліотекар закладу освіти підготувала виставку-інсталяцію «Небесна Сотня у вирій полетіла», присвячену захисникам, які в наш час віддали життя за свободу і незалежність України.
В хвилині скорботи запалимо свічу пам’яті.
Математика – серйозна точна наука, яку називають царицею. Як у минулому, так і зараз математика крокує у ногу з часом або й випереджає його, вона і тепер залишається однією з найголовніших наук. Математика всюди. В усьому, що ми бачимо, відчуваємо, знаємо і робимо.
З 30 січня по 03 лютого в закладі проводиться предметний Тиждень математики. В рамках цього тижня бібліотекарем представлена виставка-інсталяція «Математика цариця всіх наук!».
Метою виставки є привернути увагу учнівської молоді до неймовірно цікавої і важливої дисципліни з точних наук.
Бібліотекар: Олена ІЛОШВАЙ
«УКРАЇНА СОБОРНА. РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!»
З нагоди Дня Соборності України здобувачі освіти Берегівського професійного ліцею сфери послуг, тримаючи у руках прапорці, утворили «Живий ланцюг єднання», що символізує єдину, неподільну, незалежну соборну українську державу.
Кожен дає свій посил для того, щоб наші захисники відчули, що ми на місцях теж з ними.
Ми дякуємо усім нашим воїнам, ЗСУ за те, що сьогодні можемо навчатися, жити, знаходитись у місті, де продовжується повсякденне життя. Це дуже важливо для нас і всієї України.
Нехай цей день ще більше нас згуртує, зміцніть і наблизить до перемоги!
Бібліотекар: Олена ІЛОШВАЙ
ВІДРОДЖУЄМО, ШАНУЄМО, ПОПУЛЯРИЗУЄМО!
Здавна хустка вважалась українським національним аксесуаром, який зберігає в собі старовинні традиції. Хустка є символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи. Це невід’ємна частина української культурної спадщини. Сьогодні яскраві хустки поступово завойовують прихильність не тільки українок, а й модниць всього світу. А отже, українське вкотре стає світовим трендом.
З нагоди Всеукраїнського дня хустки бібліотекар нашого закладу освіти провела флешмоб «Зроби фото з хусткою».
Під час заходу всі охочі могли взяти участь у майстер-класі - пов’язати цю красу собі або одногрупниці та зробити фото на згадку у чудовому українському оберезі.
Відроджуймо, поважаймо, пропагуймо наші українські традиції – генетичні скарби нашого народу. Традиції – це наше минуле і майбутнє… Бережімо їх.
Бібліотекар: Олена ІЛОШВАЙ
З метою забезпечення здобувачів освіти інформацією про ВІЛ/СНІД, формування розуміння того, що тільки здоровий спосіб життя, їх поведінка та вчинки є гарантом запобігання ризику бібліотекар нашого закладу освіти розробила інформаційний буклет «Твоє життя в твоїх руках!».
Учні отримали інформаційні буклети з корисною інформацією, визначили для себе основні життєві позиції та правила, яких необхідно дотримуватися у боротьбі з цією хворобою.
Бібліотекар: Олена ІЛОШВАЙ
В четверту суботу листопада щорічно в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів. Цього року він припадає на 26 листопада.
З метою вшанування пам’яті жертв Голодомору, виховання поваги до скорботних подій та історичного минулого України бібліотекарем закладу освіти проведена акція «Незабудки пам’яті».
Прикліплюючи до панно, що обрисами нагадує картографічну територію України, символічну квітку – незабудку, здобувачі освіти вшанували пам'ять жертв голодоморів України.
Слово «незабудка» - українське слово і походить від виразу «не забудь». Складається з двох кольорів – синього і жовтого – кольорів вільної та незалежної України. Тому синьо-жовті кольори квітки незабудки дуже символічні для вшанування жертв голодомору 1932-1933рр. Вона нагадує нам – не забувати жертв, які загинули штучно створеною голодною смертю.
Бібліотекар: Олена ІЛОШВАЙ
ЛІТЕРАТУРНІ ШЕДЕВРИ НА ВЕЛИКОМУ ЕКРАНІ
Завжди цікаво перечитувати улюблені книги, але не менш приємно переглянути приголомшливі екранізації творів, від яких просто захоплює дух - фільми зняті за мотивами книг. Екранізація творів провідних українських письменників є невід'ємною темою кіномистецтва.
Для тих, хто цікавиться творчістю сучасних українських письменників, добре відоме ім'я такої авторки як Ірен Роздобудько. Її називають однією з найуспішніших українських письменників, вона неодноразова переможниця літературного конкурсу "Коронація слова", а також володарка титулу "Золотий письменник України". Кінематографічність є однією з домінуючих ознак творчості письменниці.
З нагоди ювілею письменниці та поетеси в нашому ліцеї відбувся перегляд фільму "Гудзик".
Головна ідея роману: велике щастя або велика трагедія може початися з найменшої дрібниці, з гудзика, який так легко загубити, а потім шукати все життя. Це роман про любов, вірність, зраду. Про те, що ніколи не варто оглядатися назад, а цінувати те, що існує поруч із тобою.
Всі ці екранізовані твори асоціюються з Україною. Є Україна - є українське кіно, за ним нас знають у світі.
Б
БАГАТСТВО КРАЇНИ – ЦЕ МОВА ЄДИНА
Протягом століть український народ зберігав рідну мову, збираючи до її скарбниці найдорогоцінніші перлини людської мудрості. Великою мірою, саме завдяки слову Нестора-Літописця, Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Василя Стуся та багатьох інших видатних письменників, Україну знають у світі як державу з героїчною історією, багатою, самобутньою культурою, де живуть і творять щедрі душею, працьовиті та миролюбні люди.
З нагоди Дня української писемності та мови в рамках Тижня української мови та літератури бібліотекар закладу освіти презентувала книжково-ілюстративну виставку "Багатство країни - це мова єдина".
Створена виставка розкриває перед відвідувачами бібліотеки історію походження української мови, всю велич та красу рідної мови, а також знайомить з навчальною літературою, в якій розглядаються питання фонетики, орфографій, правопису та стилістики сучасної української мови.
За час війни кожен з нас ще більше зрозумів, наскільки важливо шанувати, розвивати та збагачувати нашу мову, знати її історію.
Отже, любімо, вивчаймо, шануймо, пропагуємо солов'їну!
Бібліотекар: Олена ІЛОШВАЙ
Щорічно 20 жовтня кухарі та кулінари всього світу відзначають своє професійне свято, яке заснував конгрес Всесвітньої асоціації кулінарних співтовариств в 2004 році. Адже немає на землі професії почеснішої та давнішої, ніж кухар! Досвід і практика в приготуванні їжі зробили це мистецтво надзвичайно віртуозним. Саме тому хороші кухарі високо затребувані в усі часи.
Оволодіти цим мистецтвом самостійно практично не можливо – завжди потрібен приклад і порада майстра, який вміє готувати. І ці вміння передаються здобувачам освіти за професією «Кухар» у Берегівському професійному ліцеї сфери послуг.
У фахових компетенціях випускників закладу освіти сумнівів немає. Адже у ліцеї створені всі необхідні умови: команда професіоналів – фахівців своєї справи, сучасна матеріально-технічна база, методичне забезпечення освітнього процесу, бібліотечний фонд.
Бібліотекар підготувала тематичну виставку «Творець незвичайних смаків», на якій представлена література з кулінарії, рецепти, технологія приготування страв і привітання нашим кулінарам.
Бібліотекар: Олена ІЛОШВАЙ
ВЕБІНАР МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ БІБЛІОТЕКАРІВ ЗП (ПТ)О
12 жовтня 2022 року відбувся вебінар методичної секції бібліотекарів ЗП(ПТ)О на тему: «Бібліотека перспективних змін: нові виклики, нові ідеї», в якому взяла бібліотекар нашого закладу освіти Ілошвай О.В.
Родзинкою заходу стала презентація книги «Апостол каменю», яку представив автор – Іван Корпанець, майстер виробничого навчання Перечинського професійного ліцею.
Також бібліотекарі ЗП(ПТ)О демонстрували презентації щодо проведення та підготовки до визначення бібліотечних заходів із власного досвіду роботи.
Висвітлені питання є корисною практичною допомогою в роботі бібліотекарів ПТНЗ.
Бібліотекар: Олена ІЛОШВАЙ
Освітній процес будь-якого закладу освіти важко уявити без бібліотеки, а отже, і без книги. Протягом життя ми постійно звертаємося до книги, підручника, словника, енциклопедії чи просто до художнього видання.
Завжди на початку вересня у нашому ліцеї відбувається запис першокурсників до бібліотеки, ознайомлення їх з правилами користування підручниками.
Отже, бібліотекар привітала першокурсників зі вступом до закладу освіти, розповіла про забезпеченість навчальною літературою. Окремо зупинилися на відповідальності користувачів за отримані у бібліотеці книги та підручники та своєчасне їх повернення.
Кожен отримав підготовлені формуляри, заповнив їх і отримав комплект підручників, які знадобляться у перший рік навчання.
Тепер, тільки вперед - за знаннями!
Бібліотекар: Олена ІЛОШВАЙ
НЕБЕСНА СОТНЯ - В ПАМ’ЯТІ НАВІКИ!
20 лютого ми відзначаємо річницю з дня трагічних, сповнених героїзму подій Революції Гідності. Цей день назавжди увійде в історію України як символ патріотизму та героїзму.
Вісім років тому на Майдані ми втратили нашу Небесну Сотню. Героїв, які поклали життя, щоб ми могли жити в іншій, кращій Україні.
Герої Небесної Сотні стали для всієї України не лише символом жертовності, але й джерелом натхнення для майбутніх поколінь.
З нагоди вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні бібліотекар ліцею підготувала виставку-інсталяцію «Небесна Сотня – в пам’яті навіки!».
Здобувачі освіти ознайомилися зі статтями, документальними фотоматеріалами, публікаціями із мережі Інтернет, патріотичними віршами, в яких висвітлюється сила духу громадян, що віддали своє життя за демократію і майбутнє України.
Імена Героїв навіки залишаться в новітній історії нашої держави.
Бібліотекар: Олена ІЛОШВАЙ
ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ
З кожним роком все далі і далі в історію відходять події XX століття. Та серед них незабутніми для багатьох тисяч громадян України залишається участь у неоголошених війнах за межами своєї держави.
Найбільш масштабною, тривалою та трагічною з локальних війн була війна в Афганістані. Вона розпочалася 25 грудня 1979 року й закінчилася 15 лютого 1989 року.
15 лютого – це день пам’яті про сумнозвісні події війни в Афганістані, вшанування усіх воїнів-інтернаціоналістів, кому довелося виконувати військовий обов’язок на території інших країн.
До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 33 –ї річниці виведення військ з Афганістану здобувачі освіти під керівництвом бібліотекаря нашого закладу вшанували пам'ять покладанням квітів та запалили свічи скорботи біля пам’ятника воїнам-афганцям.
Пам'ять наших земляків, учасників бойових дій – це болюча історія нашого українського народу, про неї потрібно пам’ятати, її потрібно згадувати.
Бібліотекар: Олена ІЛОШВАЙ
БІЙ ПІД КРУТАМИ – ПАМ’ЯТАЄМО ТА ШАНУЄМО ГЕРОЇВ!
29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, яка для українського народу стала символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
Вшановуючі пам'ять Героїв битви під Крутами в бібліотеці закладу освіти представлена виставка – пам'ять «Герої Крут у пам’яті людській», на якій представлені ілюстрації, художні твори, історико-документальні видання.
Особливої уваги заслуговує книга Ярослава Гаврилюка «Крути. Січень 1918 рік». В ній містяться маловідомі документи, матеріали, свідчення, спогади учасників бою під Крутами.
Пам’яті загиблих під Крутами присвятили свої поетичні твори Богдан – Ігор Антонич, Юрій Клен, Уляна Кравченко, Павло Тичина, Олександр Олесь, Євген Маланюк та багато інших.
Бібліотекар: Олена ІЛОШВАЙ
В ЄДНОСТІ СИЛА УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ
День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.
З нагоди відзначення Дня Соборності України з третьокурсниками з професії «Пекар, кондитер» бібліотекарем проведена пізнавальна гра-пазл «Об’єднай Україну» (контурна карта України, розділена по областях). Дві команди змагалися у вправності – хто швидше складе області - пазли в об’єднану Україну. Пазл до пазлу, область до області – і кожен учасник конкурсу на десять хвилин уявив себе будівничим рідної Батьківщини.
Бібліотекар: Олена ІЛОШВАЙ
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ
Одним із видів роботи бібліотеки задля мети популяризації літератури – є видавнича діяльність: випуск брошур, буклетів, бібліографічних списків, тощо. Вони присвячуються літературним подіям, відомим письменникам, знаменним та пам’ятним датам.
10 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день прав людини.
Права людини – є основоположними та визначальними для життя та діяльності людини. Вони гарантуються міжнародними та національними законодавчими актами і дають можливість людям реалізувати свої потреби.
Задля підвищення обізнаності з правових знань бібліотекар закладу освіти підготувала пам’ятки- буклети «Правопорушення. Провина. Злочин.», за допомогою яких здобувачі освіти ознайомились зі своїми правами, обов’язками та відповідальністю згідно чинного законодавства України.
Бібліотекар: Олена ІЛОШВАЙ
НЕЗБАГНЕННЕ ДИВО – УКРАЇНСЬКА ХУСТКА
7 грудня відзначається всесвітній день української хустки. Його почали відзначати у 2019 році, щоб об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. А з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка.
Українська хустка – найгарніша народна прикраса. Саме вона може розповісти про культуру українського народу, його обряди та традиції. Традиції, якими маємо пишатися, вивчати, любити та шанувати.
Педагогічний колектив та здобувачі освіти нашого закладу активно долучилися до цього свята і підтримали флешмоб «Одягни хустку» та створили свій дизайн хустки.
І справді українська хустка – безцінне багатство. Нині мода на хустки повертається, вона стає елементом гардеробу багатьох дівчат, жінок і не лише українок.
Бібліотекар: Олена ІЛОШВАЙ
ЗВУЧИ, МОЯ МОВО ЧАРІВНА
Українська мова змістом, багатством, глибиною й різноманітністю переживань, красою й мелодійністю посідає одне з перших місць серед мов народів світу. Саме вона підтримує свідомість національної єдності українського народу, любов до Батьківщини й пошану до себе.
З нагоди Дня української писемності і мови в бібліотеці закладу освіти представлена тематична виставка «Звучи, моя мово чарівна». Виставка складається з художніх творів та поезії українських авторів, тлумачних словників українського правопису та підручників української мови.
Мета цієї виставки – виховати любов і повагу до української мови як мови державної, залучити молоде покоління до вивчення рідної мови.
Бібліотекар: Олена ІЛОШВАЙ
ВЕРЕСНЕВІ ЗУСТРІЧІ В БІБЛІОТЕЦІ
Нещодавно відзвучали фанфари посвяти першокурсників в Берегівський професійний ліцей сфери послуг. І розпочалося захопливе учнівське життя, що наповнюється щоденно новими знаннями і новою цікавою інформацією. А яке ж навчання без книги?
Професійне свято бібліотекарів стало прекрасною нагодою для проведення екскурсії до бібліотеки для учнів 1-х курсів.
Бібліотекар ознайомила першокурсників щодо запису до бібліотеки, розповіла про плани та основні завдання роботи на цей навчальний рік.
Вересневі зустрічі у бібліотеці знайомлять здобувачів освіти з обраною професією на виставці «Вивчай свою професію!»
На завершення учасники заходу записалися до бібліотеки та отримали необхідну літературу для плідного навчання.
Бібліотекар: Ілошвай О.В.
ОСНОВНИЙ ЗАКОН НАШОЇ ДЕРЖАВИ
28 червня наша країна відзначає День Конституції. Саме 25 років тому в Україні було прийнято Основний Закон держави. Цей акт закріпив незалежність українського народу, зробив його справжнім володарем суверенітету.
24 червня у Берегівській центральній бібліотеці пройшов літературно-мистецькій захід, присвячений 25-їй річниці Дня Конституції, в якому прийняла участь бібліотекар Олена Ілошвай нашого закладу освіти.
Оксана Кобзєва, викладач історії Берегівського ліцею «Платан» у відео-презентації представила основні моменти прийняття Основного закону у 1996 році у Верховній раді.
Родзинкою заходу став виступ учасників фольклорного ансамблю села Оросієво, які виконали авторську пісню.
Бібліотекар: Ілошвай О.В.
ДЕНЬ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ
День української писемності та мови, що відзначається 9 листопада на державному рівні, став традиційним всенародним святом, гуртує всіх нас на шляху відродження духовних цінностей, розвитку культури і мови. У народу немає більшого скарбу ніж його мова. Бо саме вона- це його характер, пам'ять, історія і духовна могутність. У ній відбиваються звичаї, традиції, побут народу, його розум і досвід, краса і сила душі.
З нагоди цього свята бібліотекар ліцею підготувала книжкову виставку «Барвисте розмаїття української мови».
На виставці представлені підручники з української мови різних авторів, вислови відомих людей про її красу, а також книги, у яких висвітлюється історія народження та розвитку однієї з наймилозвучніших мов світу – української мови.
Бібліотекар: Ілошвай О.В.
АКЦІЯ «ПОБАЖАННЯ УКРАЇНІ В ДЕНЬ МИРУ!»
21 вересня відзначається Всесвітній день миру!
Ранок в нашому закладі освіти розпочався з побажань учнівського та педагогічного колективу Україні і українцям. Цього дня кожен бажаючий зміг долучитися до миротворчої акції, яку організувала бібліотекар ліцею.
Здобувачі освіти та педагогічні працівники зичили нашій країні приємні бажання на паперових фігурках у вигляді мініатюрних птахів, якими потім прикрашали полотно.
Існує думка про те, що якщо багато людей чогось прагнуть, про щось постійно думають, мріють, то думки можуть матеріалізуватися. Тому сьогодні, як ніколи прагнемо миру.
З Міжнародним днем миру!
Бібліотекар: Ілошвай О.В.
НАВЧАННЯ РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ З КНИГИ: ЗАПИС ПЕРШОКУРСНИКІВ ДО БІБЛІОТЕКИ
Кожен з нас може отримати в бібліотеці душевний спокій, втіху в печалі, моральне оновлення і щастя, якщо вміє володіти тим дорогоцінним ключем, який відкриває таємничі двері цієї скарбниці.
Книга – це один з головних засобів навчання та розвитку. Спілкування з книгою допомагає оволодіти знаннями, прилучає до культурних надбань і цінностей українського народу, його звичаїв і традицій.
На початку навчального року відбувається запис «першачків» Берегівського професійного ліцею сфери послуг до бібліотеки. Здобувачі освіти мали змогу ознайомитися з роботою бібліотеки, а також з обраною професією через виставку «Вивчай свою професію».
Екскурсія закінчилась реєстрацією нових користувачів.
Бібліотекар: Ілошвай О.В.