НЕБЕСНА СОТНЯ - В ПАМ’ЯТІ НАВІКИ!
20 лютого ми відзначаємо річницю з дня трагічних, сповнених героїзму подій Революції Гідності. Цей день назавжди увійде в історію України як символ патріотизму та героїзму.
Вісім років тому на Майдані ми втратили нашу Небесну Сотню. Героїв, які поклали життя, щоб ми могли жити в іншій, кращій Україні.
Герої Небесної Сотні стали для всієї України не лише символом жертовності, але й джерелом натхнення для майбутніх поколінь.
З нагоди вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні бібліотекар ліцею підготувала виставку-інсталяцію «Небесна Сотня – в пам’яті навіки!».
Здобувачі освіти ознайомилися зі статтями, документальними фотоматеріалами, публікаціями із мережі Інтернет, патріотичними віршами, в яких висвітлюється сила духу громадян, що віддали своє життя за демократію і майбутнє України.
Імена Героїв навіки залишаться в новітній історії нашої держави.
Бібліотекар: Олена ІЛОШВАЙ
![]() |
![]() |
![]() |
ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ
З кожним роком все далі і далі в історію відходять події XX століття. Та серед них незабутніми для багатьох тисяч громадян України залишається участь у неоголошених війнах за межами своєї держави.
Найбільш масштабною, тривалою та трагічною з локальних війн була війна в Афганістані. Вона розпочалася 25 грудня 1979 року й закінчилася 15 лютого 1989 року.
15 лютого – це день пам’яті про сумнозвісні події війни в Афганістані, вшанування усіх воїнів-інтернаціоналістів, кому довелося виконувати військовий обов’язок на території інших країн.
До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 33 –ї річниці виведення військ з Афганістану здобувачі освіти під керівництвом бібліотекаря нашого закладу вшанували пам'ять покладанням квітів та запалили свічи скорботи біля пам’ятника воїнам-афганцям.
Пам'ять наших земляків, учасників бойових дій – це болюча історія нашого українського народу, про неї потрібно пам’ятати, її потрібно згадувати.
Бібліотекар: Олена ІЛОШВАЙ
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
БІЙ ПІД КРУТАМИ – ПАМ’ЯТАЄМО ТА ШАНУЄМО ГЕРОЇВ!
29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, яка для українського народу стала символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
Вшановуючі пам'ять Героїв битви під Крутами в бібліотеці закладу освіти представлена виставка – пам'ять «Герої Крут у пам’яті людській», на якій представлені ілюстрації, художні твори, історико-документальні видання.
Особливої уваги заслуговує книга Ярослава Гаврилюка «Крути. Січень 1918 рік». В ній містяться маловідомі документи, матеріали, свідчення, спогади учасників бою під Крутами.
Пам’яті загиблих під Крутами присвятили свої поетичні твори Богдан – Ігор Антонич, Юрій Клен, Уляна Кравченко, Павло Тичина, Олександр Олесь, Євген Маланюк та багато інших.
Бібліотекар: Олена ІЛОШВАЙ
В ЄДНОСТІ СИЛА УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ
День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.
З нагоди відзначення Дня Соборності України з третьокурсниками з професії «Пекар, кондитер» бібліотекарем проведена пізнавальна гра-пазл «Об’єднай Україну» (контурна карта України, розділена по областях). Дві команди змагалися у вправності – хто швидше складе області - пазли в об’єднану Україну. Пазл до пазлу, область до області – і кожен учасник конкурсу на десять хвилин уявив себе будівничим рідної Батьківщини.
Бібліотекар: Олена ІЛОШВАЙ
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ
Одним із видів роботи бібліотеки задля мети популяризації літератури – є видавнича діяльність: випуск брошур, буклетів, бібліографічних списків, тощо. Вони присвячуються літературним подіям, відомим письменникам, знаменним та пам’ятним датам.
10 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день прав людини.
Права людини – є основоположними та визначальними для життя та діяльності людини. Вони гарантуються міжнародними та національними законодавчими актами і дають можливість людям реалізувати свої потреби.
Задля підвищення обізнаності з правових знань бібліотекар закладу освіти підготувала пам’ятки- буклети «Правопорушення. Провина. Злочин.», за допомогою яких здобувачі освіти ознайомились зі своїми правами, обов’язками та відповідальністю згідно чинного законодавства України.
Бібліотекар: Олена ІЛОШВАЙ
![]() |
![]() |
![]() |
НЕЗБАГНЕННЕ ДИВО – УКРАЇНСЬКА ХУСТКА
7 грудня відзначається всесвітній день української хустки. Його почали відзначати у 2019 році, щоб об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. А з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка.
Українська хустка – найгарніша народна прикраса. Саме вона може розповісти про культуру українського народу, його обряди та традиції. Традиції, якими маємо пишатися, вивчати, любити та шанувати.
Педагогічний колектив та здобувачі освіти нашого закладу активно долучилися до цього свята і підтримали флешмоб «Одягни хустку» та створили свій дизайн хустки.
І справді українська хустка – безцінне багатство. Нині мода на хустки повертається, вона стає елементом гардеробу багатьох дівчат, жінок і не лише українок.
Бібліотекар: Олена ІЛОШВАЙ
![]() |
![]() |
![]() |
ЗВУЧИ, МОЯ МОВО ЧАРІВНА
Українська мова змістом, багатством, глибиною й різноманітністю переживань, красою й мелодійністю посідає одне з перших місць серед мов народів світу. Саме вона підтримує свідомість національної єдності українського народу, любов до Батьківщини й пошану до себе.
З нагоди Дня української писемності і мови в бібліотеці закладу освіти представлена тематична виставка «Звучи, моя мово чарівна». Виставка складається з художніх творів та поезії українських авторів, тлумачних словників українського правопису та підручників української мови.
Мета цієї виставки – виховати любов і повагу до української мови як мови державної, залучити молоде покоління до вивчення рідної мови.
Бібліотекар: Олена ІЛОШВАЙ
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
ВЕРЕСНЕВІ ЗУСТРІЧІ В БІБЛІОТЕЦІ
Нещодавно відзвучали фанфари посвяти першокурсників в Берегівський професійний ліцей сфери послуг. І розпочалося захопливе учнівське життя, що наповнюється щоденно новими знаннями і новою цікавою інформацією. А яке ж навчання без книги?
Професійне свято бібліотекарів стало прекрасною нагодою для проведення екскурсії до бібліотеки для учнів 1-х курсів.
Бібліотекар ознайомила першокурсників щодо запису до бібліотеки, розповіла про плани та основні завдання роботи на цей навчальний рік.
Вересневі зустрічі у бібліотеці знайомлять здобувачів освіти з обраною професією на виставці «Вивчай свою професію!»
На завершення учасники заходу записалися до бібліотеки та отримали необхідну літературу для плідного навчання.
Бібліотекар: Ілошвай О.В.
![]() |
![]() |
ОСНОВНИЙ ЗАКОН НАШОЇ ДЕРЖАВИ
28 червня наша країна відзначає День Конституції. Саме 25 років тому в Україні було прийнято Основний Закон держави. Цей акт закріпив незалежність українського народу, зробив його справжнім володарем суверенітету.
24 червня у Берегівській центральній бібліотеці пройшов літературно-мистецькій захід, присвячений 25-їй річниці Дня Конституції, в якому прийняла участь бібліотекар Олена Ілошвай нашого закладу освіти.
Оксана Кобзєва, викладач історії Берегівського ліцею «Платан» у відео-презентації представила основні моменти прийняття Основного закону у 1996 році у Верховній раді.
Родзинкою заходу став виступ учасників фольклорного ансамблю села Оросієво, які виконали авторську пісню.
Бібліотекар: Ілошвай О.В.
![]() |
![]() |
ДЕНЬ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ
День української писемності та мови, що відзначається 9 листопада на державному рівні, став традиційним всенародним святом, гуртує всіх нас на шляху відродження духовних цінностей, розвитку культури і мови. У народу немає більшого скарбу ніж його мова. Бо саме вона- це його характер, пам'ять, історія і духовна могутність. У ній відбиваються звичаї, традиції, побут народу, його розум і досвід, краса і сила душі.
З нагоди цього свята бібліотекар ліцею підготувала книжкову виставку «Барвисте розмаїття української мови».
На виставці представлені підручники з української мови різних авторів, вислови відомих людей про її красу, а також книги, у яких висвітлюється історія народження та розвитку однієї з наймилозвучніших мов світу – української мови.
Бібліотекар: Ілошвай О.В.
АКЦІЯ «ПОБАЖАННЯ УКРАЇНІ В ДЕНЬ МИРУ!»
21 вересня відзначається Всесвітній день миру!
Ранок в нашому закладі освіти розпочався з побажань учнівського та педагогічного колективу Україні і українцям. Цього дня кожен бажаючий зміг долучитися до миротворчої акції, яку організувала бібліотекар ліцею.
Здобувачі освіти та педагогічні працівники зичили нашій країні приємні бажання на паперових фігурках у вигляді мініатюрних птахів, якими потім прикрашали полотно.
Існує думка про те, що якщо багато людей чогось прагнуть, про щось постійно думають, мріють, то думки можуть матеріалізуватися. Тому сьогодні, як ніколи прагнемо миру.
З Міжнародним днем миру!
Бібліотекар: Ілошвай О.В.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
НАВЧАННЯ РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ З КНИГИ: ЗАПИС ПЕРШОКУРСНИКІВ ДО БІБЛІОТЕКИ
Кожен з нас може отримати в бібліотеці душевний спокій, втіху в печалі, моральне оновлення і щастя, якщо вміє володіти тим дорогоцінним ключем, який відкриває таємничі двері цієї скарбниці.
Книга – це один з головних засобів навчання та розвитку. Спілкування з книгою допомагає оволодіти знаннями, прилучає до культурних надбань і цінностей українського народу, його звичаїв і традицій.
На початку навчального року відбувається запис «першачків» Берегівського професійного ліцею сфери послуг до бібліотеки. Здобувачі освіти мали змогу ознайомитися з роботою бібліотеки, а також з обраною професією через виставку «Вивчай свою професію».
Екскурсія закінчилась реєстрацією нових користувачів.
Бібліотекар: Ілошвай О.В.
![]() |
![]() |
![]() |