VT Animal - шаблон joomla Видео

РЕАБІЛІТАЦІЯ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

З 2019 року запроваджений новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю за принципом „гроші ходять за людиною”, що дозволить забезпечити адресність,  прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

Верховною Радою України 31.10.2019  підтримано ініціативу Уряду та Мінсоцполітики та  прийнято Закон України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2019 рікˮвід 31.10.2019 265-IX, яким передбаченозмінуназвибюджетноїпрограми 2507100 з „Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу” на „Реабілітація дітей з інвалідністю”.

На виконання Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2019 рік” від 31.10.2019 № 265-IX, а також Закону України „Про Державний бюджет України на 2020 рік” Кабінетом Міністрів України прийнято 04.12.2019 постанову Кабінету Міністрів України № 994 „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27  березня 2019 р. № 309”. Ці зміни дають можливість забезпечити за принципом „гроші ходять за людиною” заходами з реабілітації дітей з інвалідністю не лише внаслідок дитячого церебрального паралічу, а також з іншими захворюваннями, тобто дозволить охопити більш ширшу аудиторію дітей з інвалідністю реабілітаційними послугами які потребують допомоги.

Довідково: На сьогодні діти та дорослі з інвалідністю (усіх нозологічних форм захворювання) можуть бути забезпечені реабілітаційними послугами  відповідно до Порядку надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 80. Даний Порядок визначає механізм надання особам з інвалідністю та/або дітям з інвалідністю, та/або дітям віком до трьох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності (з метою попередження інвалідності), послуг із комплексної реабілітації (абілітації) в реабілітаційних установах комунальної та державної форми власності.

Згідно із статтею 11 Закону України „Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні” (далі – Закон) місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених нормативно-правових актами, зокрема, вживають заходів щодо розширення мережі  реабілітаційних установ.

Статтею 14 Закону визначено, що потреба в державних реабілітаційних установах визначається відповідно до соціально-економічних і демографічних потреб України та її регіонів центральними органами виконавчої влади в межах своїх повноважень. Рішення про їх створення приймаються Кабінетом Міністрів України, міністерствами, іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади.

Потребу в комунальних реабілітаційних установах визначають місцеві органи виконавчої влади. Рішення про їх створення приймаються органами місцевого самоврядування.     

Відповідно до частини другої статті 17 Закону реабілітаційні установи здійснюють комплексну реабілітацію осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю шляхом реалізації, зокрема, медичних, фізичних, психологічних, педагогічних, професійних та інших заходів відновлювального характеру, спрямованих на попередження прогресування патологічного процесу, усунення чи максимально можливу компенсацію обмежень життєдіяльності, відновлення здоров`я та трудових навичок осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, корекцію психічних процесів, здобуття ними освіти, їх трудову зайнятість незалежно від категорії і причин інвалідності.   

НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ

- Закон України „Про державний бюджет України на 2019 рік” (з урахуванням Закону України № 265-IX, який набув чинності з 09.11.2019 щодо зміни назви бюджетної програми 2507100 на „Реабілітація дітей з інвалідністю”);

- Закон України „Про державний бюджет України на 2020 рік”;

- Постанова Кабінету  Міністрів України від 27.03.2019 № 309 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю   ” (далі – Постанова 309). 

- Постанова Кабінету  Міністрів України від 31 січня 2007 р. № 80 „Про затвердження Порядку надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації)   ”.   

- Наказ Міністерства соціальної політики від 27.09.2018 № 1423 „Про затвердження форм документів щодо направлення окремих категорій осіб на комплексну реабілітацію (абілітацію)”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 жовтня 2018 р. за № 1160/32612.

Перелік реабілітаційних установ, закладів охорони здоров"я

 

  Перелік    реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я формується Фондом соціального захисту інвалідів та розміщується на веб

 

-сторінці Фонду соціального захисту інвалідів ispf.gov.ua у розділі – „Реабілітація дітей з інвалідністю”- „Перелік  реабілітаційних установ,

 

закладів охорони здоров`я 

 

Інфографіка

001 2312 
 002 2312

 

 

Методичні рекомендації щодо формування Фондом соціального захисту інвалідів переліку реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я, які здійснюють заходи із реабілітації дітей з інвалідністю

Порядком використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309 передбачено, що бюджетні кошти спрямовуються на відшкодування закладам охорони здоров’я, реабілітаційним установам вартості заходів із реабілітації дітей, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (далі - реабілітаційна установа).

Відповідно до Закону України „Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні” реабілітаційна установа установа, підприємство, заклад, утомучисліїхвідділення, структурніпідрозділи, незалежновідформивласності, щоздійснює реабілітацію осіб з інвалідністю і дітей з інвалідністю відповідно до державних соціальних нормативів у сфері реабілітації.

Відповідно до Закону України „Основи законодавства України про охорону здоров'я заклад охорони здоров'я” заклад охорони здоров’я юридична особа будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або її відокремлений підрозділ, що забезпечує медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників.

Перелік реабілітаційних установ формується Фондом соціального захисту інвалідів (далі – Фонд) згідно із заявницьким принципом реабілітаційної установи.

Для включення до вищезазначеного переліку реабілітаційні установи повинні надати Фонду:

заяву (у довільній формі) про включення до переліку реабілітаційних установ, які здійснюють заходи із реабілітації дітей;

загальну інформацію про реабілітаційну установу, наявність ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики (за рекомендованою формою, що додається до заяви).

Інформацію необхідно надавати до Фонду на поштову адресу: 04050, м. Київ,  вул. Глибочицька, 72; та / та на електрону пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Фонд на підставі поданих заяв реабілітаційних установ протягом 5 календарних днів з дня їх отримання:

формує перелік реабілітаційних установ, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті Фонду та надається Мінсоцполітики;

формує реєстр реабілітаційних установ для централізованого банку даних з проблем інвалідності.

Інформація Фондом оновлюється постійно, по мірі надходжень заяв реабілітаційних установ.

Даний перелік реабілітаційних установ (з посиланням на веб-сторінку Фонду) розміщується на веб-сайті Мінсоцполітики, місцевих та регіональних органів.

Щодо отримання реабілітаційними установами, закладами охорони здоров’я доступу до Централізованого банку даних з проблем інвалідності (постанова Кабінету Міністрів України від 16.02.2011 № 121 „Про затвердження Положення про централізований банк даних з проблем інвалідності” (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1205) слід звертатися до Фонду соціального захисту інвалідів.

Рекомендаційна форма, що додається до заяви

1.   Загальна інформація про реабілітаційну установу, заклад охорони здоров’я

1 Повна назва реабілітаційної установи, закладу охорони здоров’я  
2 Скорочена назва реабілітаційної установи, закладу охорони здоров’я  
3 Фактична адреса  
4 Юридична адреса  
5 Телефон, тел./факс  
6 Електронна пошта  
7 Веб-сайт  
8 Код за ЕДРПОУ  
9 Банківські реквізити (для укладання договору)  
10 Прізвище, ім’я , по батькові директора, засіб зв’язку  
11

Категорії осіб, що обслуговує реабілітаційна установа, заклад охорони здоров’я (зазначити):

діти з інвалідністю (зазначити вікову категорію)__________________;

діти віком до 3 років включно, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності (з метою попередження інвалідності);

особи з інвалідністю (старше 18 років) (зазначити вікову категорію)_______________.

12

Загальна кількість місць (всього на 1 січня поточного року):

при амбулаторному режимі реабілітації _______________

при стаціонарному режимі реабілітації________________

13

Режим реабілітації (зазначити):

амбулаторно

стаціонарно

або

амбулаторно/стаціонарно

14 Режим роботи (зазначити, наприклад – цілорічний, або період) __________________
15

Інформація про установчі документи та структуру реабілітаційної установи.

(положення (статут) про реабілітаційну установу (копію додати до цієї форми, або зазначити чітке посилання на веб-сайт де можна з ним ознайомитись)

16

Інформація про надання  установою, закладом реабілітаційних заходів за основними нозологічними формами захворювання: (зазначити)

усіх нозологічних форм захворювання;

або

з ураженням опорно-рухового апарату;

з ураженням центральної і периферичної нервової системи,

        у тому числі з ДЦП; 

з психічними захворюваннями та розумовою відсталістю,

у тому числі:

         із синдромом Дауна

         із Аутизмом;

з ураженням органів слуху;

з ураженням органів зору;

з ураженням внутрішніх органів;

з онкологічними захворюваннями

У разі необхідності можна зазначити додаткову інформацію

17

Інформація про надання  установою, закладом реабілітаційних заходів за видами реабілітації: (зазначити)

комплексної реабілітації

або

з медичної реабілітації

з фізичної реабілітації

з соціальної  реабілітації

з психологічно-педагогічної реабілітації

з професійної реабілітації

з трудової реабілітації

з фізкультурно-спортивної реабілітації

та

послуги раннього втручання для дітей віком до 3 років включно, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності (з метою попередження інвалідності)

У разі необхідності можна зазначити додаткову інформацію

2.Інформація щодо ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики (додати копію документу)

Ліцензія серія, №, строк  (наказ МОЗ від ____ №)  

2.       

3. Інформація щодо реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю

(до 0,5 сторінки друкованого тексту; зазначити чітке посилання на сторінку веб-сайту реабілітаційної установи де можна ознайомитись з повним переліком реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю, які надаються реабілітаційною установою за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю та перелік додаткових послуг, які можуть надаватися на платній основі; методи, що застосовуються; наявність у реабілітаційній установі відповідного кваліфікованого штату працівників, матеріально-технічної бази; зазначити інші послуги, які надаються реабілітаційною установою, наприклад з харчування, проживання).

Достовірність наданої інформації підтверджую.

___  _________ 20__ р.

__________________

(підпис керівника)

_________________________

            (прізвище, ініціали)

Прокоментувати: