VT Animal - шаблон joomla Видео

 manos 644x362 1

 

12

1  2 
 3  4
 5 6 

 

Управление стрессом и снятие стрессаПОРАДИ ПСИХОЛОГА

14 способів зняти стрес

 • 1 Гребінець.
  Протягом робочого дня, проведеного перед монітором, мімічна мускулатура так напружується, що голова стає важкою і починає хворіти. Один із способів уникнути стресу  розчісування волосся протягом 10-15 хвилин. Ця процедура допомагає "розігнати" кров і розслабити м'язи.

 • З'їсти морозиво.
  Смачна їжа - ефективний антистресовий допінг. Зберегти гарний настрій, зняти стрес допомагає жирна риба, в якій містяться кислоти омега-3, дуже корисні для нервової системи. Якщо не любите рибу, з'їжте морозиво або банан. Ці продукти діють не гірше антидепресантів.
  3. Масаж.
  Щоб зберегти енергію, масажуйте по 30 секунд точки, що знаходяться під носом, між бровами, під нижньою губою і в центрі долоні.

 • 4. Потерти долоні.
  Ще один простий спосіб скинути нервове напруження і уникнути стресу. Потрібно щосили потерти долоні одн
  а об одну, поки вони не стануть гарячими. Також корисно гарненько розтерти вуха. Так ви зможете підбадьоритися і зосередитися на роботі.
  5. Змити конфлікти і стреси.
  Справитися з емоційним негативом допомагає 15-хвилинний душ. Встаньте під теплі струмені води, щоб вони масажували голову і плечі. Незабаром ви відчуєте, як вода забирає із собою все непотрібне.
  6. 27 предметів.
  Східні практики навчають: «Хочете позбутися смутку, пересуньте 27 предметів в будинку». Вважається, що це звільняє простір для енергії, яка зможе безперешкодно ковзати в правильному напрямку. Спробуйте даний метод, і самі переконаєтеся, що він допомагає мозку переключитися, відволіктися від проблем і відпочити.
  7. Сходи.
  Влаштуйте 30-секундну пробіжку вгору і вниз - це вправа посилить приплив кисню до частин мозку, відповідальним за управління емоційним стресом.
  8. Фарби.
  Психологи виявили, що розфарбовування картинок протягом двох-трьох хвилин в періоди підвищеного стресу в п'ять разів збільшує ймовірність завершення роботи в строк. Тобто ви зможете не тільки пережити стрес, але і, можливо, створите який-небудь шедевр. 
  9. Чай з гібіскусом.
  При накопиченні радикалів людина відчуває почуття тривоги і панічні стану, характерні для стресу. Гібіскус на дає радикалам концентруватися, як би розріджує їх, і таким чином допомагає зняти стрес, не роблячи вас млявими.
  10. Помахи руками.
  У багатьох людей стрес виражається в тому, що затискаються, втрачають еластичність м'язи плечового пояса, шиї і попереково-крижового відділу хребта 
   звідси головні болі, і болі в спині. Хорошу допомогу в цьому випадку можуть надати масаж або плавання. Удома і на роботі можна виконувати не складні вправина розслаблення: потрібно обертати руками, згинати їх в різні боки, а ще робити махи ногами.
  11. Прибирання. 
  Розкладання речей по місцях допомагає впорядкувати думки, зосередитися. Крім того, акуратний вигляд полиць, ящиків, шаф дає своєрідний психологічний ефект - зовнішній порядок і організованість людина несвідомо переносить на власне життя.
  12. Хвилина на роздуми.
  Знайдіть можливість залишитися вдома одному, щоб упорядкувати думки. Включіть улюблену музику, дістаньте з холодильника улюблені ласощі, влаштуйтеся в улюбленому крісл
  і. Подумайте, чого б вам хотілося найбільше, і запишіть бажання на папері. Вид чіткого плану допоможе визначитися з подальшими діями.
  13. Ароматерапія.
  Запахи сильно пов'язані з емоційною пам'яттю. Тому дуже корисно мати під рукою аромат, який асоціюється з пережитими хвилинами сильного щастя, захоплення, блаженства. Вдихайте його частіше, це допоможе зберегти гарний настрій.
  14. Танці.
  Обов'язково танцюйте вдома! Ритмічні рухи під музику добре допомагають зняти стрес. До того ж танці сприймаються як розвага, на відміну від тих же тренувань у фітнес-клубі.

 • 11 images завантаження

ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА

Основні завдання служби спрямовані на:

 створення умов комфортного освітнього середовища та  забезпечення, захисту прав,  честі і гідності  учнів;

 підвищення психологічної культури всіх учасників навчально-виховного процесу;

 надавати психологічну підтримку всім суб’єктам навчально-виховного процесу.

Працівник психологічної служби   проводить консультаційну, діагностичну, профілактичну, просвітницьку, корекційно - розвивальну роботи.

 

ЩО РОБИТИ…? …щоб навчитися слухати й чути

Досить часто хлопці й дівчати потрапляють у ситуації, коли їм важко зробити перший крок до знайомства, особливо, із людиною протилежної статі, перший крок до примирення. За цим стоять глибокі переживання: страх, роздратування, несподівана агресивність. Усе це може ускладнювати життя. Але при бажанні завжди можна знайти вихід.

Пам’ятай!

 • Найважливішим є саме перший крок. Тому, якщо ти хочеш познайомитися чи помиритися, йди першим назустріч людині, не чекай і не думай, що це повинна зробити вона.
 • Посміхайся! Твоя посмішка свідчить про добрі наміри.
 • Частіше називай ім’я співрозмовника. Для кожного звук власного імені найсолодший і найважливіший звук людської мови.
 • Проявляй щиру зацікавленість.
 • Інтонацією, виразом обличчя, позою покажи зацікавленість.
 • Намагайся знайти цікаву тему для розмови. Розмова «ні про що», про футбол, погоду, фільм теж може дати хороший результат. Важливо те, що контакт уже відбувся.
 • Налаштовуйся на людину, уважно слухай її. Слухати набагато важче, а ніж говорити самому. Уважно спостерігай за іншими, намагайся якомога глибше зрозуміти повідомлення, запам’ятовуй почуте, перед тим як дати відповідь.
 • Слова - не обов'язково найважливіші елементи повідомлень. Ми спілкуємося навіть тоді, коли мовчимо. Будь відкритим, випромінюй тепло, і воно повернеться до тебе.

 

 

У тебе проблеми у спілкуванні?

Дотримуйся наступних принципів!

    Досить часто хлопці й дівчата потрапляють у ситуації, коли їм важко зробити перший крок до знайомства, особливо, із людиною протилежної статі, перший крок до примирення. За цим стоять глибокі переживання: страх, роздратування, несподівана агресивність. Усе це може ускладнювати життя. Але при бажанні завжди можна знайти вихід.

Пам'ятай!
1. Найважливішим є саме перший крок. Тому, якщо ти хочеш познайомитися чи помиритися, йди першим назустріч людині, не чекай і не думай, що це повинна зробити вона.
2. Посміхайся! Твоя посмішка свідчить про добрі наміри. 
3. Частіше називай ім'я співрозмовника. Для кожного звук власного імені найсолодший і найважливіший звук людської мови.
4. Проявляй щиру зацікавленість.


5. Інтонацією, виразом обличчя, позою покажи зацікавленість.
6. Намагайся знайти цікаву тему для розмови. Розмова «ні про що», про футбол, погоду, фільм теж може дати хороший результат. Важливо те, що контакт уже відбувся.
7. Налаштовуйся на людину, уважно слухай її. Слухати набагато важче, аніж говорити самому. Уважно спостерігай за іншими, намагайся якомога глибше зрозуміти повідомлення (те, про що говорить інший), запам'ятовуй почуте, перед тим як дати відповідь.


8. Слова не обов'язково найважливіші елементи повідомлень. Ми спілкуємося навіть тоді, коли мовчимо.


9. Будь відкритим, випромінюй тепло, і воно повернеться до тебе.

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ  ДЛЯ МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ ТА КЛАСНИХ КЕРІВНИКІВ ЩОДО ПСИХОЛОГО-КОРЕКЦІЙНОЇ РОБОТИ З УЧНЯМИ,СХИЛЬНИХ  ДО ПРОТИПРАВНИХ ДІЙ

  1.Створювати умови в навчальному закладі, які б сприяли розвитку особистості в цілому і змусили б її відмовитися від неконструктивних форм реагування на різні ситуації соціуму.

    2.Слід бути особливо уважним до соціального мікросередовища, так як підліток потрапивши до поганої компанії, швидко засвоює звички , манери і стиль поведінки такої групи .

    3. Насильне відлучення від цієї компанії не дає позитивних результатів, доцільно залучити такого підлітка до позитивної групи з позитивною спрямованістю.

    4. Встановлювати з підлітками необтяжливий тактовний контакт поза періодами ефективного напруження.

    5.   Протипоказаний дріб’язковий контроль, який може викликати бунт, аж до втечі зі школи чи дому, але й не припустима відсутність контролю.

    6. Виявляти щиру  зацікавленість їх справами та захопленнями. Не допускати формальності і байдужості в спілкуванні.

    7. У спілкуванні уникати надмірної директивності, проявів влади, жорсткої вимогливості . Інакше це може привести до загострення реакції емансипації.

    8.  Можна і треба доручати підліткам керівництво невеликими групами

(під час ділової гри або спортивних змагань).

    9. Позитивно впливає і допомагає доброзичливе авансування їх майбутніх

успіхів, заохочення реальних досягнень, які сприяють самоствердженню

підлітка.                     

    10. Вчити підлітків осмислювати свої мотиви, шукати шляхи раціонального

задоволення своїх бажань.

    11. Позитивно впливає добре організована фізична праця, оскільки вона дисциплінує  і якоюсь мірою емоційно розряджає.

   12. Важливо узгоджувати зусилля педагогів і сім’ї . Тільки за умови постійної і злагодженої взаємодії можна одержати позитивний результат .

    13. Проводити багаторазові бесіди, рольові ігри з детальним розбором і аналізом ситуації , які допомагають підліткам освідомити свою поведінку і відчуття власного “я”.

   14. Важливо створювати самоутвердження в тих сферах діяльності, де підлітки можуть виявити себе найпевніше і природно .

   15. Важливо щиро і відверто говорити підліткам про свої почуття і відчуття з приводу їхньої поведінки .

                                      

  Психологічна служба

     Дитина у життєвих обставинах може почуватися розгубленою, скованою страхом. Необізнаність та неспроможність знайти правильне рішення розгойдують її внутрішній спокій. У такі моменти життя дитина нагадує човен під час шторму: «система навігації» вийшла з ладу, величезні хвилі прагнуть розтрощити борти, дощ заливає зверху.

    За таких обставин потрібно максимально активізуватися, зібратися духом, щоб обрати правильний курс, аби дістатися до довгоочікуваного берега.

   Не завжди дитині вдається це зробити самостійно, в більшості випадків вона потребує допомоги дорослих. Тому так важливо, щоб працівники соціально-психологічної служби правильно будували свої відносини з дитиною, пропонували їй підтримку так, щоб дитина душею та серцем відчула щирість запропонованого і прийняла її.

  Лише тоді психолог може стати і маяком, що вказує, куди потрібно пливти, щоб дістатися берега, і диспетчером, що допомагає капітану прийняти правильне рішення в складних обставинах, і чарівником, який надасть віри і впевненості в своїх силах безпосередньо самому капітану.

    Це нелегко, бо дитина, яка невпевнена у своїх діях, розгублена, потребує від фахівця значних зусиль, зібраності, майстерності, а водночас і відповідальності, бо лише правильна допомога приведе дитину до змінених поглядів на те, що відбувається, до відродження із руїн, до нового життя, нових можливостей.

   Основне завдання в роботі психолога: допомога дітям знайти вихід зі складних життєвих обставин, пережити та подолати страждання, поліпшення духовного і фізичного стану дитини, віднайти внутрішні ресурси для подальшого життя в соціумі. Девізом в роботі був і залишається:

«Невпевненість і страх, мені віднині ви - не друзі!

Виходжу я на зовсім інший свій життєвий шлях!

Не тінь, а світло, світло, бачу я на виднокрузі

І бачу я себе у теплих сонячних руках!»

Пам’ятка батькам

Поради батькам з виховання підлітків від практичного психолога

Якими діти народжуються – ні від кого не залежить, але в наших силах зробити їх хорошими через правильне виховання.   ( Плутарх)

Сучасна сім’я несе найбільшу відповідальність за виховання дитини.
Саме вона має виконувати головне завдання – забезпечувати матеріальні та педагогічні умови для духовного, морального, інтелектуального й фізичного розвитку юного покоління.

Пам’ятка для батьків

1. Ніколи не займайтесь „ виховною роботою ” у поганому настрої.

2. Чітко визначте, що ви хочете від дитини (і поясніть це їй), а також дізнайтесь, що вона думає з цього приводу.

3. Надайте дитині самостійність, не контролюйте кожен її крок.

4. Не підказуйте готового рішення, а показуйте можливі шляхи до нього і розглядайте з дитиною її правильні і неправильні, доцільні і недоцільні кроки до мети.

5. Не пропустіть моменту, коли досягнуто перші успіхи. Відмітьте їх.

6. Вкажіть дитині на допущену помилку, щоб вона осмислила її.

7. Оцінюйте вчинок, а не особистість. Пам’ятайте: сутність людини і її окремі вчинки – не одне й те саме.

8. Дайте дитині відчути (посміхніться, доторкніться), що співчуваєте їй, вірите в неї, незважаючи на помилку.

Ви повинні знати

1. З ким приятелює ваша дитина.
2. Де проводить вільний час.
3. Чи не пропускає занять у ліцеї.
4. У якому вигляді або стані повертається додому.

Кілька коротких правил

1. Показуйте дитині , що її люблять такою, якою вона є, а не за якісь досягнення.
2. Неможна ніколи (навіть у пориві гніву ) говорити дитині, що вона гірша за інших.
3. Треба чесно й терпляче відповідати на будь-які її запитання .
4. Намагайтесь щодня знаходити час, щоб побути наодинці зі своєю дитиною.
5. Учіть дитину вільно спілкуватися не тільки зі своїми однолітками, але й із дорослими.
6. Не соромтесь підкреслювати,що ви пишаєтеся своїм сином чи донькою .
7. Будьте чесні в оцінках своїх почуттів до дитини .
8. Завжди говоріть дитині правду ,навіть коли вам це невигідно.
9. Оцінюйте тільки вчинки, а не її саму.
10. Не домагайтеся успіху силою. Примус – найгірший варіант морального виховання. Примус у сім’ї порушує особистість дитини .
11. Визнайте право дитини на помилку .
12. Думайте про дитячий «банк» щасливих спогадів .
13. Дитина ставиться до себе так, як ставляться до неї дорослі .
14. І взагалі, хоч інколи ставте себе на місце своєї дитини, і тоді ви краще зрозумієте, як її виховувати .

Основні бар’єри, що можуть виникнути у процесі спілкування між педагогом та учнем:

1. Бар’єр упередженості та безпричинної негативної установки.

Він виражається в тому, що Ви зовні безпричинно починаєте ставитися до тієї чи іншої людини в результаті першого враження чи з незрозумілої причини. У такому разі варто встановити можливі мотиви появи у Вас такого ставлення до людини та перебороти їх.
2. Бар’єр негативної установки, уведеної у ваш досвід ким-небудь з людей.
Хтось повідомив Вам негативну інформацію про учні, і у Вас складається негативна установка, яка буде спроектована на всю особистість учня, проте це безпідставна оцінка, яка найчастіше буває неправильною. У такому разі потрібно познайомитися з даною людиною, а потім на основі отриманого досвіду переглянути дану оцінку.
3. Бар’єр «остраху» учнів.
Цей бар’єр може виникнути в молодого педагога, який не має достатнього досвіду спілкування з учням/
4. Термінологічний бар’єр, який виникає коли спілкування з учнями педагог будує не враховуючи життєвий досвід учнів та їх рівень понять та уявлень. Потрібно враховувати вікові особливості дитячої групи.
5. Бар’єр відносин – виникнення почуття ворожості, недовіри до педагога, що поширюється і на інформацію, яку він надає.
Психологічні бар’єри потрібно переборювати, адже від того, як складаються взаємини з учнями, багато в чому залежить продуктивність виховного процесу.

Ще одне з головних правил педагога – не спішіть, «зупиніться – озирніться» та ретельно проаналізуй, чи не виникає якихось проблем, чи все в Вашій діяльності правильно. Пам’ятайте, що все залежить тільки від Вас!

Учням

Як повірити в свої можливості?

     Віра у Бога,  Вищий Розум, у добро, у своїх ближніх, у себе врешті-решт… Це почуття необхідне кожному, як повітря. Ще нашим створенням, нашим єством було закладено так, що людині просто необхідно у щось вірити. Бо інакше не буде сенсу у самому житті. Більше того, воно так і є: людина завжди вірить. Якщо зневіряється у чомусь хорошому, починає вірити в невдачі, власну лиху долю, чорні смуги  життя. Проте, лише сама людина робить вибір своєї віри.

    Одним із найнеобхіднішого почуття для людини є віра у себе! Лише повіривши у свою необхідність, свої можливості, свою силу, ми можемо повірити у інших, полюбити життя та світ навколо нас. Як багато людей прислухаючись до ( не завжди вірної) думки оточуючих, може й зовсім сторонніх людей, слухаючи досвід, обставини, почуття провини,  втратили це цінне почуття віри в себе та свої можливості. Для того, щоб такого не трапилося з тобою:

Пам’ятай про свої позитивні якості, замість того, щоб пам’ятати негативні.

Проте  знай й свої слабкі  якості, працюй  над  ними,  удосконалюйся!

–  В усьому, що ти робиш, намагайся знайти позитив.
    Мета – що ти хочеш отримати по закінченню своєї справи.
– Пробачай собі помилки. Ми можемо ставитися до себе дуже суворо, але все-таки робимо їх. Визнай свою помилку й адекватно компенсуй збитки.
– Не перекладай провину на інших – це ознака безсилля. Так само не перегинайте палицю, обвинувачуючи в усьому тільки себе.
– Відмовся від думки, що ти – безнадійний і невдаха, якого ніхто не любить. Якщо ти думаєш так, то це може стати істиною, оскільки ти сам переконуєш в цьому інших.
– Шукай і приймай допомогу, підтримку і пораду, коли маєш потребу в     цьому.
– Вчись слухати, не даючи оцінок і не роблячи порівнянь.
   Відмовся від балаканини, пліток, скарг, бажання помсти, від усіх бажань, що підривають твою цілісність і особисту силу.
– Стався до себе добре. Твоя самоповага та віра у власні можливості ніколи не зросте, якщо ти не будеш ставитися до себе належним чином.

Пам’ятай: той, хто любить себе, виглядає краще, має прекрасне здоров’я.
Пам’ятайте, що ти не досконалий – і це прекрасно. Ти – людина, що може помилятися й виправляти свої помилки. Досконалість недосяжна, а природність деяких якостей буває більш привабливою.
Визнай себе таким, яким ти є, — унікальним, оригінальним, людяним.
Вчись сприймати і любити себе таким, як ти є.

1 грудня 2017 року до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, практичним психологом у групі 23 з професії «Пекар, кондитер», була проведена виховна година на тему : «ВІЛ /СНІД – небезпека і профілактика ».

Учні отримали детальну інформацію про хворобу, шляхи зараження та її попередження. За допомогою слайдів, спільного обговорення даної теми психолог зуміла донеcти молоді важливість даної суспільної проблеми, сформувати навики безпечної поведінки у небезпечних ситуаціях.

Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх рідних та близьких від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожний дім, кожну сім'ю.

В кінці лекції було проведено анкетування для виявлення думки учнів, щодо відношення до цієї світової проблеми.

 

Прокоментувати: