VT Animal - шаблон joomla Видео

 

Атестація педагогічних працівників –

етапи професійного зростання

50639741Атестація педагогічних працівників – це система заходів, спрямована на всебічне комплексне оцінювання їх педагогічної діяльності, за якою визначаються відповідність педагогічного працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюється кваліфікаційна категорія, педагогічне звання.

Основними принципами атестації є відкритість та колегіальність, гуманне та доброзичливе ставлення до педагогічного працівника, повнота, об'єктивність та системність оцінювання його педагогічної діяльності.

images Позачергова атестація проводиться за заявою працівника з метою підвищення кваліфікаційної категорії (тарифного розряду) або за поданням керівника, педагогічної ради закладу освіти чи відповідного органу управління освітою з метою присвоєння працівнику кваліфікаційної категорії, педагогічного звання та у разі зниження ним рівня професійної діяльності.

Об’єкти перевірки під час атестації педагогів:unnamed

  • рівень професійної компетентності;
  • досягнення здобувачів освіти і педагога (участь в олімпіадах, конкурсах тощо);
  • навчально-методична робота;
  • стиль викладання;
  • загальнокультурний рівень;
  • моральні якості, соціально-психологічна готовність.

Без названияПід час атестаційного періоду в ліцеї створюються всі умови для успішного проведення атестації. Атестація базується на принципах демократизму, колегіальності, доступності та гласності, неперервної самоосвіти й самовдосконалення. Атестаційна комісія організовує й проводить заходи щодо комплексної й об’єктивної оцінки професійної діяльності педагогічних працівників, підвищення їхньої відповідальності за результат своєї праці. 

Атестація по-новому

Нове Положення про атестацію педпрацівників стало чинним у повному обсязі з 1 вересня 2023 році

Положення про атестацію педагогічних працівників (наказ МОН від 09 вересня 2022 р. № 805, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21 грудня 2022 року) набрало чинності з 1 вересня 2023 року. У Положенні визначено порядок проведення атестації педагогічних працівників. Звання, що були присвоєні раніше, залишаться дійсними. Новопризначені педагоги отримають право подаватися на проходження атестації вже через рік. Пункт про зарахування атестації у разі успішного проходження сертифікації діє вже зараз.

Понад два роки освітяни з нетерпінням очікували на ухвалення цього Положення. Прийняття документа допоможе захистити права педагогічних працівників під час проходження атестації, зокрема за результатами успішної сертифікації. Вже зараз керівники закладів освіти, атестаційні комісії та педагоги можуть із ним ознайомитися й розпочинати планувати та готуватися до атестаційних процедур на наступний навчальний рік з урахуванням нормативних змін. Адже атестаційні комісії створюються щорічно до 20 вересня, а щорічно до 10 жовтня керівники подають до атестаційних комісій списки педагогічних працівників, які мають пройти чергову атестацію.

 

ПУНКТ ПРО ЗАРАХУВАННЯ СЕРТИФІКАЦІЇ

ЯК ПРОХОДЖЕННЯ АТЕСТАЦІЇ ДІЄ ВЖЕ ЗАРАЗ

Увагу керівників закладів освіти, членів атестаційних комісій та педагогічних працівників, які в цьому році проходять атестацію, слід звернути на те, що у наказі МОН від 09 вересня 2022 р. №805 є дуже важливий підпункт, який набирає чинності з дня офіційного опублікування цього наказу, тобто діє вже зараз. Це підпункт 3 пункту 3, який визначає, що педагогічним працівникам, котрі до набрання чинності цим наказом успішно пройшли сертифікацію і мають чинні сертифікати (одноразово протягом дії сертифіката), проходження сертифікації зараховується як проходження чергової (позачергової) атестації із присвоєнням наступної (збереженням присвоєної) кваліфікаційної категорії, педагогічного звання.

Також слід звернути увагу на те, що зарахування успішної сертифікації має здійснюватися без додаткового вивчення педагогічної діяльності педагога. Тепер пункт 13 розділу 1 нового Положення усуває нормативну прогалину, яка дозволяла атестаційним комісіям неправомірно вимагати проводити додаткові заходи перевірки педагогічних працівників, які успішно пройшли сертифікацію.




prapor org
                  images        

Типове положення про

атестацію педагогічних

працівників

План підвищення кваліфікації педагогічних працівників

 Графік засідань атестаційної комісії
 Spisok  kom add files concept illustration 114360 341 

 Списки педагогічних

працівників,

які атестуватимуться

 Робота атестаційної комісії  Розподіл обов'язків атестаційної комісії

 

Прокоментувати: